Tomson402

Który lepszy Valtra A 83 , Case farmall 85 A czy New holland TD 5,85

Polecane posty

Tomson402    29

Witam mam kilka pytań do użytkowników takich traktorów wyżej wymienionych . Chce kupić ciągnik w i nie wiem który będzie najlepszy .Ciągnik bedzie wykorzystany jako pomocniczy w gospodarstwie około 50ha.

Moim zdanie głównym faworytem jest Valtra A 83 .Ciagnik jest dobrze wyposażony posiada rewers elektrohydrauliczny , ehr sprzegło w guziku i inne przydatne funkcje klime  . Przede wszystkim ciągnik ma 3 cylindrowy silnik i tu jest moja obawa jak jest z jego siła rzeczywistą i jakie ma spalanie . Sprzedający twierdzi ze jest bardzo oszczędny w granicach 5 litrów na mtg .Case farmall 85 A zawiódł mnie na całej lini . Mam Case 5140 i jestem bardzo zadowolony a ten nie powalił mnie . Główny problem jest ot rewer hydrauliczny moim zdanie dziwna rzecz . Jak ciągnik byl zimny to działał bardzo wolno . Więc jak to jest z tym rewersem . Bo ja mam rewer mechaniczny w ładowarce a elektrohydruliczny w case 5140 i to świetnie działa . Case bardzo prosty ciągnik . I jeszcze ma zwolnice jak to sie sprawuje nie ma problemu z tym ?New holland sprzedający powiedział ze do większości Td serwis jezdzi na poprawianie jakiś pierdółek . I to mnie tez troche przeraża bo kupie nowy ciągnik a tu odrazu serwis na jakieś niby drobne poprawki ale jakieś . New holland to prawie to samo co Case i ten rewers hydrauliczny . Te ciągniki na obecną chwile kosztują około 160 tyś brutto no i chce waszej opinii bo sprzedający każdy chwali swój ciągnik i gani na inny . A i jeszcze jedno Valta A jest składana w innej fabryce ? Bo sprzedawca innej marki tak mówił nam . Prawda jest to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Również chętnie poczytam co macie do powiedzenia na temat tych ciągników bo myślę nad podobnymi modelami. A nie myślałeś nad Ursusem 8014H. Z tego co wiem ma tą samą skrzynię i napędy HEMA co Valtra a jest sporo tańszy (trochę na rzecz wyposażenia) ale też jeśli obawiasz się silnika 3-cyl to tutaj masz sprawdzony perkins 4-cyl 4.4l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubox9876    0

mam Nh Td5.85 i daje sobie świetnie radę w ciężkich pracach ;) (2-4)klasa ziemi

Polecam Ciągnik za te pieniądze na prawdę super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Sprzedawca innej marki miał rację ponieważ valtra A nie jest produkowana w Finlandii tylko w Turcji. Popieram odpowiedz Kris94 ursus 8014 h jest zbudowany na tej samej przekładni firmy hema tylko ma inny silnik. Valtra ma 3 cylindrowy sisu a ursus 4 cylindrowy perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

Też popieram wybór ursusa 8014h ma niektóre podzespoły te same co valtra  min. skrzynie. Jak zdecydował byś się na ursusa i jak miałbyś możliwość to weź w nowej kabinie czterosłupkowej polskiej. Na pewno odpuść sobie new hollanda u mnie w okolicy jest kilka i mało kto jest zadowolony a case to to samo tylko ponoć jakościowo trochę lepszy. Z tych co wymieniłeś to valtra najlepsza jakość ale niestety 3 cyl, z tych 4 ciągników najlepszy wg mnie ursus potem valtra, case, i na końcu new holland . A poza tym ursus jest nasz polski i kupując ten ciągnik wspierasz polski przemysł


A z tymi pierdołami w nh to chyba prawda jest zobaczcie sami https://www.youtube.com/watch?v=AKgfb56553o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

<p>NH TD to nie są złe ciągniki tylko zła jest ich cena.</p>
<p>Są jakościowo na poziomie Farmtracków i Ursusów a kosztują dużo więcej.</p>
<p> </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj