Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#461 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:20

Herbicyd na pszenice Jak pogoda pozwoli to poprawiaj jak najszybciej, ja też myślałem że przytulia nie wyjdzie bo była mała i blada(DFF ją trzymał), ale wyszła, no i poprawiałem dopiero przed liściem flagowym polskim grodylem no i nie podziałał :( chyba za mało dałem, ponoć 2g na okółek trzeba dać, a ja dałem niecały 1. kiedyś poprawiałem w pszenicy chyba po kwitnieniu (pamiętam że były kłosy) w pełnej dawce i efekt był ale drogo. W tym roku jak pogoda pozwoli i czas to jade na jesień expert met + chyba DFF to może bez poprawek potem się obejdzie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 05:41
  •  

#462 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:23

Herbicyd na pszenice Witam ja się wstrzymam z opryskiem na chwasty niestety dziś rano o 6 godz -5stopni zachodnia część Swiętokrzyskiego

#463 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 10:37

Herbicyd na pszenice Dopiero będę poprawiał, są miejsca że nie ma chwastów ale profilaktycznie prysnę całość. Ja dawek nie będę zaniżał bo nie chcę powtórki z tamtego roku, prawdopodobnie będzie to sekator.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 kwiecień 2014 - 10:44

Herbicyd na pszenice ja w ubiegłym roku prysnałem razem z fungi i skracaniem to było dobre rozwiazanie w tym roku pomyslałem ze może bedzie ok. teraz specjalnie nie chce mi sie ganiac może na flagowy dopiero poprawie :)

#465 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:47

Herbicyd na pszenice odnośnie herbicydów to na jesienie pryskałem kilkoma programami zaznacze, że największym problemem u mnie jest przytulia
Glean + Legato u mnie rewelacja pole czyściutkie, a koszt 90zł za ha
Maraton + 8g Glean tez czysto choć pewnie z uwagi na wilgotną ziemie podczas oprysku bo w poprzednim roku przytulie puszczał koszt zdaje sie 130zl
Expert Met + Glean przytuli niestety pełno i musiałem poprawiać Mustangiem więcej nie stosuje, chyba że sam expert na miotłe i planowana poprawka wiosną

#466 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 15:29

Herbicyd na pszenice A glean pryskałeś z legato czy legato plus, bo to jest różnica po plus ma DFF + IPU
Spróbuj expert + legato powinno sprawe załatwić, ja mam taki zamiar, przez miedze 2 lata temu prysnąłem właśnie z jednej strony Legato plus + glean i na glebie cięższej i próchniczej było do poprawki jedno i dwuliscienne, na lżejszej i zlewnej było spoko, a z drugiej strony miedzy prysnąłem jęczmień samym expertem met no to 2 liscienne wiadomo że do poprawy, ale miotły dosłownie 0 na piasku i glinie i pruchnicy, więc myśle że domieszka DFF załatwi dwuliścienne, a bynajmniej na lżejszych glebach, a na cięższych ewentualnie na wiosne grodylem przytulie dobić. Myśle że dobry plan. Co wy na to?
A co do gleanu to bynajmniej w naszych stronach nie działa za bardzo, chyba żeby dobić po rapsie samosiewy, to pare gram starczy w mieszance, tylko lipa z płodozmianem jak ktoś ma okopowe itp.

#467 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 08:22

Herbicyd na pszenice Tak to było Legato Plus + Glean. Gleanu u siebie jeszcze nie stosowałem, także powinien działać no i okopowych nie mam tylko rzepak ale myślę, że te 15g nie powinno negatywnie wpłynąć na niego. Pomysł expert met + legato też wydaje się ciekawy jeśli są problemy ze skutecznością gleanu choć wyjdzie trochę drożej no i jakie dawki by tego dać? U mnie sąsiad od lat pryska jesienią samym gleanem w pełnej dawce i nie ma problemu, oczywiście wiosną na dwuliścienne daje poprawkę bo przytulie puszcza.

#468 Share piotr322

piotr322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 11:15

Herbicyd na pszenice A w jakich proporcjach dawałeś Legato z Gleanem i jaka była faza rozwojowa pszenicy?

#469 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 12:59

Herbicyd na pszenice Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha zabieg wykonałem po wschodach 1-2 liście. Problem tylko był z kupieniem tego legato w całej okolicy go nie mieli dopiero przez internet kupiłem.

#470 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 08:38

Herbicyd na pszenice

Tak to było Legato Plus + Glean. Gleanu u siebie jeszcze nie stosowałem, także powinien działać no i okopowych nie mam tylko rzepak ale myślę, że te 15g nie powinno negatywnie wpłynąć na niego. Pomysł expert met + legato też wydaje się ciekawy jeśli są problemy ze skutecznością gleanu choć wyjdzie trochę drożej no i jakie dawki by tego dać? U mnie sąsiad od lat pryska jesienią samym gleanem w pełnej dawce i nie ma problemu, oczywiście wiosną na dwuliścienne daje poprawkę bo przytulie puszcza.

Myślę że expert met 56 WG 0,3KG + legato 500 SC 0,2L koszt ok 90-110zł ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:00

Herbicyd na pszenice Panowie czy stosował ktoś z was razem apyros i sekator?Bo średnio mi się widzi pryskać oddzielnie każdym z nich.Mam zamiar zastosować te środki w pszenicy i pszenżycie ozimym.Z góry dziękuje za odpowiedz.

#472 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:37

Herbicyd na pszenice Koledzy mam problem, mianowicie pryskałem pszenicę apyrosem z mustangiem forte, ale przez nocne przymrozki efekt na chwasty jest bardzo mizerny, muszę robić poprawkę i mam takie pytanko czy mogę drugi raz zastosować taką mieszankę na tym samym polu czy muszę kupić inne opryski?

#473 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:40

Herbicyd na pszenice ile dni mineło od zabiegu?

#474 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:02

Herbicyd na pszenice Minęło 9 dni od zabiegu na przytuli pojawiły się żółte przebarwienia, ale nic się nie kładzie, wygląda jakby nadal rosła, a miotła też pożółkła lecz tylko to malutka poniżej 5 cm. na tej większej nie widać jakichkolwiek zmian.

#475 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:24

Herbicyd na pszenice Ja bym radził jeszcze poczekać, te najbardziej wrażliwe i tak powinnio wziąść, chyba że masz dużo kasy to jedź odrazu poprawkę jnnymi grupami chemicznymi.

#476 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:31

Herbicyd na pszenice To jak myślisz ile czasu jeszcze poczekać, do dwóch tygodni czy jeszcze dłużej? A mam jeszcze jedno pytanie w razie poprawki czy mogę zmieszać golda z apyrosem?

#477 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:45

Herbicyd na pszenice chwasty padają po dwóch ,trzech tygodniach zazwyczaj.niskie temp. napewno niesprzyjają działaniu srodków.poczekaj jeszcze z zabiegim

#478 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:50

Herbicyd na pszenice Ok dzięki za poradę, w takim razie jeszcze poczekam, zobaczę co się będzie działo.

#479 Share mirek211

mirek211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:27

Herbicyd na pszenice witam mam pytanie czy można stosować tolurex + galaper strong w jednym zabiegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo