Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług Pottinger Servo 25 3+1

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:57

Jak się spisuje w/w pług, czy w specyfikacji z przedpluzkami i zabezpieczeniem hydraulicznym zda to egzamin na sciernisko po kukurydzy czy lepiej scinacze listwowe. Moc Ciagnika 120 km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług Pottinger Servo 25 3+1 Dzisiaj, 03:06
  •  

#2 Share lotnik993

lotnik993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 21:05

lekki do 120 km jeśli udzwig pozwoli to 5 skib

a kukurydze jak przystawka zle potnie kukurydze to zaden pług  sobie nie poradzi

#3 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 21:11

z 5 nie ma co przesadzac:D chodzi mi w co go ub

jedno czy podwójne koła kopiujace?

Edytowany przez Sunf, 27 styczeń 2016 - 22:34.

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 28 styczeń 2016 - 00:49

Ścinacze listwowe są lepsze do ścierniska, natomiast po kukurydzy tylko przedpłużki (są produkowane dwie wersje: do kukurydzy i na ściernisko).

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#5 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 07:48

u nas te pługi nie mają zbyt dobrej renomy. 

ładnie orzą, ale mają duże zapotrzebowanie na mac w porównaniu z innymi pługami, pewnie zależy to od odkładnicy, 

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 28 styczeń 2016 - 09:26

Użytkuję podobne pługi Pöttinger servo 35 nova i mogę śmiało powiedzieć, że są warte swojej ceny. Nie twierdzę, że są najlepsze i jedyne godne uwagi, ale kryją super i co ważne dopasowanie ich do ciągnika i ustawienie do orki zajmuje kwadrans.

Co do zapotrzebowania na moc to racja wszystko zależy od zastosowanej odkładni.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 01 luty 2016 - 14:15

jaki korpus wybrac, przedpluzki v1 czy v2, kroj chyba najlepiej z wglebieniami , podwojne koła kopiujące czy wahliwe amortyzowane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 01 luty 2016 - 19:56

Sam doskonale wiesz, jakie posiadasz pola i co na nim rośnie a od tego zależy wybór osprzętu, dlatego sam musisz zdecydować, który będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Kroje talerzowe zębate są najbardziej odpowiednie do dużej masy zielonej, czyli poplonów. Zwykłe gładkie w normalnych warunkach doskonale sprawdzają się.

Co do przednóżków: V1 to standardowy przedpłużek do kukurydzy, V2 przeznaczony do kukurydzy zwłaszcza do dużych mas organicznych i zielonek, zaś V3 uniwersalny stosowany szczególnie do płytkiej orki.

Jeśli chodzi o koła to dużo zależy od grubości portfela, podwójne koła są tańsze w użytkowaniu, gdyż nie potrzebny jest mechanizm obrotu. Koło ogumione podwójne waga 90kg.

Jeśli zdecydujesz się na wahliwe pojedyncze koła kopiujące to proponowałbym z hydraulicznym amortyzowaniem, gdyż nie będzie tego uderzenia przy obrocie. Koło ogumione amortyzowane waga 125kg.

#9 Share ZaliXon

ZaliXon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 luty 2016 - 20:02

Pługi bardzo dobre. Forterra 115 śmiało ciągnie Servo 25 3+1 na III klasie ziemi i na górkach bez zająknięcia.Resztek pożniwnych i obornika nie ma śladu a pole bardzo dobrze wyrównane i brak gród.

#10 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:15

Posiadam pottingera servo 25 3+1 z przedpłużkami do kukurydzy i krojem na ostatnim korpusie. O wytrzymałości na razie się nie wypowiem bo używałem go tylko jeden sezon. Co do krycia to bardzo pięknie kryje, po zbożu jak i kukurydzy. Orałem nim w tym roku 13ha traw z tym, że na łąkach torfowych przed oraniem koniecznie trzeba przeciąć darninę talerzówką (ale to chyba normalne w końcu to torf), ogólnie wszystko bardzo dobrze kryje. Wszystkie pola były orane z przedpłużkami i efekt bardzo dobry. Pług godny polecenia, chociaż teraz bym kupił na hydraulicznym zabezpieczeniu

#11 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:46

Posiadam pottingera servo 25 3+1 z przedpłużkami do kukurydzy i krojem na ostatnim korpusie. O wytrzymałości na razie się nie wypowiem bo używałem go tylko jeden sezon. Co do krycia to bardzo pięknie kryje, po zbożu jak i kukurydzy. Orałem nim w tym roku 13ha traw z tym, że na łąkach torfowych przed oraniem koniecznie trzeba przeciąć darninę talerzówką (ale to chyba normalne w końcu to torf), ogólnie wszystko bardzo dobrze kryje. Wszystkie pola były orane z przedpłużkami i efekt bardzo dobry. Pług godny polecenia, chociaż teraz bym kupił na hydraulicznym zabezpieczeniu

w jakim wyposazeniu go masz? i jaka waga ?

#12 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:55

Wyposażenie to przedpłużki, rozstaw korpusów 102cm, krój ząbkowany, kółko podporowe gumowe te szersze, możliwość zamocowania koła podporowego na wybranym korpusie, odkładnie lekkie w uciągu z szeroką bruzdą, waga coś koło 1200kg. Claas 4 cylindrowy niema problemu z obracaniem czy też transportem po drogach

#13 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:43

Wyposażenie to przedpłużki, rozstaw korpusów 102cm, krój ząbkowany, kółko podporowe gumowe te szersze, możliwość zamocowania koła podporowego na wybranym korpusie, odkładnie lekkie w uciągu z szeroką bruzdą, waga coś koło 1200kg. Claas 4 cylindrowy niema problemu z obracaniem czy też transportem po drogach

przedpluzkek v1? kolo gumowe podwojne czy jedno amortyzowane hydraulicznie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 luty 2016 - 23:09

Przedpłużek V2  koło pojedyncze zwykłe tyle że z szerszą oponą i bieżnikiem innym niż standardowe. Jest w mojej galerii z nh t7