xxxMarcin3

Valtra T144-Opinie użytkowników

Polecane posty

PATr    409

od t173 standardem było r42 a jak w nowej serii to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

wydaje mi się ze 38 mitas w 144 i 154 taki jest a czy w większych to też nie wiem. a co myślicie o nowych N-kach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

I jak kolego zakupiles ta valtre serii T bo też stoję przed wyborem kupna traktora i chciałbym się dowiedzieć coś ciekawego na jej temat od użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

U mnie też kupiona T194 , na początku miała być T144 później T174 . Gruntów troche przybyło i wzieliśmy T194 + pług akpil 4+1 KM180 HPXL VARIO w zeszłym tygodniu zjechała z taśmy . w przyszłym tygodniu powinna być już u nas. Wstawie link z pierwszych prac polowych( siew wapna RCW5 ) serwisanci z Valtry mówili że na początku jest dużo lepiej jak po pracuje w lzejszych pracach żeby silnik się lepiej ułożył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

lżejsze prace owszem ale w pełnym zakresie obrotów a nie tak że będziesz go dusił 1300 obr...

 

u mnie osobiście w t173 od razu poszła do przyczepy z kukurydzą, miała z nią jakieś 70% mocy wykorzystane przy pełnej prędkości, po 1000 mth na hamowni wypluła tyle koni ile valtra podała, jak dla mnie to najlepsze dotarcie w transporcie, różne obroty, różne obciążenie, ale to też nie ma aż tak dużego znaczenia ponieważ valtra robi 3-6 mth w fabryce gdzie jakieś niedoskonałości się docierają w trakcie testowania

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Ta co testowałem miała skrzynie versu miałem również MF na testach ja zdecydowanie wybrał bym valtre jedną mam t133 jestem z niej zadowolony i ta co była na testach też mnie zaskoczyła tak jak zauważyłeś valtra jest wyposażona tylko w adblue a nie w kosztowne filtry z którymi słyszy się że są problemy czekam na zdjęcia z prac wiosennych valtrą

versu- to jest rodzaj wyposażenia, a nie rodzaj skrzyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

a jak jest w tym modelu Valtry jezeli chodzi o skrzynie bezstopniowa? dealer odradził mi ta skrzynie do pracy w polu ( orka podorywka) i powiedział ze ta skrzynia wariuje bo nie potrafi sobie dobrac przełożenia, cz to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie powiedział ci prawdy, zapewne powiedział ci tak bo chcesz kupić tani traktor a bezstopniówka jest droga więc zależy mu żebyś nie przerzucił się do innej marki. Skrzynia bezstopniowa to jest bajka, do wszystkiego, czy to transport, czy lekkie prace czy ciężkie w polu, pierwsze directy(skrzynia bezstopniowa) w valtrze były średnio dopracowane ale to były roczniki przed 2010r, od kilku lat jest to skrzynia na poziomie fendta...

 

Z tym gadaniem przez dilerów to tak jak mój znajomy kupował nh, chciał jak najtańszy ciągnik ale na w miarę poziomie, diler mu wcisnął bajkę że oś amortyzowana nie nadaje się do koszenia traw kosiarką czołową co wgl. nie ma logicznego uzasadnienia bo to jeszcze lepiej amortyzuje i u mnie i u znajomych zdecydowanie lepiej się kosi z amortyzacją przedniej osi, no ale diler chciał sprzedać traktor a klient chciał tani to jak mógł klientowi wcisnąć oś za 10 tysięcy zł i dokładnie tak samo jest tutaj z tą skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

a no własnie on mi nawciskal byc moze jakis durnot ze ta skrzynia nie nadaje sie do pracy ale jakbym od razu powiedział ze szukam traktora z przekładnia bezstopniowa to moze by nic takiego niie mówił. z tego co wiem to z serii S jest skrzynia z fendta ale moge sie mylic. a masz moze jakas valtre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mam dwie ale mam wersje hitech, w pełni mechaniczne z trzema półbiegami(teraz takiej oficjalnie nie kupisz, nieoficjalnie podobno na zamówienie się da) ale miałem na testach ostatnio n174 direct i ta skrzynia to bajka

