Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja prosiąt

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szymon_269

Szymon_269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 22:22

Produkcja prosiąt

Witam mam pytanie do hodowców loch jaki jest koszt wyprodukowania prosiaka 30 kg ze wszystkimi szczepieniami przy dzisiejszych cenach zbóż, koncentratów, mieszanek gotowych przy stadzie ok. 50 loch? mile widziane rozpisanie kosztów nie musi być szczegółowo.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja prosiąt Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 23:16

Produkcja prosiąt

koszt prosiaka zależy od wielu indywidualnych czynników juz kiedyś pare osób pisało o tym ile kosztuje to kazdego u mnie to jest około 160-170 zł tylko ze jak pracuje na własnych paszach, na zakupowych bedzie pewnie koło 20 zł drożej bo mnej wiecej taka jest różnica kosztów pasz

#3 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 09:35

Produkcja prosiąt

Panowie  orientujecie się może jaki kosz był by wbudowania i wyposażenia chlewni na ok 60 macior cykl otwarty ?

Edytowany przez dominikuuu123, 06 marzec 2016 - 14:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Szymon_269

Szymon_269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 10:11

Produkcja prosiąt

ja teraz hoduję duńczyka ale od pewnego czasu widzę że cena ich nie spada poniżej 200 zł dlatego myślę o tym by produkować własne prosiaki tylko nie byłem pewien ile właśnie kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki. A jeszcze jedno czy gdy zakupione dobre loszki zainsyminujemy odpowiednim nasieniem to można otrzymać prosiaki podobne do zachodnich chodzi mi o przyrosty w szczególności?

#5 Share _aisak_

_aisak_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Barclays PL

Napisany 28 styczeń 2016 - 10:28

Produkcja prosiąt

Panowie  orientujecie się może jaki kosz był by wbudowania i wyposażenia chlewni na ok 60 macior cykl otwarty ?

Liczy się około 10 000zł na jedną lochę. Cena może się wahać +/- 1000zł w zależności od wyposażenia.

#6 Share Elrond

Elrond

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 13:16

Produkcja prosiąt

Koszt zależy od jakości sprzętu a głównie od zaawansowania technicznego obiektu. Można zrobić sektor na słomie z wentylacją grawitacyjną, a można na rusztach z pełną automatyką i kontrolą fermy. Koszt liczy się na stanowisko, nie na lochę szczególnie na porodówce. Tak się wydaje ale koszty są spore nawet budując "metodą gospodarczą" gdyż potrzeba budynku na sektor loch, drugiego na sektor porodowy oraz kolejny na odchowalnię do tego jakieś ogrzewanie, coś na gnojowicę itp

Mój dalszy sąsiad ma w cykl otwartym bodajże 70 loch to nikt nie chce od niego kupić, gdyż ma za małe partie prosiąt z tak małej liczby loch. Dodatkowo obecnie są olbrzymie problemy ze sprzedażą prosiaka.

Do Szymon_269 - przy dobrze dobranej genetyce, bardzo dobrym żywieniu i sporej wiedzy "duńczyk" nawet się nie zbliży do Twoich wyników w sensie pozytywnym oczywiście.

Ostatni projekt fermy jaki widziałem to 320 loch w cyklu otwartym koszt 4,5 mln zł netto oczywiście.

Edytowany przez Elrond, 28 styczeń 2016 - 13:22.

#7 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 14:54

Produkcja prosiąt

To jakie partie prosiąt sprzedają sie u was w większej ilości najlepiej? i jaki przedział wagowy i cenowy ?

#8 Share Elrond

Elrond

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 15:12

Produkcja prosiąt

To zależy ile ma hodowca miejsc tuczowych. Większość w okolicy stawia na tucz dla Agi Plusa więc duża część rynku ucieka. Takie minimum to ok 200 szt  20-25 kg. Chociaż Agri Plus wstawia także odsadzeniówkę 6-7 kg, podobno dostają wtedy ok 70 zł, ale ciężko to zweryfikować bo tylko jednemu tak wstawili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Szymon_269

Szymon_269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 19:43

Produkcja prosiąt

Ja mam zamiar wstawić ok 50 loch i cykl zamknięty. Tylko nie wiem po jakim czasie może mi się to zwrócić i ile wtedy zostaje zysku? I jeszcze jedno postawić nowy budynek czy też dobudować do stodoły.

#10 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 13:16

Produkcja prosiąt

Wystarczy Ci zboża czy będziesz kupował ? Przy stodole zawsze taniej bo dobudówka :) dużo masz tego dunczyka ?

Edytowany przez dominikuuu123, 29 styczeń 2016 - 13:21.

#11 Share Szymon_269

Szymon_269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:14

Produkcja prosiąt

200 szt ale to za mało a zboża mam ok 240 ton na rok ale kupno to nie żaden problem.

#12 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:13

Produkcja prosiąt

No wiesz zawsze swoje prosięta to jest jakaś pewność i nie zależność od ceny na rynku prosiąt.

#13 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 30 styczeń 2016 - 19:10

Produkcja prosiąt

http://www.fotosik.p...bc0d345dea6b8b3 mam problem  u jednego warchlaka porobily sie czarne   plamy na ciele 2 tygodnie temu , byl weterynarz wtedy i powiedzial  ze  zapalenie skory ale sie nic nie poprawilo , plamy zostaly warchlak nie rosnie 

coraz gorzej

#14 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 19:38

Produkcja prosiąt

witam, chyba jeden prosiak taki ponad 20kg złamał przednią nogę , co z tym teraz robić .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 21:00

Produkcja prosiąt

witam, chyba jeden prosiak taki ponad 20kg złamał przednią nogę , co z tym teraz robić .

jak masz jak to go odsadź na samego tylko ze bedze rósł troche dłużej niż reszta