Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1710 odpowiedzi na ten temat

#441 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 31 marzec 2014 - 20:26

Herbicyd na pszenice Panowie co powiecie na mieszaninę Huzar Active 1 l/ha + Granstar 25 g/ha?

Edytowany przez mlodociany17, 31 marzec 2014 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 00:35
  •  

#442 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:35

Herbicyd na pszenice Lancetem chce pryskać tylko nie wiem własnie co do niego dodać bo on zwalcza miotłe i chwasty dwuliścienne a co z innymi ? nie pryskałem jesieniom a chciałem popryskać raz a dobrze cena nie gra roli co proponujecie ?

#443 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:18

Herbicyd na pszenice

W jednym zabiegu stosujesz czy każdy oddzielnie?

tak w jednym kolego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:25

Herbicyd na pszenice

Panowie co powiecie na mieszaninę Huzar Active 1 l/ha + Granstar 25 g/ha?

A po co ten granstar?? Huzar zastosowałem w tym roku i mam nadzieje że zadziała odpowiednio bo różne opinie tu krążą

:) :)

#445 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2014 - 00:23

Herbicyd na pszenice

Lancetem chce pryskać tylko nie wiem własnie co do niego dodać bo on zwalcza miotłe i chwasty dwuliścienne a co z innymi ? nie pryskałem jesieniom a chciałem popryskać raz a dobrze cena nie gra roli co proponujecie ?

a konkretnie o jakie inne chwasty chodzi?

#446 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:16

Herbicyd na pszenice

A po co ten granstar?? Huzar zastosowałem w tym roku i mam nadzieje że zadziała odpowiednio bo różne opinie tu krążą

Bo tacie tak kolega doradził, dlatego pytam Was :) podobno ma być lepiej...

#447 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:50

Herbicyd na pszenice

Da radę, a na te środki ze wschodu to uważaj. Kilak zł taniej a jak coś pójdzie nie tak to strata znacznie wyższa.

Granstar +grodyl wychodzi 30 zł/ha pryskałem tym jare 2 sezony, jęczmień, pszenżyto pszenica mieszanka i nic się nie działo ze zbożami( najpierw próba na kilku a powierzchni) sąsiedzi pryskają tymi wschodnimi wszystko kuku, owsik, grzyby (tylko etykiet nie umieją czytać jaka to substancja i ile kosztuje u nas w kraju bo tak na prawdę to tylko granstar, grodyl i bazis titus w miare atrakcyjnie wychodzi i widać działanie,a grzybówki to szkoda gadać)

jak pomieszasz axial z dikambą to osłabisz działanie tego pierwszego, warto się zastanowić. Dawka 0,3 jest dawką bardzo skuteczną, jak masz możliwość pryskaj oddzielnie. Ja mieszam nieraz 9 różnych substancji ale nigdy axiala z dikambą.
pozdrawiam

a w którym herbicydzie z których wymieniłem jest dikamba, bo z tego co się orientuje to w tych trzech co napisałem są pochodne sulfonylomocznika, chyba że się mylę. dikamba chyba jest w chwastoxie.

Zawsze jare zboża pryskałem oddzielnie axial już od ok 6 lat (jak tylko zarejestrowany axial) i lintur a, ostatnie 2 lata axial i wschód i jest super, zawsze bałem się mieszać no i to gadanie sprzedawcy że, nie wolno. W tamtym roku po przeczytaniu artykułu na stronie syngenty o mieszaniu axial i lintur w pszenicy ozimej, zaryzykowałem i opryskałem w tamtym roku razem axial i wschodni granstar + grodyl 1,5 ha w kawałku 2,5 ha jęczmienia jarego olof z centrali, a reszte oddzielnie, no i byłem pozytywnie zaskoczony jeden przejazd pole lux czyste i żadnych negatywnych skutków w jęczmieniu nie zauważyłem. Odchwaszczanie zbóż jarych mam opanowane, ale za to zimowych nie koniecznie, praktycznie co roku inne rozwiązanie i porażka większa lub mniejsza ;[ największa porażka rubin sx, a najmniejsza jesienny oprysk IPU+DFF+chlorosulfuron i wiosną ale tylko jednego sezonu lancet(drugi rok bida), i tak właśnie się zastanawiam nad axialem i linturem bo sprawdza mi się to w jarych, tak jak syngenta pisała że, adigor z axialu poprawia jeszcze działanie linturu i jeden przejazd no i tu właśnie jest pokusa mieszania. Troche drogo to wychodzi, ale miotła jeszcze drożej :lol: wiem coś o tym.
Dla ciekawostki jeszcze powiem że, w tamtym roku zostało mi trochę cieczy w opryskiwaczu axialu w dawce 0,3 z oprysku zbóż jarych no i wjechałem w pszenice bogatka tak z 15 a miotła wyrzucała wiechy, a pszenica kwitła, no i efekt super miotłę pokręciło 100 % a z pszenicą nic się nie stało.

