Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomson402

Tomson402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 22:39

Witam mam kilka pytań do użytkowników takich traktorów wyżej wymienionych . Chce kupić ciągnik w i nie wiem który będzie najlepszy .Ciągnik bedzie wykorzystany jako pomocniczy w gospodarstwie około 50ha.

Moim zdanie głównym faworytem jest Valtra A 83 .Ciagnik jest dobrze wyposażony posiada rewers elektrohydrauliczny , ehr sprzegło w guziku i inne przydatne funkcje klime  . Przede wszystkim ciągnik ma 3 cylindrowy silnik i tu jest moja obawa jak jest z jego siła rzeczywistą i jakie ma spalanie . Sprzedający twierdzi ze jest bardzo oszczędny w granicach 5 litrów na mtg .Case farmall 85 A zawiódł mnie na całej lini . Mam Case 5140 i jestem bardzo zadowolony a ten nie powalił mnie . Główny problem jest ot rewer hydrauliczny moim zdanie dziwna rzecz . Jak ciągnik byl zimny to działał bardzo wolno . Więc jak to jest z tym rewersem . Bo ja mam rewer mechaniczny w ładowarce a elektrohydruliczny w case 5140 i to świetnie działa . Case bardzo prosty ciągnik . I jeszcze ma zwolnice jak to sie sprawuje nie ma problemu z tym ?New holland sprzedający powiedział ze do większości Td serwis jezdzi na poprawianie jakiś pierdółek . I to mnie tez troche przeraża bo kupie nowy ciągnik a tu odrazu serwis na jakieś niby drobne poprawki ale jakieś . New holland to prawie to samo co Case i ten rewers hydrauliczny . Te ciągniki na obecną chwile kosztują około 160 tyś brutto no i chce waszej opinii bo sprzedający każdy chwali swój ciągnik i gani na inny . A i jeszcze jedno Valta A jest składana w innej fabryce ? Bo sprzedawca innej marki tak mówił nam . Prawda jest to ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85 Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 23:17

Również chętnie poczytam co macie do powiedzenia na temat tych ciągników bo myślę nad podobnymi modelami. A nie myślałeś nad Ursusem 8014H. Z tego co wiem ma tą samą skrzynię i napędy HEMA co Valtra a jest sporo tańszy (trochę na rzecz wyposażenia) ale też jeśli obawiasz się silnika 3-cyl to tutaj masz sprawdzony perkins 4-cyl 4.4l. 

#3 Share kubox9876

kubox9876

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 16:59

mam Nh Td5.85 i daje sobie świetnie radę w ciężkich pracach ;) (2-4)klasa ziemi

Polecam Ciągnik za te pieniądze na prawdę super :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85 Dzisiaj, 05:36
  •  

#4 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 luty 2016 - 17:00

Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85 Sprzedawca innej marki miał rację ponieważ valtra A nie jest produkowana w Finlandii tylko w Turcji. Popieram odpowiedz Kris94 ursus 8014 h jest zbudowany na tej samej przekładni firmy hema tylko ma inny silnik. Valtra ma 3 cylindrowy sisu a ursus 4 cylindrowy perkins

#5 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 luty 2016 - 22:51

Też popieram wybór ursusa 8014h ma niektóre podzespoły te same co valtra  min. skrzynie. Jak zdecydował byś się na ursusa i jak miałbyś możliwość to weź w nowej kabinie czterosłupkowej polskiej. Na pewno odpuść sobie new hollanda u mnie w okolicy jest kilka i mało kto jest zadowolony a case to to samo tylko ponoć jakościowo trochę lepszy. Z tych co wymieniłeś to valtra najlepsza jakość ale niestety 3 cyl, z tych 4 ciągników najlepszy wg mnie ursus potem valtra, case, i na końcu new holland . A poza tym ursus jest nasz polski i kupując ten ciągnik wspierasz polski przemysł

A z tymi pierdołami w nh to chyba prawda jest zobaczcie sami 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 luty 2016 - 10:15

Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85 <p>NH TD to nie są złe ciągniki tylko zła jest ich cena.</p>
<p>Są jakościowo na poziomie Farmtrack&oacute;w i Ursus&oacute;w a kosztują dużo więcej.</p>
<p>&nbsp;</p>

Dodaj odpowiedź