Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Valtra T144

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:28

Nowa Valtra T144

@tomek2111 to na pewno :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Valtra T144 Dzisiaj, 09:43
  •  

#22 Share agrojuszczak

agrojuszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rlnictwo

Napisany 04 luty 2016 - 21:42

Nowa Valtra T144

według mnie oś pneumatyczna taka jak jest montowana w valtrze jest dla mnie bardzo zadawalająca a co do skrzyni trzeba rozmawiać z użytkownikami starszych modeli

#23 Share marcin1701

marcin1701

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:19

Nowa Valtra T144

skrzynie bezstopniowe jeśli dobrze współgrają z silnikiem (nie ma co kryć fendt potrafi zrobić to bardzo przyzwoicie) to na pewno w pracach mieszanych spalą mniej, ale jak już przedmówcy zaznaczyli w pracach cięższych typu orka bezstopniówka spali więcej. W valtrach skrzynie versu to nie jakaś nowość i spisują się całkiem nieźle. Jeśli bezstopniówka to seria S :)

#24 Share Hasskii

Hasskii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 00:17

Nowa Valtra T144

Z tego co widzę to spalanie ma przyzwoite na ciężkim terenie . U mnie gleby są mieszane są kawałki gdzie jest cały w 3a klasie ale więcej to mozaika od 3a do 5. W Parczewie dealer mówił że ma na placu wersję 144 ale model właśnie z tą skrzynią bez stopniową. I dwa t174. Będę z nim rozmawiał na temat testów w polu. Nie koniecznie musi być to u mnie na polu aby to było na jakiś cięższych glebach. Do mnie będzie miał kawałek drogi nie będzie pewnie chciał jechać. Orientuje się ktoś ile trzeba dopłacić do skrzyni bez stopniowej?

Pewnie będę brał na testy t174 HiTech  bo też mi chodzi po głowie. na testy głównie klasa 3a-3b.

#25 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 13 marzec 2016 - 11:46

Nowa Valtra T144

Miedzy Valtrą T144 a T174 jest mała różnica , także wstęonie zdecydowaliśmy się na model T174 active. Na większych oponach Trelerborga. Czekamy teraz na pokaz- próbe w polu tego modelu.

#26 Share marcin1701

marcin1701

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:00

Nowa Valtra T144

duża dopłata do takich opon? bo standard to chyba 38 z mitasa?

#27 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:16

Nowa Valtra T144

od t173 standardem było r42 a jak w nowej serii to nie wiem

#28 Share marcin1701

marcin1701

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:23

Nowa Valtra T144

wydaje mi się ze 38 mitas w 144 i 154 taki jest a czy w większych to też nie wiem. a co myślicie o nowych N-kach?

#29 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 10:25

Nowa Valtra T144

w nowych t174 standart to 38 cali mitas, dopłata do 42 trelerborga jest w granicach 2800 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share zdzinek123

zdzinek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:04

Nowa Valtra T144 I jak kolego zakupiles ta valtre serii T bo też stoję przed wyborem kupna traktora i chciałbym się dowiedzieć coś ciekawego na jej temat od użytkowników

#31 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 październik 2016 - 21:02

Nowa Valtra T144

tak zakupiona juz cos pracuje

#32 Share xxxMarcin3

xxxMarcin3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 06:40

Nowa Valtra T144

U mnie też kupiona T194 , na początku miała być T144 później T174 . Gruntów troche przybyło i wzieliśmy T194 + pług akpil 4+1 KM180 HPXL VARIO w zeszłym tygodniu zjechała z taśmy . w przyszłym tygodniu powinna być już u nas. Wstawie link z pierwszych prac polowych( siew wapna RCW5 ) serwisanci z Valtry mówili że na początku jest dużo lepiej jak po pracuje w lzejszych pracach żeby silnik się lepiej ułożył. 

#33 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 14:12

Nowa Valtra T144

lżejsze prace owszem ale w pełnym zakresie obrotów a nie tak że będziesz go dusił 1300 obr...

u mnie osobiście w t173 od razu poszła do przyczepy z kukurydzą, miała z nią jakieś 70% mocy wykorzystane przy pełnej prędkości, po 1000 mth na hamowni wypluła tyle koni ile valtra podała, jak dla mnie to najlepsze dotarcie w transporcie, różne obroty, różne obciążenie, ale to też nie ma aż tak dużego znaczenia ponieważ valtra robi 3-6 mth w fabryce gdzie jakieś niedoskonałości się docierają w trakcie testowania

Edytowany przez PATr, 01 listopad 2016 - 14:20.

#34 Share welwos29

welwos29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 15:45

Nowa Valtra T144

Ta co testowałem miała skrzynie versu miałem również MF na testach ja zdecydowanie wybrał bym valtre jedną mam t133 jestem z niej zadowolony i ta co była na testach też mnie zaskoczyła tak jak zauważyłeś valtra jest wyposażona tylko w adblue a nie w kosztowne filtry z którymi słyszy się że są problemy czekam na zdjęcia z prac wiosennych valtrą

versu- to jest rodzaj wyposażenia, a nie rodzaj skrzyni...

#35 Share zdzinek123

zdzinek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 21:41

Nowa Valtra T144

a jak jest w tym modelu Valtry jezeli chodzi o skrzynie bezstopniowa? dealer odradził mi ta skrzynie do pracy w polu ( orka podorywka) i powiedział ze ta skrzynia wariuje bo nie potrafi sobie dobrac przełożenia, cz to prawda?

#36 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 22:14

Nowa Valtra T144

nie powiedział ci prawdy, zapewne powiedział ci tak bo chcesz kupić tani traktor a bezstopniówka jest droga więc zależy mu żebyś nie przerzucił się do innej marki. Skrzynia bezstopniowa to jest bajka, do wszystkiego, czy to transport, czy lekkie prace czy ciężkie w polu, pierwsze directy(skrzynia bezstopniowa) w valtrze były średnio dopracowane ale to były roczniki przed 2010r, od kilku lat jest to skrzynia na poziomie fendta...

Z tym gadaniem przez dilerów to tak jak mój znajomy kupował nh, chciał jak najtańszy ciągnik ale na w miarę poziomie, diler mu wcisnął bajkę że oś amortyzowana nie nadaje się do koszenia traw kosiarką czołową co wgl. nie ma logicznego uzasadnienia bo to jeszcze lepiej amortyzuje i u mnie i u znajomych zdecydowanie lepiej się kosi z amortyzacją przedniej osi, no ale diler chciał sprzedać traktor a klient chciał tani to jak mógł klientowi wcisnąć oś za 10 tysięcy zł i dokładnie tak samo jest tutaj z tą skrzynią

#37 Share zdzinek123

zdzinek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 21:32

Nowa Valtra T144

a no własnie on mi nawciskal byc moze jakis durnot ze ta skrzynia nie nadaje sie do pracy ale jakbym od razu powiedział ze szukam traktora z przekładnia bezstopniowa to moze by nic takiego niie mówił. z tego co wiem to z serii S jest skrzynia z fendta ale moge sie mylic. a masz moze jakas valtre?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 15:04

Nowa Valtra T144 Mam dwie ale mam wersje hitech, w pełni mechaniczne z trzema półbiegami(teraz takiej oficjalnie nie kupisz, nieoficjalnie podobno na zamówienie się da) ale miałem na testach ostatnio n174 direct i ta skrzynia to bajka

Tak, valtra serii S nie jest produkowana w fabryce valtry, tak samo jak fendty serii 900 nie są z niemiec tylko są produkowane w Francji w fabryce MF, razem z największymi Masseyami mają tą samą skrzynie którą ma fendt

Direct trochę się różni ale jest to bardzo dobra skrzynia