#448 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:24

Herbicyd na pszenice Ile dni po zastosowaniu Huzara activ nie może być przymrozków? Bo według prognoz możliwy przymrozek będzie z piątku na sobotę. Czy to wystarczy żeby skutecznie zadziałał?

#449 Share Ankan

Ankan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:54

Herbicyd na pszenice Ponoć po oprysku huzarem temperatura dodatnia, powyżej 5 C, powinna utrzymywać się przez kilka dni , inaczej to szkoda kasy

#450 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:47

Herbicyd na pszenice Ja już 2 lub trzeci rok pryskam samym Lancetem tylko wiosną i nic do niego nie dodaje, da sobie rade ze wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:38

Herbicyd na pszenice

Granstar +grodyl wychodzi 30 zł/ha pryskałem tym jare 2 sezony, jęczmień, pszenżyto pszenica mieszanka i nic się nie działo ze zbożami( najpierw próba na kilku a powierzchni) sąsiedzi pryskają tymi wschodnimi wszystko kuku, owsik, grzyby (tylko etykiet nie umieją czytać jaka to substancja i ile kosztuje u nas w kraju bo tak na prawdę to tylko granstar, grodyl i bazis titus w miare atrakcyjnie wychodzi i widać działanie,a grzybówki to szkoda gadać)

a w którym herbicydzie z których wymieniłem jest dikamba, bo z tego co się orientuje to w tych trzech co napisałem są pochodne sulfonylomocznika, chyba że się mylę. dikamba chyba jest w chwastoxie.

Zawsze jare zboża pryskałem oddzielnie axial już od ok 6 lat (jak tylko zarejestrowany axial) i lintur a, ostatnie 2 lata axial i wschód i jest super, zawsze bałem się mieszać no i to gadanie sprzedawcy że, nie wolno. W tamtym roku po przeczytaniu artykułu na stronie syngenty o mieszaniu axial i lintur w pszenicy ozimej, zaryzykowałem i opryskałem w tamtym roku razem axial i wschodni granstar + grodyl 1,5 ha w kawałku 2,5 ha jęczmienia jarego olof z centrali, a reszte oddzielnie, no i byłem pozytywnie zaskoczony jeden przejazd pole lux czyste i żadnych negatywnych skutków w jęczmieniu nie zauważyłem. Odchwaszczanie zbóż jarych mam opanowane, ale za to zimowych nie koniecznie, praktycznie co roku inne rozwiązanie i porażka większa lub mniejsza ;[ największa porażka rubin sx, a najmniejsza jesienny oprysk IPU+DFF+chlorosulfuron i wiosną ale tylko jednego sezonu lancet(drugi rok bida), i tak właśnie się zastanawiam nad axialem i linturem bo sprawdza mi się to w jarych, tak jak syngenta pisała że, adigor z axialu poprawia jeszcze działanie linturu i jeden przejazd no i tu właśnie jest pokusa mieszania. Troche drogo to wychodzi, ale miotła jeszcze drożej :lol: wiem coś o tym.
Dla ciekawostki jeszcze powiem że, w tamtym roku zostało mi trochę cieczy w opryskiwaczu axialu w dawce 0,3 z oprysku zbóż jarych no i wjechałem w pszenice bogatka tak z 15 a miotła wyrzucała wiechy, a pszenica kwitła, no i efekt super miotłę pokręciło 100 % a z pszenicą nic się nie stało.

ciszę się kolego że odchwaszczanie masz opanowane, ja się ciągle uczę czegoś nowego, w linturze jest dikamba
pozdrawiam

#452 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:52

Herbicyd na pszenice Czyli lepiej zastosować granstar+grodyl z axialem? No faktycznie masz racje kolego jest dikamba, nie patrzyłem na etykiete ostatnio a byłem pewny że tylko sulfonylomocznik tam jest.

