Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbki w Bizonach

185 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Wolski

Wolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 08:33

Przeróbki w Bizonach

Racja.
Początkowo Rekordy były ustawione żeby brały 1,1 lira oleju ale za dużo było awarii pogwarancyjnych (mechanik który u mnie przegląda kombajn zajmował się też naprawami pogwarancyjnymi) .Tak więc podkręcono wynik do 1,5-1,6 (a Supry ok.1,1 litra). Były to optymalne wartości do prawidłowego funkcjonowania silnika.

Należy jeszcze dodać, że są to dane dotyczące stałej pracy silnika (15h) lub z krótkimi postojami. A jak każdy duży chłopczyk wie nie należy od razu gasić diesla z trubiną ponieważ turbina może zostać uszkodzona.

Rada mechanika:
Czy to mały czy duży (Z056 czy Z058, a szczególnie ten ostatni) należy poczekać ok 2 min do wyrównania temperatury (pozostawić silnik na wolnych obrotach). Tutaj można by się kłócić ile minut ponieważ inny sprzęt- inny układ chłodzenia (czytaj: jego sprawność).
Silnik podczas pracy nie jest nagrzany równomiernie (występują gradienty temperatury na całej objętości silnika).

W moim rekordzie na bece palców kosy założyłem palce od new holland'a :D.
Są dłuższe i podgięte do dołu co lepiej rozdziela łan.

Nie cytuj poprzedniego posta, ani nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dopisac użyj opcji edytuj

Witam. Jakoś trafiłem na to forum i czytam post za postem. Niektórzy piszą bzdóry jakich mało inni mają racje. Natomiast jak doszedłem do tego brania oleju to mnie już z fotela zrzuciło. Zajmuje się remontami maszyn i ciągników od 14 roku życia. Może to kogś zdziwić inni nie uwierzą ale to prawda. Na bizonie jeżdzę samodzielnie od 16 roku i owszem brał mi olej ale był przegrzany bo korek od chłodnicy się urwał i z godzine tak ojciec jeżdził. Natomiast zrobiliśmy silnik czyli wymienione pierścienie tylko bo tuleje były nawet nie ruszone bardzo jest git. Wierzcie lub nie ale przez 100h to może ubędzie 0,5-1l a nie na 15h tyle oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbki w Bizonach Dzisiaj, 19:21
  •  

#162 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:52

Przeróbki w Bizonach Na sezon w Rekordzie który młóci rocznie ok. 40 ha tak przez 20 lat i przez sezon max doleję z 0,5l.

A jakby kolega mógł zdradzić jak to się ustawia, może komuś się przyda ?????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#163 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:16

Przeróbki w Bizonach pogoda deszczowa to i przeróbki w bizonie sie zaczeły . załozyłem elektryczny wiatrak na chłodnice oleju do swojego zo 56 1989 r ciekaw jestem jak bedzie w praktyce sie spisywał bo dotej pory olej miał temp 100 a woda do 80 max .

#164 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:46

Przeróbki w Bizonach A co Ci taki wiatraczek da. Przecież to jest chłodzone cieczą.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#165 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 08:18

Przeróbki w Bizonach arni95 jak nie wiesz jak coś działa to się nie udzielaj. wiatrak na chłodnicy oleju schłodzi olej który smaruje silnik tym samym temp silnika będzie niższa dzięki lepszemu oddawaniu ciepła.

#166 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 30 lipiec 2010 - 09:01

Przeróbki w Bizonach Nie bierz sobie do głowy tego, że jakiś wiatraczek będzie dobrze chłodził chłodniczkę oleju. Przecież chłodnica jest z grubej blachy. To nie jest ta cienka chłodnica od wody. Jasne może Ci schłodzi o 1-2 stopnie, ale nie myśl, że 20 stopni. Jak się domyslam ten wiatrak nie ma żadnego oprzyrządowania to jest osłona, prowadnic powietrza. Gdyby to się sprawdzało zrobili by to fabrycznie. Dobre sobie. Po prostu śmiać mi się chce.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#167 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:24

Przeróbki w Bizonach nie widziałeś wykonania takiej przeróbki więc nie możesz jej oceniać. generalnie pomysł z wiatrakiem na chłodnicy oleju jest dobry.ożebrowanie chłodniczki jest z cienkiej blachy(jeśli jest fabryczna)po to żeby zwiększyć powierzchnie oddawania ciepła. większy przepływ powietrza przez nią spowoduje spadek temperatury oleju.

ps. śmiać to się chce z ciebie krytykujesz coś czego nawet nie widziałeś

#168 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:40

Przeróbki w Bizonach Się dogadajcie o jakiej chłodnicy mówicie zamiast wyśmiewać się :D Bo zdaje się, ze w suprze jest taka prymitywna chłodnica i wiatrak coś tam może dać a w rekordzie olej jest chłodzony cieczą i żaden wiatrak nic nie pomoże.

