Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:36

Herbicyd na pszenice

To jest to samo, środki różnią się tylko zawartością substancji aktywnej. A co za tym idzie dawką na hektar.

To nie jest to samo.
niewazne ile dasz M 306 w żadnej kombinacji nie będzie aminopyralid, a florasulam jest mniej o 1/4 (przy max dawce). środki podobne ale z nazwy :)

mustang 306. dawka 0,4-0,6
florasulam - 6,25g/l
2,4 D - 300g/l

mustang forte. dawka 1l/ha
florasulam - 5g/l
2,4 D - 180g/l
aminopyralid - 10g/l

jeśli przyrównać te środki i przeliczyć to
dając 0,6l mustang 306 dajemy na ha tyle:
florasulam - 3,75g
2,4 D - 180g

a dając 0,4
florasulam - 2,5g
2,4 D - 120g

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 12:22
  •  

#522 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 kwiecień 2014 - 12:56

Herbicyd na pszenice Witam pryskałem IzoHerbem pszenżyto i pszenice trzy tygodnie temu i miejscami miotła ładnie uschła i pole jest czyste ale miejscami gdzie mocniejsza ziemia i gdzie jest mokro jest jeszcze zielona miotła. Wydaje mi się że od tamtego czasu nie rozwineła się ani troche. Te ostatnie trzy tygodnie było różne raz padało i było chłodno a raz piekło że nie dało się wytrzymać i zastanawiam się czy ta miotła jeszcze zginie ? Czy mieliście podobną sytuacje ? Dawka na hektar wynosiła 2,5 litra
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#523 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 14:16

Herbicyd na pszenice

mustang forte195 SE + Atlantis 12 OD + Actirob
Dobra opcja ???

Czy aby na pewno do Atlantisa OD powinien iść Actriob? Do Atlantisa WG to na pewno, a do OD to cos nie jestem przekonany.
Nie wiem czy aby to było przyczyną ale w tamtym roku sprzedawca dał mi ten actriob do takiej mieszanki i po oprysku w pszenicach liście powykręcało w spirale po czym zaczęły odpadać.. A że nic innego nie robiłem to podejrzenia poszły na te środki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 16 kwiecień 2014 - 19:18

Herbicyd na pszenice Witam. W najbliższym czasie będę pryskał zboża ozime przeciwko chwastom. Zawsze stosowałem Atlantis w dawce 0,5l/ ha, a następnie robiłem poprawkę Chwastoxem Turbo 1,5l/ ha, na polu zawsze było czysto. W tym roku zdecydowałem się, aby zniszczyć chwasty za jednym przejazdem i zastosować wraz z Atlantisem Sekator. I tu własnie pojawia się pytanie. Zalecane jest, aby na zboża ozime dodać 150ml/ ha Sekatora, jednak ja myślę że spokojnie da radę jeśli dam 100ml/ ha. Skoro Chwastox w zaniżonej dawce sobie poradził to myślę, że i Sekator sobie poradzi. Co wy o tym sądzicie?

Edytowany przez marcus1998, 16 kwiecień 2014 - 19:18.

#525 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:07

Herbicyd na pszenice Po jakim czasie po nawozeniu rsm,moge stosowac lancet w pszenicy i pszenzycie?

#526 Share DJhaku

DJhaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:15

Herbicyd na pszenice Witam mam pytanie dotyczące pszenicy ozimej, wiosną była pryskana środkiem ,,Lancet" ale chyba było za mokro i coś nie zadziałało.
Więc mam pytanie czy znacie może środek do dopryskania,aby tą miotłę z chwastami wypaliło i nie uszkodziło plonu?

Łącze tematy

Edytowany przez milanreal1, 17 kwiecień 2014 - 22:39.

#527 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:20

Herbicyd na pszenice Huzar activ tylko musi być trochę cieplej żeby temp. w nocy nie spadała poniżej 5st.

#528 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:21

Herbicyd na pszenice Pryskane wiosną-kiedy dokładnie, bo jeżeli to było tydzień/półtoratygodnia temu to nie dziw się że nie ma efektów. W jakiej fazie masz tę pszeniczkę? Jakie chwasty przeważają?

#529 Share DJhaku

DJhaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:28

Herbicyd na pszenice Nie nie to było pryskane ok. 4 tygodni temu

#530 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:33

Herbicyd na pszenice mam to samo co kolega też się boje ale ja pryskałem lancetem z 9 dni temu i mało zauważalne efekty pryskałem poł metra nad rosliną 250 l może dlatego że sypałem oprysk razem z tym olejem a olej powinien być już na końcu ; chodzi mi szczegulnie o przytulie i gwiazdnice co sie pnie po ziemi chociaż gdzie nie gdzie zżółkła w tamtym roku miałem problem z huzarem trzeba bedzie też jesienią pryskać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:38

Herbicyd na pszenice No ja też pryskałem trzy tyg temu IzoHerbem i cześć na lżejszej ziemi wzieło miotły a na lepszej nie tylko widać jak by roślina się zatrzymała w rozwoju ale nie usycha
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#532 Share plomien23

plomien23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:13

Herbicyd na pszenice Mam pytanie z innej beczki. Mianowice Pszenice i pszenżyto pryskałem na jesień Gleanem widze teraz że przydało by się to troche poprawić. Kupiłem mustanga i środek na grzyby. Moje pytanie czy moge te 2 środki ze sobą wymieszać?
Bumper 250 i Mustang 306

Czy lepiej pryskać osobno?

#533 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 13:08

Herbicyd na pszenice nie mozna mieszac. osobno pryskaj.

#534 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:57

Herbicyd na pszenice Znajomy spalił jak zmieszał

#535 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:02

Herbicyd na pszenice Powiedzcie co lepiej zastosować Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/h czy Lancet plus ? Pszenica i pszenżyto jesienią opryskane Tolureksem

#536 Share plomien23

plomien23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:50

Herbicyd na pszenice A w jakich odstępach czasowych pryskać dziś wjade z mustangiem kiedy mogę opryskać Bumperem?

#537 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:52

Herbicyd na pszenice

Powiedzcie co lepiej zastosować Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/h czy Lancet plus ? Pszenica i pszenżyto jesienią opryskane Tolureksem

to tolurex nic nie wzial na jesien ze chcesz dawac Lancet ktory jest uniwersalny? jak jest jesien to kazdy chwali to pryskanie na jesien a tu sie okazuje wcale nie tak kolorowo skoro juz kilka postow widzialem ze ktos pryskal jesienia i chce teraz pryskac na wszystkie chwasty. Ja dawalem Lancet na wiosne i w miare elegancko a jak sporadycznie sie trafi jakis chwast to bez przesady...

#538 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:58

Herbicyd na pszenice Sprostowanie co do tolureksa mianowicie z powodów mojego tymczasowego mętliku w głowie- nie skojarzyłem różnic w chwastach - dopiero drugi raz pryskałem jesiennie. I tak pasek nie popryskany jesienią zawiera chwasty których niema na reszcie pól opryskanych. Będę walił mustangiem- dziś trochę już popryskałem i mam pytanie bo jak patrze to ogrom przytulii jest i czy w przypadku gdy mustang nie usunie przytulii można czymś ją później wyeliminować? Dzięki za odpowiedź

#539 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:08

Herbicyd na pszenice

A w jakich odstępach czasowych pryskać dziś wjade z mustangiem kiedy mogę opryskać Bumperem?

jakiś czas nie narazaj ją na kolejne stresy 5-7 dni bumper 2t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share wielkiboss

wielkiboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:36

Herbicyd na pszenice

Czy aby na pewno do Atlantisa OD powinien iść Actriob? Do Atlantisa WG to na pewno, a do OD to cos nie jestem przekonany.
Nie wiem czy aby to było przyczyną ale w tamtym roku sprzedawca dał mi ten actriob do takiej mieszanki i po oprysku w pszenicach liście powykręcało w spirale po czym zaczęły odpadać.. A że nic innego nie robiłem to podejrzenia poszły na te środki.

u mnie póki co nic takiego się nie dzieje.Tylko trochę końcówki liści pożółkły, ale to raczej grzyb.