Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbki w Bizonach

185 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wojtek693

wojtek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:00

Przeróbki w Bizonach do kolegów wyżej:
Pomyliłem się :D
Nic nie brakuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbki w Bizonach Dzisiaj, 07:50
  •  

#142 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 10:45

Przeróbki w Bizonach Wczoraj zakupiłem bizona i chodzi mi taka myśl po głowie aby przerobić rurę o wysypu zboża z mechanicznej na hydrauliczną czy wie ktoś ile taka przyjemność kosztuje i jaki tam jest siłownik potrzebny(chodzi szczególnie o długość)?

#143 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 07 grudzień 2009 - 19:43

Przeróbki w Bizonach Widziałem taki przypadek, że znajomy odłączył odwijanie gardzieli, a w to miejsce na rozdzielaczu wpiął właśnie siłownik który rozkłada rurę. Nawet na AF widziałem zdjęcie z zamontowanym siłownikiem
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#144 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 19:48

Przeróbki w Bizonach Czy ktoś kto posiada taki patent mógłby się podzielić jak to jest wykonane jaki jest potrzebny siłownik z góry dzięki;)

Edytowany przez krolikNH, 07 grudzień 2009 - 20:55.

#145 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:33

Przeróbki w Bizonach A ja w swoim rekordzie dorobiłem napęd do odżytnika plew na chłodnicy uszczelniłem ją szczotkami i po 12 latach użytkowania moge spokojnie przejechać cały dzień bez czyszczenia chłodnicy :lol: :)

#146 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:27

Przeróbki w Bizonach A może wie ktoś jak zrobić wskaźnik wysokości hedra i przerobić pióropusz od sieczkarni bo mam żukowską i opada razem z tym przyrządem tnącym chodzi mi aby szedł do góry

#147 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:44

Przeróbki w Bizonach

Odwiedzajac twoj profil zauwazylem ze masz 18 lat czyli jestes rocznik 1991 wiec tak samo jak ja wiec sadzisz, ze Ty tez jestes smarkaty? W swoim zyciu jezdzilem Gigantem Z083, Z056 a co do BS'a to dopiero co go kupilem wiec te zniwa beda pierwsze takze chlopczyku racji nie masz...

Widze, ze zaczynasz sie irytowac, nie dziwie sie bo kazdy co bajki sle jak po wisle to tak sie czuje.

Cyt. "pewnie nigdy w życiu nie jezdziles innym kombajnem jak tym swoim bs-em czy jakims innym bizonem a zachwalasz cos jak nakreceni dearerzy, ktoryrzy tez tylko co ich to najlepsze a konkurencji do bani"

A czy ja cos w tej dyskusji wspomnialem, ze BS najlepszy itp???? Polecam Tobie przelec jeszcze raz temat bo sie GUBISZ!

"nie znasz sie na maszynach bo mlody jestes a bedzie mi tu komenty snul" tos dowalił az sie kurzy! :)

Panowie więcej wiary w polską myśl technologiczną i pomysłowości polskich rolników.Ja mu wierze z tymi 2 ha i mam dowód.Ja posiadam volvo 830 niektórzy pewnie wiedzą co to jest a tym co nie wiedzą to go w skrócie opiszę
.Jest to "potężna" maszyna:heder 2,7m,szer. młocarni około 80 cm. silnik 50 pare koni 3 wytrząsacze ,sita nie wiem bo zgineła mi lupa.Kilka lat temu u kolegi kosiłem nim owies.1,6 ha kosiłem 1godz. i 20 minut.Nie żartuje.Tylko taki drobny drobiazg-ukosiłem około 2 ton zboża.

#148 Share WojtekGrabka

WojtekGrabka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:35

Przeróbki w Bizonach Witam.Mam pytanie odnośnie czujnika strat ziarna.Opłaca się zamontawać owy przyrząd w rekordzie?,warto się z tym bawić?.Co o tym myślicie;ODNOŚNIK1;oraz taki już bardziej rozbudowany:ODNOŚNIK2.Może znacie również inne typy takiego oprzyrządowania?.Ile taka przyjemność może kosztować w przybliżeniu?.Pozdrawiam :)
Praca wszystko zwycięża.

