Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1974 odpowiedzi na ten temat

#401 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 08:28

Herbicyd na pszenice Jak czytam to widze, że niektórzy już zastosowali herbicydy. Ze względu na presje chwastów napewno dobrze, ale ze wzgledu na temperature, nocne przymrozki to nie wiem czy środki zdadzą egzamin-tak jak u kolegi @Kulawa koza. Przymierzam się wjeżdżać z herbicydem w przyszłym tygodniu, ma być względnie ciepło ale możliwe nocne przymrozki więc coś mi sie wydaje, że jeszcze o tydzień pewnie przesunie się zabieg albo samym protuganem pojade. Wtopić kase to nie sztuka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 19:58
  •  

#402 Share mariusz0221

mariusz0221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 15:32

Herbicyd na pszenice w w.n w c p o

Witam wszystkich forumowiczow. Na wstepie chcialem prosic o wyrozumialosc, gdyz jestem nowym uzytkownikiem. Mam takie pytanie: czy moge zastosowac na pszenice ozima (Matrix) taki oprysk: Puma uniwersal + Chwastox turbo? Mozna mieszac te srodki? Chcialem za jednym razem zalatwic miotle, owies gluchy i chwasty. Czy zmieszanie tych srodkow nie spowoduje oslabienia ich dzialania? Na etykiecie Pumy pisze, ze mozna je mieszac, ale stosujac na jeczmien. Jak jest w przypadku pszenicy ozimej? Prosze o pomoc. Z gory wielkie dzieki

#403 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2061 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 18:34

Herbicyd na pszenice A czy kolega wie że głuchy owies w zimie wymarza, a wiosną o ile obsada pszenicy jest dobra to nie wschodzi dlatego w zasadzie jest chwastem występującym tylko w zbożach jarych i nie wiem czy jest sens pchania pieniędzy w bardzo drogą PUME, która służy głównie do zwalczania właśnie owsa głuchego, miotłe zwalczysz tańszymi środkami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1716 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 19:39

Herbicyd na pszenice Dziś poszedł huzar nie wiem czy dobra decyzja różne opinie krążą na jego temat. Został ponad ha do pryskania a mam środek Chisel 75 WG na jeden ha. Co moge dodać Legatu Plus 500 SC czy mustang? Mozna wgl mieszac te środki z Chiselem?

#405 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 20:00

Herbicyd na pszenice

Przepuścił? Czy wyskoczyła na nowo? 2 i 3 lata temu stosowaliśmy expert met + dff i na jesieni czysto, a na wiosnę wyskakuje.

Legato Plus 600 SC przepuściło przytulię, bo na jesieni już była, a teraz - wprawdzie nie mierzyłem na polu - ale niektóre okazy mogą mieć ponad 5 cm. Na pewno jest on skuteczny na jasnoty i fiołka polnego, bo trzy lata temu nie pryskałem jesienią w powodu suszy i było bardzo dużo jasnot oraz fiołka.

Yngel - Jeśli o mnie chodzi, to stosowałem dwa lata temu w pszenicy przewódkowej Ethos herbicyd Chwastox Trio i byłem z jego działania bardzo zadowolony. Pole było czyste, sama pszenica.
Wprawdzie w ostatniej chwili, przed rozpoczęciem fazy liścia flagowego pryskałem jeszcze Pumą Universal, bo się bałem o owies głuchy.

Edytowany przez lukaszm, 28 marzec 2014 - 20:05.

#406 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 28 marzec 2014 - 20:30

Herbicyd na pszenice

To było chyba w niemieckiej ulotce. Rok temu jak rozmawiałem że jednym panem z tej firmy to odradzał. Ze lepiej podzielić, zresztą axial ma znacznie dłuższy termin stosowania niż lintur.

Stosuję taką mieszaninę już 3 sezon i nie narzekam. Spadku skuteczności nie zauwazyłem. Grunt wykonać zabieg podczas odpowiedniego nasłonecznienia oraz pory dnia ;)
http://www.wrp.pl/sy...-zarejestrowany
Szósty akapit ostatnie zdanie:)

Edytowany przez pasio, 28 marzec 2014 - 20:31.

#407 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2467 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 10:24

Herbicyd na pszenice Izoprotuon wyjdzie tanio, ale praktycznie tylko miotła. Apyros ma szersze spektrum, ale droższy. Opryskaj lancetem, na kilka dni do przodu ma być w miarę ładna pogoda (przynajmniej u mnie tak nadają). Przymrozków większych jak -2 sie nie spodziewam.

