Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbki w Bizonach

185 odpowiedzi na ten temat

#61 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 13:24

Przeróbki w Bizonach U mnie z czyszczeniem to tylko jęczmień kiepsko czyści (poprzedni właściciel zmniejszył obroty wentylatora i nie da się wejść na wyższe ale to jest do zrobienia). A grzać też mi się nie grzeje max temperaturę przez dwa lata to było 80.

Hormon skąd dokładnie jesteś?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbki w Bizonach Dzisiaj, 04:06
  •  

#62 Share Hormon07

Hormon07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 14:55

Przeróbki w Bizonach Okolice Rzeszowa.

#63 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 29 marzec 2009 - 10:13

Przeróbki w Bizonach @Hormon07
to Ty chyba przyśpieszacza nie używasz...ale to, że Bizony czyszczą tak, nie znaczy, że nie mogą czyścić lepiej
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#64 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:14

Przeróbki w Bizonach czy ktoś wie gdzie można dostać elektrozawór hydrauliczny??? czy np. w grene dostane???

#65 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 09:39

Przeróbki w Bizonach poszukaj na allegro. a dokladnie do czego chcesz zastosowac?

#66 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:54

Przeróbki w Bizonach właśnie na allegro patrzyłem i jest tylko jeden ale 2-sekcyjny...
chciałem do kombajnu ale widze że te rozdzielacze do najtańszych nie należą :P

#67 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 22:01

Przeróbki w Bizonach Przy wysypywaniu zwłaszcza owsa przy dużym wietrze jest problem, bo wiatr goni za przyczepę. Ja wtedy zakładam zwykły rozcięty worek na koniec rury wysypowej i jest lepiej, ale mało estetycznie to wygląda. Może ktoś ma lepsze rozwiązanie?

#68 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:33

Przeróbki w Bizonach Co do czyszczenia i predkości wypowiem sie wam po tegorocznych przeróbkach wentylatora.Moge tylko powiedzieć ze teraz Rekord nabrał wyglądu i duzo sie znowu zmieniło mam nadzieje że to już bedzie to co trzeba:)pzdr

#69 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 06:33

Przeróbki w Bizonach powiedz coś więcej co przerobiłeś i w jakim celu? ps. też mam rekorda i w zeszłym roku przedłużyłem górne sito i skończył siać zboże po polu :D

#70 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 08:10

Przeróbki w Bizonach Ja w BIZONIE z056 SUPER przerobiłem ustawianie "wiatrów" młynka.Na wentylator założyłem prądniczke taką samą jak załozona jest na mocarni,zegar dodatkowy w kabinie i sterowanie siłą wiatru z kabiny za pomocą silnika elektrycznego od wycieraczek.Poprawia komfort pracy,nie trzeba wychodzić z kombajnu by dokonać regulacji,minimalizacja strat ziarna,lepsze czyszczenie przy jak najmniejszych stratach ziarna.:D:)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 23 czerwiec 2009 - 10:07

Przeróbki w Bizonach MarcinJvD - czy możemy liczyć na zdjęcia jeszcze przed żniwami?
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#72 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:32

Przeróbki w Bizonach koses- samo górne nie wiele daje z doświadczenia ale powodzenia w dalszym realizowaniu pomysłu;)a my teraz m.in zmieniliśmy kierunek wiatru, który został wyrównany na calą powierzchnie sit. to tylko pryszcze.. z reszta wszystko bedzie widać na foto:)
farmer120ha - ten patent już zrealizowalismy 15 lat temu w naszym bylym suprze:)przydatna rzecz..
Tomek7G - myśle że tak tylko jak zrobi sie pogoda i bedziemożna wyjechać maszynami z garażu;)

#73 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 23:18

Przeróbki w Bizonach Siemanko MarcinJvD.
Naprawdę szacun i uznanie dla Waszej pracy, bo chyba te przeróbki kosztowały Was kupę czasu i pieniędzy, ale zastanawiam się czy to Ci się opłaca (opłaci, opłaciło...)? Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztowało... :D
Swoją drogą Rekord to zawsze będzie tylko Rekord, pewnych rzeczy nie nadgonisz, raczej kanału młócarni w nim nie dasz rady poszerzyć... :) tak więc może lepiej od razu byłoby kupić np 'beesa'.
No ale masz też Jelenie więc tłumaczę sobie, ze to po prostu przez sentyment do Rekorda to wszystko robicie...
To akurat rozumiem, (choć ja za swoim Rekordem nie raczej przepadam), ale jako ciekawostkę chciałem tylko podać, że u nas jeden gość miał E 517 (kupionego za kilkanaście tysięcy, ale w dobrym stanie) i przerobił (skrócił) w nim heder do 4,5 metra szerokości. I jedno Ci powiem: Twój Rekord nigdy by za nim nie nadążył, bo on przy takim hederze i prawie 1,5 metrowym kanale młócarni kosił potwornie szybko i do tego to dudnienie 'fałósemki'...
To był efekt po prostu nie do pobicia zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że kosztowało go to niewiele.

Ale powtórzę jeszcze raz: jestem pod wrażeniem zacięcia z jakim modyfikujecie ten kombajn.
A tak swoją droga, to czy np. na YT można zobaczyć go w akcji?
Bo nie widziałem, aby w temacie była gdzieś o tym mowa...
good God damn and other such phrases...

#74 Share coolkiwi

coolkiwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 23:25

Przeróbki w Bizonach Witam! W swoim rekordzie zamontowałem dwa wentylatory pomiędzy chłodnicą, a głównym wentylatorem...włączane są tylko w największe upały, w celu zmniejszenia zanieczyszczeń na chłodnicy-->>rozwiązanie to sprawdziło się w modelach NH--TC54 :D

#75 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:50

Przeróbki w Bizonach @coolkiwi czyli i rekordy z ta duza chlodnica sie grzeja? Jak to jest u Ciebie? jaka temperatura?

#76 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:11

Przeróbki w Bizonach K1ROVEZ- mi nie chodzi tylko o predkosć ale też o jakość i komfort ktorego ten e 517 na pewno nie dawał jak moje jelenie na ktorych teraz bazujemy.przy takim hederze i takiej powierzchni sit jaka teraz jest zbędna jest jeszcze szersza młocarnia tylko trzeba to z głową wykorzystać. a czy by nie nadąrzył nie wiem raczej dał bym mu rade jak daje rade 6 klawiszowemu jeleniowi to pewnie i jemu tez by dal....pzdr
P.S. tak tylko od siebie dodam, że forschnita za sam wygląd nie chcialbym nawet za darmo :/ a już nie mowiąc o jego awaryjności..

#77 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 13:41

Przeróbki w Bizonach Jeśli chodzi o awaryjność to po prostu trzeba znaleźć zadbany egzemplarz (a to dziś już coraz trudniejsze), a nie taki po dziesięciu 'gastarbeiterach'.
A wygląd to kwestia gustu...
Jeżeli Twój Rekord robi hektar w mniej niż 25 minut to musisz naprawdę szybko jechać (dlatego pytałem czy nie utrwaliłeś tego gdzieś na filmiku, chętnie bym to zobaczył, bo widziałem już różne kombajny podczas pracy i wiem, że żeby robić 2,5 na godzinę to przy 4,2 m szerokości musisz zapier... zdrowo), taką wydajność osiągasz chyba tylko na naprawdę dużych polach, bo jak odejmiesz to co tracisz na nawroty to rzadko kiedy będziesz miał taki wynik.
Dużo zależy też od zboża. Widziałem taką pszenicę w której nie przekroczyłbyś hektara na godzinę, bo tam BS miał max. 1,5 ha/godz. i to na wielkim polu, a Dom 108 tylko trochę więcej.
Jeśli chodzi o komfort, to akurat MDW E 517 jest całkiem niezły jak na swoje lata, tam nie ma takich wibracji jak w Bizonie, a i jego jakość omłotu też jest zadowalająca, o ile tylko operator się na tym zna i potrafi go wyregulować odpowiednio do warunków.