#169 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:47

Przeróbki w Bizonach a smiej sie smiej . Ten wiatrak jest od chłodnicy samochodu tak wiec obroty tam sa naprawde duze mysle ze bedzie sie dobrze spisywał nawet na samo to ze bedzie odpychał plewy i inne zanieczyszczenia z siatki niech schłodzi 10 stopni to juz i tak cos a najwazniejsze jest to ze bedzie ta siatke czyscił :D juz nie trzeba bedzie ze szczota smigac a co wyjdzie w pakatyce to sie nie przedko okarze bo czoraj wywoziłem tnojowice i zmiejsca utonołem :D

#170 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 08:39

Przeróbki w Bizonach To chyba nie widzieliśie mojej chłodnicy w Rekordzie. Tam żaden wiatrak nic nie pomoże, zwłaszcza, że blacha jest nie ożebrowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 18:52

Przeróbki w Bizonach Kolega napisał że założył w 56 (Super) i tam jest chłodnica ożebrowana, a Ty kolego piszesz o 58 (Rekord) i tam jest inny system chłodzenia oleju.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#172 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 13:10

Przeróbki w Bizonach I pewnie dlatego sie nie możemy dogadać. Dobrze jak byś @ZUCH wstawił zdjęcia tej przeróbki. Wtedy podyskutujemy.

#173 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 04 sierpień 2010 - 06:02

Przeróbki w Bizonach Witam

widzieliście to http://www.polskastr...69801_8131.html
niezły patent na te plewy

pozdrawiam

Mariusz

#174 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 07:31

Przeróbki w Bizonach

W czerwcowym top agrar znalazłem artykuł że gościu pod pomostem zamontował wiatrak napędzany z młocarni który wyciąga kurz na bok.Ktoś słyszał o czymś takim albo widział i czy zdaje to egzamin?

Takie coś było już montowane w Dominatorach pierwszej serii ( 80,100,) jako wyposażenie dodatkowe dla maszyn bez kabiny. Jeżeli jest to zrobione z pomysłem, to zdaje egzamin. W Claas'ach było to nie pod pomostem, ale w gardzieli była taka osłona, a wiatrak na zewnątrz przy gardzieli, i napęd był od hedera.

Obecnie chcemy sobie takie coś zamontować. Jeden znajomy ma to w swoim Dominatorze 80, a drugi znajomy przesiadł się z jakiegoś JD z kabiną na NH Clayson'a z wyciągiem. Obaj panowie mają mniej do czynienia z kurzem niż normalnie bez kabiny.

#175 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 22 październik 2010 - 10:34

Przeróbki w Bizonach Zobaczcie jaka przeróbka :D
System omłotu: rotorowy!!! Chciałbym zobaczyć jak tego dokonał :D

omłot.jpg

#176 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 22 październik 2010 - 16:44

Przeróbki w Bizonach Może jakiś egzemplarz eksportowy? ;) :P :lol:
W końcu pierwszy komputer ,,małogabarytowy'' też polak wymyślił ;)

W sumie to nie takie trudne zrobić z Bizona Axial Flow: dajesz normalny bęben wzdłuż i jazda, a najlepiej dwa :lol: :lol: :lol: ;)

Tak na serio, to niektórzy nie powinni zajmować się czymkolwiek, jeżeli nie mają o tym pojęcia.
Słyszałem kiedyś wypowiedź jakiegoś ,,uczonego'' w telewizji w programie nt. rolnictwa w Polsce i brzmiała ona tak: ,,Rolnictwo w Polsce jest rozwinięte, ma się dobrze,..., bo przecież rolnicy stosują TRÓJPOLÓWKĘ... itd''.

#177 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:39

Przeróbki w Bizonach

Takie coś było już montowane w Dominatorach pierwszej serii ( 80,100,) jako wyposażenie dodatkowe dla maszyn bez kabiny. Jeżeli jest to zrobione z pomysłem, to zdaje egzamin. W Claas'ach było to nie pod pomostem, ale w gardzieli była taka osłona, a wiatrak na zewnątrz przy gardzieli, i napęd był od hedera.

Obecnie chcemy sobie takie coś zamontować. Jeden znajomy ma to w swoim Dominatorze 80, a drugi znajomy przesiadł się z jakiegoś JD z kabiną na NH Clayson'a z wyciągiem. Obaj panowie mają mniej do czynienia z kurzem niż normalnie bez kabiny.

Może mi ktoś opisać albo najlepiej dać zdjęcia jak to działa lub wygląda?

#178 Share hederus

hederus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:33

Przeróbki w Bizonach mam pytanko, ma ktos moze zdjęie kombajnu zo56 jak jest w nim montowany pomost kierowcy?

#179 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:57

Przeróbki w Bizonach Tak to wygląda

Załączone miniaturki

• IMG_0343.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 21:44

Przeróbki w Bizonach A to moja wersja większych sit w rekordzie.
http://www.agrofoto....a-bizon-rekord/
http://www.agrofoto....on-rekord-z058/

Dodaj odpowiedź