Tak, valtra serii S nie jest produkowana w fabryce valtry, tak samo jak fendty serii 900 nie są z niemiec tylko są produkowane w Francji w fabryce MF, razem z największymi Masseyami mają tą samą skrzynie którą ma fendt

Direct trochę się różni ale jest to bardzo dobra skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

Witam, chciałbym zapytać która z valtr bardziej byście polecili, by wybrać serie T czy serie N, moc ok 155 koni a mianowicie który silnik będzie bardziej żywotniejszy, jak z maszynami które będę do nich zapinał(jaka będzie różnica), różnica w spalaniu, z góry dzięki za info,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

w pracach cięzkich polowych lepiej T, ale jeśli na użytki zielone do kosiarek, zgrabiarek, prasy to lepiej N. w lekkich pracach N spali mniej i jest bardziej zwrotna no i waży ponad tone mniej a to też nie jest bez znaczenia. a znów w cięższych polowych gdzie większa masa i rozstaw osi to zalety dające większy uciąg. a o 2 gary większy silnik będzie bardziej żwawy i na pewno dłużej pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

To będzie ciągnika do, orki, agregatu i agregatu uprawowo siewnego, wywóz obornika, koszenie łąk, wozenie bali, zbóż, sieczki qq na kiszonke, zwrotnos aż tak dużo sie nie różni bo zaledwie 70cm, a mógłby ktoś podać mniej więcej jakie spalanie wychodzi w pługu w N a T

Edytowano przez KrisSz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

za zwrotność ciągnika wpisaną w prospekcie to nie ma co liczyć, chyba że opony będą bardzo wąskie. między nimi jest około 35cm różnicy rozstaw a więc różnica w zwrotności będzie dużo większa niż 70 cm. a taki ciągnik 150km czy to N czy T zapięty z pługiem 4 skiby i pracując w takich samych warunkach to podejrzewam że spalą bardzo podobnie, zależy od ziemi, bo im będzie cięższa w uprawie to T będzie lepiej sobie radzić i pewnie też mniej palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Witam.Chciałbym się dowiedzieć o opiniach na temat Valtry T144 Active jak jest z awaryjnością,komfortem jazdy i ogólne zdanie na temat tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

miałem dokładnie taką na testach z pługiem 4 skiby kuhn to mogę tylko powiedzieć o komforcie który jest naprawdę bardzo na przyzwoitym poziomie. bardzo wygodny podłokietnik, sterowanie hydrauliką, wom, podnośnikiem, biegami - super. bardzo dobra widoczność, biegi bardzo ładnie przeskakują pod obciążeniem. dużo miejsca w kabinie, na 2 osoby bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Jak sobie radziła z pługiem?? bo ja miałem na testach ale N124 Hitech lecz plany się pozmieniały i zmiana na T144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

I jak sie spisywala N124, jak sprawuje sie skrzynia HiTech, wgl jak wyglądają testy, bo ja myślę nad T144 na razie wysłałem zapytania odnośnie cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Obecnie skrzynia Hitech, active oraz versu to to samo, kwestia wyposażenia ciągnika ale ogólnie skrzynia jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

UP Hitech nie posiada oddzielnego zbiornika oleju hydraulicznego a inne posiadają N124 spisywała się bardzo dobrze miło się pracowało jednak w tej co była brakowało podłokietnika u mnie w profilu masz link do filmiku z pracy tą Valtrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Hitech, active, versu, direck to są opcje wyposazenia i konfiguracji ciagnika. Bierzecie maszyny na testy a nawet niewiecie dokladnie czym się roznia, a potem brednie wypisjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

up wiem czym się różnią i wiem że w Hitech nie można mieć oddzielnego zbiornika na olej,kto wypisuje brednie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darsonspire
      Chcial bym sie cos dowiedziec o tej seri, mnie interesuje model 610 ale z mila checia zapoznam sie z opinniami na temat ogolnie tej seri 600. Jakie spalanie, awaryjnosc elektroniki i mechaniki jakie opcje warto dobrać przy zamowieniu i wogole poznam kazda opinnie posiadaczy. Dodam ze malo mnie interesuja teksty typu szwagra brat ma sasiada  ktorego kuzyn ma takiego i jest zadowolony lub nie
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj