Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z odpaleniem zetor 16145

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:13

witam wszystkich użytkowników tego forum :) .Mam problem z odpalaniem zetora 16145.Sprowadzony jest ze slowacji niby silnik po kapitalnym remoncie ,lecz cięzko odpala.Miał juz sprawdzaną pompę ,lecz dalej ciężko pali i jak jest zimny to falują obroty tak pow 500 obr.potem problem znika i chodzi jak w zegarku .Denerwuje mnie to cięzkie odpalanie być może wtryski są przyczyną.                                    jakie powinny być wtryski bo czytałem gdzieś ,że sa 4i5otworowe i jakie powinny mieć ustawione ciśnienie .Jestem nowym użytkownikiem tej marki i nie bardzo wiem od czego tu zacząć .

Dodam że w pompie wymienione zostały sekcje i czy to może wina regulatora obrotów .

Z góry dziękuje za kazdą pomoc!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z odpaleniem zetor 16145 Dzisiaj, 22:45
  •  

#2 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 25 styczeń 2016 - 15:59

problem z odpaleniem zetor 16145 zapłon pompy ustawiony? do niego wtryski 5 otworkowe i ciśnienie 185 atmosfer

#3 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:25

dzięki kolego za podpowiedż :) no zapłonu nie sprawdzałem ,jak mogę sprawdzić ustawienie początkowego kąta wtrysku ,gdzie są znaki i gdzie szukac ich.Myśle jeszcze raz sprawdzić pompę u innego pompiarza bo nie pokoi mnie to falowanie,kiedyś miałem podobny problem w c 385 aż pewnego dnia się zacieła pompa i wszedł na obroty maks i był problem zgasić go i trzeba było odciąc dopływ paliwa.

jak się sprawują  marki ursus i zetor 

#4 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:53

Kiepska pompa do wymiany. Ten silnik przy -15 zapala bez problemu ale musisz kupić nową pompę. Prawie gwarantowane że ci jej nie naprawią. Białystok, Zambrów i tak na zmianę i ciągnik nie odpalał. Po zakupie nowej problem zniknął. Teraz jest moc nie dymi i małooooo pali. A tak pracuje  

#5 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:04

na kole zamachowym masz znaki po prawej stronie silnika w misce olejowej jest otwór tam powinna być wkrecona śruba z ok 5 cm kółkiem pierwszy punkt na kole to początek tłoczenia A drugi GMP jeżeli zabraknie ci regulacji to wymień zembatke na pompie falujace obroty też mogą byc spowodowane złym ustawieniem wtrysku

Edytowany przez BUSTED, 25 styczeń 2016 - 18:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:26

problem z odpaleniem zetor 16145 Pewnie nowa była by najlepszym rozwiązaniem, ale spróbuj u pompirza żeby ci dał dawkę startową większą bo pewnie przy odpalaniu nie za dymi tak myślę?

#7 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:31

serdeczne dzięki za podpowiedzi,będę miał chwilę to sprawdzę kąt wtrysku teraz juz wiem gdzie szukać,sprawdzę wtryski a jeśli nie pomoże to kupię nową pompę w krasnystawie znalazłem nowe pompy ,kawałek drogi ode mnie ale da się radę

no sprawdzę pompę jeszcze koło buska-zdroju tam jest dobry pompiarz podobno ,robił pompę koledze do 1222 i teraz pali jak marzenie

#8 Share HAKER

HAKER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:44

problem z odpaleniem zetor 16145 jezeli ciezko pali a pozniej chodzi jak w zegarku to paliwo schodzi i masz gdzies nieszczelnosc w ukladzie paliwowym .
no chyba ze on ma gorny bak paliwa to paliwo nie zejdzie i nie w tym problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:52

no posiada 2 baki ,i nawet jeśli pełne to jest tak samo z odpaleniem

Kiepska pompa do wymiany. Ten silnik przy -15 zapala bez problemu ale musisz kupić nową pompę. Prawie gwarantowane że ci jej nie naprawią. Białystok, Zambrów i tak na zmianę i ciągnik nie odpalał. Po zakupie nowej problem zniknął. Teraz jest moc nie dymi i małooooo pali. A tak pracuje  

pięknie śmiga ,dymka prawie nie widać

Dodaj odpowiedź