Mam jeszcze jedno pytanie: po co przerobiliście tylny wózek? Z tego co widzę to mieszkasz na równinach, ja raczej mam już niezłe pagórki miejscami i akurat na stabilność Rekorda nie narzekam, więc co ma tak naprawdę dawać ten szerszy rozstaw kół? To jest Wasza własna konstrukcja czy przeszczepiliście to z jakiegoś zagranicznego kombajnu? Tak na pierwszy rzut oka to nabrał on dzięki temu konkretniejszego wyglądu, ale czy też czegoś poza tym?

#78 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 17:54

Przeróbki w Bizonach Rekordem z hederem 4.2m za nic w świecie nie zrobisz 2.5ha/h zebym nie wiem cos zrobil z nim albo zapchniesz maszyne albo silnik nie wydoli. Co do zdania z @K1ROVEZ tez sie zgadzam, ze troche szkoda ladowac kasy w rekorda. Nie lepiej jakos uzbierac kasy na jakas mege 204 niz pchac kasy w maly kombajn o troszeczkę większej wydajnosci niz super. Jak mozesz ale tak szczerze to podaj kwote ile wsadziles do niego? Nie chcesz nie mow ale pewnie za to i za kombajn bys kupil claasa 204.

@K1ROVEZ powiedz mi jakie sa wibracje w bizonie? Ja dokladnie jak @MarcinJvD za sam wygląd nie chciałbym go. Kabina jak szklarnia a cala maszyna jak lokomotywa, co innego Ernte Meister ale nie te potopy z lat 70' 80'. Zgodze sie, ze jest wydajniejszy od supra ale wyglad ODSTRASZA

#79 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:32

Przeróbki w Bizonach Mówiłem o wibracjach w Rekordach/Superach. Tam sita 'chodzą' w tą samą stronę i to powoduje, że zwłaszcza po wyjechaniu z łanu i wyrzuceniu masy, która częściowo te drgania tłumi podczas pracy kombajn wpada w dość silne wibracje. Da się z tym żyć, nie powiem, ale mogłoby ich jednak nie być. Każdy kto jeździ tymi kombajnami Ci to powie. To nie jest niewyważenie, tylko po prostu specyfika tej maszyny. W nowszych konstrukcjach sita na ogół pracują 'przeciwstawnie' do siebie nawzajem i dlatego nie ma tam takich drgań.

Co Wy macie z tym wyglądem?! Może się Wam podobać albo nie, ale z kombajnem się nie chodzi na randki tylko się nim pracuje. Ma być wydajny, dokładny i w miarę oszczędny. Piękny być nie musi. Akurat E 516-517 to jeszcze jakoś tam wyglądają, przynajmniej jak dla mnie.
To tak jakbym ja się czepiał BS-a, że z tą przykrótką 'd*pą' wygląda tak jakby ktoś walnął nim przy cofaniu i tak już zostawił...

PS. W 'beesie' to jest dopiero pudło a nie kabina, wielka i ciężka, miała chyba zapewnić bezpieczeństwo w razie gdyby ktoś chciał nim walnąć 'dacha'... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:53

Przeróbki w Bizonach No widzisz... tak to juz jest, ze jedni to a inni zas tamto tylko, ze większośc polskich "tamtych" wola polskiego bizona niz NRD'owski potop. Co do kabiny w BS to nie wiem o co Ci chodzi? Mowisz o ciezarze... dzwigales ja? zdaniem wielu uzytkownikow jest bardzo dobrze urzadzona, mała i wygodna a nie jak bunkier hitlera. Porownaj wnetrze 512, 514 a BS'a zreszta jak wolisz, klocic sie nie bede :D co do tej "d*py" o ktorej piszesz to nie wiem czemu tak mowisz, ze jest taka i sraka tylko po co mieli robic dlugą komorę skoro wszystkie 5 separatorów mieszcza sie w maszynie... wiec?

Tylko prosze Cie, nie porownuj wydajnosci i komfortu Fortschritta 512 514 do Bs'a

Aaaaa @K1ROVEZ jaki masz kombajn w gospodarstwie?

Dodaj odpowiedź