Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór ciągnika na nowy PROW, Nh czy Zetor

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:33

Wybór ciągnika na nowy PROW, Nh czy Zetor Daj im boże jak najdłużej . Chłopaki musicie sobie zdawać sprawę z jednego .to ze u ciebie chodzą 3 i sa z nich zadowoleni to nie znaczy ze wszystkie tak się sprawują. Tych maszyn sa tysiące . Ja swoim zetorem zrobiłem 6 tys mtg i wymieniłem w nim dwie rzeczy oring pod pedalem sprzegla i siedzisko . To teraz co mam sie spodiewac ze wszystkie zetory tak chodzą. Dziwi mnie to ze ktos moze być zaskoczony ze w którymś traktoru psuje sie to czy tamto. Ludzie bądźcie powazni kazda maszyna to indywidualna sprawa a wszystko zalezy od tego jak się uzytkuje -pomijając fabryczne buble

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór ciągnika na nowy PROW, Nh czy Zetor Dzisiaj, 05:47
  •  

#22 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:35

Jeżeli miałby być w pole to zdecydowanie Zetor ale do ładowacza to bardziej new holland ma rewers hydrauliczny a w zetorze chyba tylko meczhaniczny

#23 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 22:00

prawda jest taka własnie jak sie uda i jak sie szanuje to jezdzą wszystkie na to niema mądrych najgorzej jak ma wadę fabryczną albo coś zawalą w produkcji zetor jest wiadomo ze tanszy od zachodnich i też sie sprzedają dobrze w grudniu sprzedał 231 sztuk nh 201 nasz ursus też nie jest zły i brnie sie w górę w grudniu sprzedał 55 sztuk i pobił john deera ursus jest to ciągnik mechaniczny ale zachodni są napchane elektroniką są wygodne tylko jak sie zaczną sypać jest to skarbonka bez dna bo znam pare znajomych co juz zaczynają uciekać z uzywanymi bo remont sie nie opłaca tylko zawsze unia nieda połowy na nowy ciągnik to kiedyś sie skączy 

#24 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 22:05

Ale starczy że dała na pierwszy i dała to po to żeby zarabiać. Te nowe maszyny nie sa nawet projektowane żeby służyć 30 lat. U mnie w okolicy jest ze 4 JD do sprzedania i każdy około 7-8 lat ale były żyłowane okrutnie no i teraz remonty liczy się w dziesiątkach tysięcy.

#25 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 22:34

mój znajomy wymieniał wtryski w jd nie pamiętam ale za jeden płacił chyba 4 albo 6 tyś i czy to jest mądre i też iść na handel mechaniczny jest najlepszy trudno jest zmienić bieg czy kierunek jazdy wciskając sprzegło 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share SuperRolnik1

SuperRolnik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 17:27

Koledzy, każdy ma odmienne opinie i prawdą jest,że każdy ciągnik ma prawo się popsuć,fakt faktem,że tylko takie prawo powinny mieć pojedyncze egzemplarze a nie całe serie jak bywało już u nie jednego producenta... Dodam tylko,że nowy ciągnik będzie służył u mnie jako główny na 25 ha , pracował będzie też przy ładowaczu. Zastanawia mnie też Nh serii T4, konkretnie T4.95 . Wiadomo,droższy bo lepiej wyposażony, tylko pytanie, czy te 15-17 tys warto dopłacać za wygodę.

#27 Share kewin123

kewin123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:39

Również zastanawiam się nad wyborem ciągnika do wozu paszowego, ładowacza,kosiarki  prasy itp .Ze wzgledu na szerokosc korytarza paszowego dobrze gdyby miał max 2m szrokosci (mile widziane dodatkowe siedzenie).Moc do ok 80 km sprzegło mokre rewers hydr. lub elektrohydr..Co polecacie? Myslałem o nh4 power star(case farmal c75) jd5075e ddeutz fahr 5d  Co polecacie? Jak z awaryjnoscią i ew ceny częsci. ?

#28 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:58

w nh lepiej wykonane wnętrze jak z zetorze? zgadzam się trochę lepiej to wygląda ale ludzie to nie limuzyna a ciągnik, to idzie w pole a nie do kościoła, ja tez się wacham miedzy zetorem a nh i jeszcze nie zdecydowałem ale jestem bliżej zetora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 luty 2016 - 20:14

A ja mam 2 zetory i kolejny napewno bedzie nh-wszystko wszystkim ale komfort pracy też jest ważny. Jak ktoś robi 100 czy 200 godz rocznie to może nie bierze tego pod uwage ale jak sie robi już np 500 to pewne rzeczy zaczynają przeszkadzać... Mnie najbardziej w zetorze pszeszkadza to że nie ma tam obrotowego siedzenia. jak było mało ziemi to ok-zaorało sie pod rzepak czy pszenice w jeden dzien i z głowy ale jak sie tak robi kilka dni pod rząd od świtu do nocy to sie karku i pleców nie czuje (albo czuje ból) i np taki głupi gaz ręczny który by sie przydał na długich kawałkach to np w nh jest pod ręką a w zetorze trzeba sie mocno nachylić do przodu żeby zaciągnąć obroty-jak sie to robi raz to ok ale jak pole ma 100 m szerokości i 1000 m długości to po kilku przejazdach człowiek woli żeby jednak ta noga od gazu bolała niż plecy od ciągłego nachylania sie....

Dodaj odpowiedź