#408 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 29 marzec 2014 - 16:52

Herbicyd na pszenice Panowie mam takie pytanie mam jedno pole na którym jest cała gama chwastów tzn. przytulia, jasnoty, fiołki, rumiany i na tym polu chcę zastosować Axial 0,4 razem z Mustangiem Forte ale zamiast litra zastanawiam się czy zastosować 1,1 / 1,2 l czy dać może 1l i dodać trochę grodylu? Stosowałem już axial z mustangiem kiedyś i byłem zadowolony, więc myślę żeby podnieść dawkę tylko mustanga i będzie okej.

#409 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 16:56

Herbicyd na pszenice koledzy ja stosuje lintur 150g i izoherb 2 litry i pole czyste

#410 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:04

Herbicyd na pszenice Czy ktoś z was stosował razem sekator i apyros w pszenicy?Bo nigdzie nie znalazłem tego ażeby te 2wa śor można było razem mieszać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:39

Herbicyd na pszenice wczoraj opryskałem pszenice Lancetem a w nocy był przymrozek który wszystko oszronił
miał ktoś taką sytuacje i czy trzeba będzie to poprawiać ?

#412 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:23

Herbicyd na pszenice Przyłączam się do pytania kolegi daniel373 wczoraj pryskałem pszenice Atlantisem + Mustang Forte, skończyłem koło 17 a w nocy był przymrozek, w sumie nad ranem. Może to wpłynąć negatywnie na zabieg? Ojciec już mi ciosa kołki na głowie...

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#413 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1046 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:45

Herbicyd na pszenice to co wy pogody nie ogladacie? przeciez mowili przymrozki na noc a mimo to pryskaliscie to co mysleliscie ze nie bedzie?

#414 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:48

Herbicyd na pszenice Przyłączam sie do dwóch kolegów powyżej, pryskałem wczoraj chiselem a dzisiaj bylo w nocy -3 stopnie. Jaki to mozę mieć wpływ na oprysk? czy ktoś ma jakieś doświadczenie?

#415 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 11:35

Herbicyd na pszenice

wczoraj opryskałem pszenice Lancetem a w nocy był przymrozek który wszystko oszronił
miał ktoś taką sytuacje i czy trzeba będzie to poprawiać ?

no niestety działanie TEGO środka w niskiej temperaturze jest mizerne

#416 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:37

Herbicyd na pszenice Ja zawsze przeglądam pogodę na kilka następnych dni po ewentualnym terminie wykonania zabiegu jakimkolwiek pestycydem. Ceny środków ochrony roślin nie są niskie, żeby pryskać po dwa razy. I tak jak będzie nieodpowiednia temperatura, to środek będzie działał wolniej, albo - co gorsze - w ogóle. A najgorsze, gdyby jeszcze zniszczone zostało zboże!
Koledzy, którzy pytacie o skutki tego zabiegu, który wykonaliście przed przymrozkiem. Dziś też może być, jutro itp. Pogoda zmienną jest i nie da się jej przewidzieć. W każdym razie na Wasze pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Poczekacie parę dni i wtedy będziecie widzieć efekty swych zabiegów. Mam nadzieję, że się podzielicie na Forum swymi spostrzeżeniami.

Edytowany przez lukaszm, 30 marzec 2014 - 12:40.

#417 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 marzec 2014 - 12:40

Herbicyd na pszenice Jezeli zastosujemy Herbicyd a w nocy bedzie przymrozek i rano szrom na pszenicy to nasz zabieg jest daremny.
Ja tak miałem.
Skonczyłem opryski o 17.00 w dzien było 14* a w nocy 2* nad ranem 0_-1 i srodek nie zadziałał.

#418 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:42

Herbicyd na pszenice jaki będzie skutek takich zabiegów? a no może być taki że pszenicę uszkodzi a chwasty zostaną

#419 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:44

Herbicyd na pszenice Czyli jeden z najgorszych możliwych efektów - brak działania środka, jak Kolega KULAWA_KOZA napisał. Pieniędzy nie ma, chwasty nadal rosną, stracony czas, woda do zabiegu, woda do płukania opryskiwacza, paliwo itp. Dlatego zawsze należy przejrzeć prognozy na kilku portalach, czy na różnych kanałach telewizyjnych.
A najgorsze jakby wszystko to doprowadziło jeszcze do zniszczenia plantacji.

Edytowany przez lukaszm, 30 marzec 2014 - 12:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3286 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 13:26

Herbicyd na pszenice W moim regionie nadają 2 najbliższe noce od 3 do 6 stopni na plusie, a potem przymrozki. Czekać na cieplejsze czasy czy pryskać ?