Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik na mleko

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 10:46

zbiornik na mleko Witam posiadam zbiornk na mleko alfa laval 330 litròw posiada ktoś może przelicznik tej miarki centymetrowej na litry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik na mleko Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share marcin1701

marcin1701

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:10

zbiornik na mleko

przy takiej pojemności to na spokojnie godzinka zabawy i możesz sam zrobić podziałkę. litrowy pojemnik, wlewaj wode i zaznaczaj :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 luty 2016 - 00:03

zbiornik na mleko

Do zbiornika powinna być dodana tabela z której przeliczasz przy czym tabela tyczy się konkretnego zbiornika i powinna zawierać jego nr seryjny jak dobrze pamiętam. Aby odczyt nie był błędny zbiornik musi być odpowiednio wypoziomowany. Z tego co mi wiadomo od 2001 czy 2002 zaprzestano stosowania listw pomiarowych w zbiornikach De Laval. Poszukaj możesz znaleźć tabele dla twojego modelu jednak odczyt z tabeli "uniwersalnych" może być obarczony pewnym błędem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2016 - 20:59

zbiornik na mleko

Podłącze się do tematu. Mam podobny problem tzn. posiadam chłodnię 650 litrów bez miarki a mleko odbierane jest do małej cysterny bez licznika. Sam muszę podawać ilość mleka kierowcy i tutaj jest problem cały.  Zmierzenie mleka jest bardzo uciążliwe , robię to bańką 20 l  ale też łatwo się pomylić , każdą bańkę zapisuje w zeszycie .  

Chciałbym założyć licznik jakiś ale nie mogę takowego odnaleźć.  Nie wiem jaki rozmiar ma rura kranu przy chłodni ? To jest 2 CALE ?

Każdy licznik jest na 1' a dorobienie przejściówki spowoduje, że mleko będzie wolniej leciało i nie wiem co na to pompa która wyciąga mleko ze zbiornika. 

Może miał ktoś podobny przypadek i jest jakieś sensowne wygodniejsze rozwiązanie niż mierzenie mleka tak ręcznie. 

Jeśli nie licznik to myślałem już o pompie jakiejś z licznikiem ale tutaj są tylko gotowe dystrybutory do paliwa za około 300- 500 zł 

Wtedy bym nie musiał podnosić baniek a dodam jeszcze, że mam wysoko chłodnię .  Każde sugestie mile widziane. 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D