#149 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:04

Przeróbki w Bizonach http://www.mescomp.com/cennik.html tutaj masz cennik

#150 Share WojtekGrabka

WojtekGrabka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 luty 2010 - 12:37

Przeróbki w Bizonach Witam.Z cennikiem już dawno się zapoznałem :) .Cena czujnika w pierwszym linku to 3500zł :) -trochę dużo?.Niewiem czy jest sens bawić się w zakładanie tego?.Pozdrawiam :)
Praca wszystko zwycięża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:01

Przeróbki w Bizonach nawet ci czujniki nie pomogą no może w małym stopniu a najlepiej jak sam sprawdzisz jak jest za tobą...

#152 Share WojtekGrabka

WojtekGrabka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:26

Przeróbki w Bizonach Witam.Oczywiście że sprawdzenie osobiste strat jest podstawą :blink:.Jednak człowiek jak wiadomo chce wygody,którą w pewnym stopniu zapewnia to urządzenie :huh:.Pozdrawiam
Praca wszystko zwycięża.

#153 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:08

Przeróbki w Bizonach

Czytam i czytam i zgodzę się z BSZ110.

A poza tym:
miałem dwa Bizony- pierwszego Supra i teraz Rekorda (już trzeci sezon :unsure: ). Za każdym razem zaraz po kupnie kombajn był rozbierany całkowicie i składany przez człowieka, który składał kombajny w Płocku (za czasów Bizonów). I jeszcze ( odpukać... ;) ) nie stałem w żniwa...
Ten mechanik powiedział jedno- REKORDY muszą dymić ponieważ silniki były ustawiane w ten sposób aby po 15 h pracy brały 1,5-1,6 litra oleju, a SUPRY ok 1,1 litra.Więc niech nikt nie narzeka, że Z058 dymi. A poza tym robi większą robotę niż Z056 to pali więcej.

Co BS'a są to kombajny lepsze od Rekorda ale trzeba umieć dobrze je serwisować.
Pozdrawiam

właśnie jak to jest?? mam supra 3 sezony po ponad 20 ha i ani grama oleju nie wciąg ?? to nie wiem :P i z tego co wiem to dobry silnik nie wciąga oleju
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#154 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 luty 2010 - 16:22

Przeróbki w Bizonach Dokładnie jak mówi PronarekP5 doby silnik nigdy nie weźmie oleju ja przy ciągniku zrobiłem silnik i do tej pory nie wziął ani grama ;[

#155 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 luty 2010 - 23:54

Przeróbki w Bizonach Mam 56 od 1984 roku ok 3000 mth bierze olej jak są bardzo wysokie temperatury,od trzech lat nic nie dolałem.Silnik nic nie ruszany,nawet zaworów nie ustawiałem.

#156 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 20 luty 2010 - 16:20

Przeróbki w Bizonach Czy wie ktoś, gdzie można dostać czujnik poziomu zboża montowany na klapie zbiornika??
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#157 Share koko10354

koko10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 luty 2010 - 16:41

Przeróbki w Bizonach ile taki silnik może kosztować

#158 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:29

Przeróbki w Bizonach @ WojtekGrabka
Też przymierzam się do montażu czujnika strat mescompu ze względu na cenę. Kombajn oczywiść trzeba ustawić organoleptycznie ale później po wjechaniu w gęściejsze czy bardziej polegnięte zboże odrazu wiesz czy musisz zwolnić czy nie :P

#159 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 10:20

Przeróbki w Bizonach

pod ten rozdzielacz ktory jest dwusekcujny trzeba dolozyc jedna sekcje [od wariatora,wysuwania motowideł]

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wyglada na to ze dokladasz jedna sekcje do tego rozdzielacza dwusekcyjnego-- jesli tak to jaki jest koszt dolozenia takiej sekcji??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share koyot23

koyot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:29

Przeróbki w Bizonach witam mam takie pytanie, czy robil moze ktos kopiowanie terenu w bizonie? juz tak patrzylem i widze ze mozna zrobic to z czujnikow ze sterowania automatycznego z neptuna. tylko jak to pozakladac itp. Ma ktos moze pomysl albo jakies fotki?
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź