Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#321 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:41

Herbicyd na pszenice

Czy żeby uszkodzić ten jęczmień wystarczy 15g Apyrosu??? Czy trzeba pełna dawkę? A że apyros zostawia mak, jasnotę i przetaczniki dodać do niego 0,8l mustanga forte? Czy to byłaby dobra mieszanka?
Jest tego nie dużo bo 1,6ha

Mustang Forte powinien sobie poradzić jedynie z makiem, jasnota i przetaczniki zostaną praktycznie nieruszone, szkoda więc go stosować. Na jasnotę i przetaczniki dużo lepsze będzie Starane, tylko pewnie mak zostanie. Na mak polny trzeba dodać coś jeszcze, może Granstar albo coś z fenoksykwasów (2,4-D lub MCPA), maku u siebie nie mam, więc ciężko mi coś więcej na ten temat powiedzieć.
lukaszm
Atlantis załatwi dużą miotłę, tylko jak jest bardzo wyrośnięta bezpieczniej jest dać większą dawkę 0,6 l a nie najniższą 0,45 l. Trzeba pamiętać o odpowiedniej temperaturze, lepiej zastosować trochę później gdy jest cieplej, niż wcześniej gdy nocą panują arktyczne temperatury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 09:52
  •  

#322 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 08:45

Herbicyd na pszenice Myślę jednak zastosować Pumę Universal 069 EW + Starane 250 EC. Pryskał Ktoś pszenicę taką mieszaniną?

#323 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:10

Herbicyd na pszenice Mam do was pytanie, dzisiaj kupiłem rubin SX 50 SG i chciałem się spytać czy pryskał nim ktoś pszenice i pszenżyto, jakie efekty i czy już pryskacie? B)

Edytowany przez Rafiozo, 12 marzec 2014 - 20:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 marzec 2014 - 20:18

Herbicyd na pszenice http://www2.dupont.c...ubinSX50SG.html zwalcza 1 i 2 liścienne podobnie jak Huzar, z tym że Huzar nie bierze miotły , a ten ponoć bierze.Zastosujesz to się dowiesz.Ale jeszcze czas....

#325 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:42

Herbicyd na pszenice W handlu dostępne są pakiety razem z 2,4d i dikambą, więc sami przyznają że trzeba coś domieszać dla lepszego efektu.

#326 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:07

Herbicyd na pszenice Co zamiast Lancetu proponujecie, głównie występują fiołek i miotła.

#327 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:21

Herbicyd na pszenice Szczerze polecam Sekator + atlantis i nic lepszego nie potrzeba. Kropie już tym 3 sezon i jeszcze nigdy miotły nie miałem.

#328 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:50

Herbicyd na pszenice Tylko że w obu środkach fiołek jest w średnio wrażliwych.

#329 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 16 marzec 2014 - 08:46

Herbicyd na pszenice Ja kiedyś stosowałem rubin tylko że do niego chyba trzeba dołożyć dicopur ale efekt był dobry ale też stosuje już drugi rok Lancet plus 125WG i uważam że nic lepszego sie nie znajdzie na wiosne.

#330 Share Borbongo80

Borbongo80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:06

Herbicyd na pszenice

Szczerze polecam Sekator + atlantis i nic lepszego nie potrzeba. Kropie już tym 3 sezon i jeszcze nigdy miotły nie miałem.

Tylko że w obu środkach fiołek jest w średnio wrażliwych.

2 lata temu stosowałem Atlantis + Sekator i tylko fiołka mi przepuścił. W zeszłym roku pozedł Atlantis + Mustang i było czyściutko. W tym roku ponownie pójdzie 0.5 l Atlantisa + 1 l Mustaga. Pozostaje tylko pytanie o termin- jakie są wg Was optymalne temperatury do stosowanoa powyższej mieszanki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:28

Herbicyd na pszenice Stosował Ktoś mieszaninę: Starane + Puma Universal? Pasuje mi za jednym przejazdem załatwić i miotłę i przytulię czepną. Środki mam już kupione, ale chodzi mi o Wasze doświadczenia z taką mieszaniną. Jak był w produkcji Granstar 75 WG to mieszałem go z Pumą, ale taka mikstura nie dawała rady m.in. przytulii. Za to wiem z własnego doświadczenia, że np. samo Starane załatwia przytulię bez problemu.

#332 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:16

Herbicyd na pszenice

Ja kiedyś stosowałem rubin tylko że do niego chyba trzeba dołożyć dicopur ale efekt był dobry ale też stosuje już drugi rok Lancet plus 125WG i uważam że nic lepszego sie nie znajdzie na wiosne.

Własnie też sotosowałem Lancet dwa razy w przeciągu ostatnich trzech lat i w ostatnim roku strasznie przepuścił miotłę i chciałem zmienić na coś innego. Miał ktoś jeszcze doświadczenie z rubinem?

#333 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:53

Herbicyd na pszenice

Własnie też sotosowałem Lancet dwa razy w przeciągu ostatnich trzech lat i w ostatnim roku strasznie przepuścił miotłę i chciałem zmienić na coś innego. Miał ktoś jeszcze doświadczenie z rubinem?

Ja też rok temu stosowałem Lancet ale przepuscił mi przytulę i w dodatku podrożał teraz na ha wychodzi 140 pln to już wole zrobić mieszanke atlantis-mustang+grodyl 10 g troche drożej ale dwa lata temu się sprwdziło

#334 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 marzec 2014 - 20:46

Herbicyd na pszenice Dwa razy pryskałem lancetem i za każdym razem sprawdził się doskonale. Tylko że pryskałem późno, jak było już ciepło a pszenica wchodziła w pierwsze kolanko.

#335 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 22:36

Herbicyd na pszenice co sadzicie o zwalczaniu miotly na wiosne w pszency? Lancet bedzie dobry? czy moze atlantis i cos do niego? oczywiscie cena ma znaczenie.

#336 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 22:57

Herbicyd na pszenice Przeglądając forum dziwie się ilu jest zwolenników odchwaszczania wiosną... I zupełnie tego nie rozumiem. Oziminy przed chwastami chroni się już jesienią, wiosną ewentualnie można poprawić przytulie czy chabra jeżeli jest to konieczne. U mnie nie będzie. Mieszanina boxera, legato i gleanu (po rzepaku) zdała egzamin i nie przewiduje poprawki. Ta mieszanina wyszła ogólnie dość drogo, możne taniej od środków wiosennych, może trochę drożej ale z pewnością jest lepsze aniżeli stosowanie herbicydów wiosną.

#337 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 16:58

Herbicyd na pszenice Glean fajnie czyści chwasty ale jesienią nie każdy może go stosować ze względu na np częstą uprawę rzepaku ozimego lub soji w płodozmianie, a poza tym część rolników w mojej okolicy nie stosuje zabiegu jesiennego bo nie wiedzą czy oziminy przetrwają zimę więc nie chcą stosować środka na darmo.

#338 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:12

Herbicyd na pszenice Tu się zgodzę w 100% zwłaszcza w ostatniej części zdania

Edytowany przez Tomazi3p, 22 marzec 2014 - 22:40.

#339 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 22:36

Herbicyd na pszenice .

Edytowany przez Tomazi3p, 22 marzec 2014 - 22:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 22:48

Herbicyd na pszenice dziś popryskałem pszeniczke Lancetem plus + Dassoil ,kiedy od zastosowania herbicydu można wjechać z siarczanem ,mocznikiem ,odżywka i CCC bo musze ją troszke rozkrzewić ;p