Edytowany przez milanreal1, 01 kwiecień 2014 - 20:30.
cytowanie poprzedniego posta

#453 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2014 - 15:26

Herbicyd na pszenice kolego nie wiem co masz zastosować i kiedy, musisz się poradzić kogoś mądrzejszego, ja właśnie przerwałem poprawki w pszenicy na skutek zapowiadanych na noc przymrozków.

Edytowany przez milanreal1, 01 kwiecień 2014 - 20:30.
cytowanie poprzedniego posta

#454 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 16:27

Herbicyd na pszenice Panowie Huzara stosowałem 2 lata temu prawie wszyscy nie polecali go na forum tylko miałem już go kupione i niestety porażka zwłaszcza miotła wybiła w czerwcu a jakie spostrzeżenia w zeszłym sezonie kto nim pryskał akurat byłem u znajomego on robi zapotrzebowanie na tyle i tyle ha i przedstawiciel mu przywiózł na rzepaki zboża środki i widziałem że ma też 10 l Huzara

#455 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2511 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:32

Herbicyd na pszenice

Lancetem chce pryskać tylko nie wiem własnie co do niego dodać bo on zwalcza miotłe i chwasty dwuliścienne a co z innymi ? nie pryskałem jesieniom a chciałem popryskać raz a dobrze cena nie gra roli co proponujecie ?

Nie ma potrzeby dodawania czego kolwiek do Lancetu, chyba ze jest silna przytulia to ewentualnie Grodyl, Aurora, ale i z przytulią Lancet sobie dobrze radzi
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#456 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:42

Herbicyd na pszenice

Panowie Huzara stosowałem 2 lata temu prawie wszyscy nie polecali go na forum tylko miałem już go kupione i niestety porażka zwłaszcza miotła wybiła w czerwcu a jakie spostrzeżenia w zeszłym sezonie kto nim pryskał akurat byłem u znajomego on robi zapotrzebowanie na tyle i tyle ha i przedstawiciel mu przywiózł na rzepaki zboża środki i widziałem że ma też 10 l Huzara

Na miotłę to daremny środek, mnie też przepuścił miotły całą masę chyba każdy się na nim przejechał (mowa o miotle)

#457 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:04

Herbicyd na pszenice z tego co czytałem na forum to najlepszy środek na miotłe to Tolurex a następnie Lancet - u mnie wzeszłym roku Lancet na miotłe się sprawdził, Tolurexa nie próbowałem

#458 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:09

Herbicyd na pszenice U mnie od 2 lat jesienia tolurex + glean i miotły brak jedynie potrafia puscic przytulie. w ubiegłym roku poprawiałem mustangiem razem z T1 i skracaniem w tym roku chyba na razie odpuszcze jesli bedzie przytulia sie rozwijac to prysne mustangiem w pózniejszej fazie bo nie wiem czy ta przytulia tylko sobie jest i nie rosnie czy bedzie rosła :)

#459 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 06:17

Herbicyd na pszenice Jak jest to na bank będzie rosła. Ja w tamtym sezonie pierwszy raz część pryskałem na jesień (tolurex) i właśnie wyskoczyła mi przytulia ;[ !!!! W tym sezonie już całość pryskałem jesienią (jestem w 100% zadowolony), teraz zrobię poprawkę sekatorem lub grodylem i będzie miodzio :) W tamtym sezonie od początku wiosny aż do zbiorów było widać gdzie było pryskane jesienią, zboże było ciemniejsze i wyższe, oczywiście na + dla jesiennego oprysku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:01

Herbicyd na pszenice Jakimi dawkami poprawiałes ? Mustang wychodzil mnie około 50zł na hektar w niższej dawce dawałem, jak widze grodyl wychodzi drożej a sekator w najniższej dawce 100ml taniej bo jakies 35zł. I w jakiej fazie zbóz poprawiałes ?