mantas

Opłacalność 3 ciągników na ok. 30ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mantas    0

WITAM!

Czy opłaca się kupić 3ciągniki na 30ha mam na myśli

 

MF 255 lub C-360 3p pracował by z rotacyjną, przywieść trawe, czasami przyczepa, przewracarka do siana, opryskiwacz (lub 3320), rozrzutnik

Zetor 3320 siewnik, orka, uprawa pola, prasa kostkująca, przyczepa, rozrzutnik

Zetor 8540 tur, rolująca prasa, orka, uprawa, przyczepa czasami, transport

 

Hoduje, będe hodował króliki o ilości matek - 170,

uprawiać będe, łąki, ok 3-4ha,

zboża (kuku, pszenica, jęczmień, owies) - 20ha

okopowe(marchew, ziemniaki, buraki) - 2-3ha

zioła - 1ha

gorczyca - ile zostanie miejsca :P

 

i teraz do was pytanie ile każdy z tych ciągników by robił ok. mth na sezon, i czy się opłaca trzymać te wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja też mam około 30 ha tyle że mam gospodarstwo mleczne i też bede kupowł ciągnik tylko duży 0kło 100km myśle że w twoim przypadku do takich prac lepszy będzie mf 255 bo mało pali a w takich pracach będzie sobie dobrze radził


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

tzn chcesz 2 małe takie samo ciągniki i jeden duży?

sorki ale masz jeszcze dwuch kierowców ze potrzebujesz 3 maszyny? o co chodzi z tą zielonką codziennie będziesz woził jak kosił czym zbierał? jakie ziemie? mają to być nowe stare wszystkie 3 chcesz kupić czy coś masz ile hajsu na to wywalić możesz?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

masz wszystko wypisane co poszczególne ciągniki będą robić więc czego tu nie rozumieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

pewnie ze sie oplaca moj kolega ma 4 ciagniki na 15 ha i maja co robic wszystkie pozdro :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie jeden mały ciągnik by wystarczył, najlepiej mf 255. Wszystkie lekkie prace zrobi ekonomiczniej od Zetora, orkę i uprawę zostawić dla 8540. Jak masz dobre pola to z rozrzutnikiem sobie poradzi, z prasą też.

 

Tak było by chyba najlepiej, bo 3 ciągnik to większe koszty(ubezpieczenie, naprawy), no i nie potrzebujesz drugiego kierowcy do orki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

z zetorem 8540 komfort jaki byś miał można orać całą noc :(:P


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

jak kierowców masz to kupuj 3 . bo załuzmy jabys mial miec 2 i by mialy ostro te traktorki to czesciej bys przy nich robil a jak bedziesz mial 3 i kazdy bedzie mial swoje zadania to niebeda tak awaryjne bo nawet najlepszy ciagnik jak bedzie dostawal w d**e to wiadomo ze co jakis czas cos sie zuzyje lub popsuje . a i motogodzin sobie trzy traktorki nienabija . :(:( pozdro klama :P


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
pewnie ze sie oplaca moj kolega ma 4 ciagniki na 15 ha i maja co robic wszystkie pozdro :P

my mamy trzy ciągniki na 88ha o łącznej mocy 260km i nie mają co robić a teoria że każdy ciągnik do każdej maszyny to już chyba dawno poszła do lamusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja jak bym traktor kupywał to na motogodzin bym nie patszył


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak tylko na co?????????? bo ja juz bym nie kupil ciagnika co ma nalatane 15 tys mtg


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale stan techniczny zawsze mozna poprawic a zywotnosci silnika juz nie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
na stan techniczny, licznik zawsze można cofnąć :(

niby racja :( np w mojej 360 licznik zatrzymał sie na 6tyś mth.Ale nikt nie wie kiedy sie zatrzymał :P:(:(


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ale stan techniczny zawsze mozna poprawic a zywotnosci silnika juz nie ----}RACJA

 

u mnie w 30 też stoi licznik


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale powrocimy do tematu


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

u kuzyna na 10ha są 3 ciągniki. 360, 330 i deutz dx85. Pracują przy warzywach więc całą jesień wszystkie naraz robią przez miesiąc i dłużej. Wszystko zależy od uprawy. Przy warzywach 2 ciągniki większe nie da się tak. Nie opłaca się sadzić np. 60, żeby pryskać trzeba kupić międzyrzędzia. A do wyorywacza też nie opłaca się 60 podpinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

do samego zboża nie trzeba tyle traktorów co do warzyw.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

koledze spokojnie wystarczyłyby 2 ciągniki, jakiś mocniejszy do orki i agregatu, ogólnie ciezkich prac i ciągnik pomocniczy dla prac lżejszych i tak zobie myśle ze pisząc to ameryki nie odkryłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja na 45ha mam aż 5 ciągników 2xc330 c 4011 mf255 i u1214 i powiem że jedna trzydziestka i c4011 praktycznie cały czas stoją i są używane tylko okresowo poszczegulnych zadań! tak że na 30ha spokojnie by wystarczyły 2ciągniki ale jak ma kierowce i kase na trzeciego to się zawsze do czegos może przydac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W moim przypadku jest następująco: na 42ha pracują 3 ciągniki.

Ursus 4514- ciągnik główny wykonujący orkę, pracę z agregatem uprawowym, pracę z kultywatorem i transport.

Ursus C 4011- ciągnik pomocniczy- brona, rozsiewacz nawozu, roztrząsacz obornika, siewnik zbożowy.

Ursus C 360- ciągnik wyposażony w TUR-a, pracuje tylko przy wypychaniu obornika z chlewni, załadunku obornika na roztrząsacz oraz podczas zwożenia bel słomy z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj