Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5090R nie chce zapalić

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 16:49

Pierwsze co to wystarczy dać na 1 "-" i w momencie stykania do 2 "+" słychać będzie cyknięcie tak samo jak odejmiesz- znaczy że sama cewka działa

Następnie żeby było szybko weź dwie żarówki halogenowe. Weź jedną żarówkę i jej jeden koniec podłącz do pinu 4 a drugi do "-"akumulatora, drugą żarówkę podłącz jej jeden koniec do pinu 5 i drugi koniec do "-". Następnie przyłącz "-" akumulatora do pinu 1, a " +" akumulatora daj na pin 3 i nie odłączaj go (w tym momencie zapali się  żarówka pod pinem 4 następnie weź "+" akumulatora i dotknij przewodem pinu 2 (powinna zgasnąć żarówka z pin 4 a zapalić się z pin 5)

Trzeba to sprawdzić pod dużym obciążeniem bo styki od przekaźnika mogą być nadpalone sądzę że żarówka halogenowa  powinna starczyć

Te przekaźniki od osprzętu czyli od czego dokładnie? Ten drugi to musi być jeżeli obsługuje on sterownie silnikiem

Jeżeli przekaźnik działa szukasz w gnieździe przekaźnika może brak tam napięcia- a najlepiej przydałby się multimetr z funkcją ciągłości obwodu było by szybciej i prościej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5090R nie chce zapalić Dzisiaj, 06:14
  •  

#22 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 17:47

John Deere 5090R nie chce zapalić Przełożyłem inny przekaźnik ze skrzynki w kabinie, przekręciłem kluczyk i pompka dalej nie działa. Jeszcze będę sprawdzał według Twojej rady sprawność przekaźnika. Natomiast podłączyłem pompkę bezpośrednio do akumulatora i odpalił, więc z resztą układu raczej wszystko w porządku. Tylko teraz po godzinnym postoju jest znowu ten sam problem, a pompka dalej nie działa i nie dochodzi do niej prąd

sprawdzalem ten przekaznik i nie pstryka.ale nie rozumiem dlaczego po przełożeniu innego(od wentylatora w kabinie ktory jest dobry bo pstryka) dalej nie dziala pompka.nie sprawdzalem jeszcze czy w gniezdzie jest napiecie bo nie wiem za bardzo jak to zrobic.
Nie pisz posta pod postem

#23 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 18:43

Zewrzyj w gniezdzie pin 3 i 5 i sprawdz czy pali. Jeśli tak to masz coś nie tak ze sterowaniem przekaźnikiem jeśli nie to uszkodzone są kable od gniazda przekaźnika do pompki.

#24 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 24 styczeń 2016 - 19:10

Moja 6140R stała kilka dni na mrozie bez wyłączonej masy, plus jeszcze paliwo letnie odpaliła za drugim razem. Natomiast 8335R ma wszystko gdzieś i czy stał miesiąc czy jeden dzień pali zawsze tak samo. Kilka obrotów silnika i już jedziemy.

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:24

Weź żarówkę i jeden koniec do masy a druki do pinu 3 w gnieździe- powinna się palić

W pinie 2 zrób tak samo ale żarówka powinna się zapalić na kilka sekund po przekręceniu kluczyków

Tak sprawdzisz czy + dochodzi do pinów zasilania

Teraz jak sprawdzić domowym sposobem ciągłość obwodu w pinie 1- jedna końcówka żarówki do pinu 1 a druga do + akumulatora -powinna się palić

Teraz do pinu 5 z aku dajesz + jak pompka sie włączy to obwód jest ok

Ciekawe od czego pin 4?

Polecam wydać z 50zł i kupić miernik szybciej i pewne że czegoś nie spie...ysz

#26 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 24 styczeń 2016 - 23:04

A  na filtrze paliwa nie ma czujnika ciśnienia który wyłącza pompkę gdy nabije paliwa i zwiększy się ciśnienie?

#27 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 06:57

Może po prostu ten syf to parafina? Po pierwsze wymień filtr. Pompka nie kręci czy nie pompuje?

#28 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:58

John Deere 5090R nie chce zapalić nie kreci,nie dochodzi prad do niej

miernik mam ale rowniez nie bardzo wiem jak to sprawdzic bo pozyczylem go tylko po to zeby sprawdzic ladowanie w c-360

w pinie 2 żarówka nie gaśnie po kilku sekundach tylko świeci cały czas, natomiast z tą ciągłością obwodu: po podłączeniu + do żarówki i pinu 1 świeci się żarówka, ale po podłączeniu 5 do + pompa się nie włącza niestety. jaki z tego wniosek??
Nie pisz posta pod postem!

Edytowany przez danielhaker, 25 styczeń 2016 - 12:46.

#29 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:50

To zostaje sprawdzić połączenie od pin 5 do kostki pompki - pewnie przerwany obwód.

Ile styków jest w kostce pompki? Pewnie dwa: przewód plusowy od pinu 5 gniazda do kostki pompki a drugi to masa (-). Jak masz miernik ustaw go na pomiar ciągłości obwodu- po zetknięciu dwóch przewodów miernika powinien zapiszczeć

Jeśli to już ogarnąłeś to jeden koniec miernika do pin 5 a drugi na jednej z wsuwek w kostce pompki powinien zapiszczeć -jak nie to kabel albo przełamany albo przepalony. Tak samo w kostce do jednej wsuwki jeden koniec miernika i drugi koniec do masy gdzieś z bloku skrzyni czy silnika, ma zapiszczeć jak nie brak masowania pompki

#30 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:05

masz racje,sa dwa styki na pompce.dzieki wielkie za wszeslkie wskazówki i za poswiecony czas.a czy moze byc tak ze komputer w jakims celu odłącza prąd?bo np zlapal jakis bląd?czy to usterka mechaniczna.staram sie samemu zblizyc do wykrycia przyczyny problemu gdyz obawiam sie ze serwis skasuje mnie za cos co jest dobre a juz 2 razy sie naciąłem niestety co mnie drogo kosztowało.

Edytowany przez czarek1107, 25 styczeń 2016 - 21:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:17

Jeżeli do pinu 5 w przekaźniku dochodzi prąd po przekręceniu kluczyków pozycje zapłonu to jeżeli jest pin 5 połączony bezpośrednio z kostką pompki (nie ma po drodze na tym kablu innych ustrojstw jak przekaźniki itd.) to elektronika steruje tylko tym przekaźnikiem o ile jest to przekaźnik od pompki paliwa i czy podczas "badań" tego układu nie popełniłeś błędu bo nie jestem wróżką i przez monitor nie widzę  :D  a staram się teoretycznie nakreślić drogę prądu do tej piekielnej pompki

Edytowany przez macin87, 25 styczeń 2016 - 21:18.

#32 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:24

ja bym wsadził nowy kabel w ten pin 5 i połączy z pompką - jak zadziała to na pewno przewód uszkodzony albo przetarty  

bo tam nic nie ma po drodze do pompki  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#33 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:31

robilem wszystko jak kazales.a upewnij mnie w którym momencie sprawdzalismy czy jest prad w pinie 5?prosze o cierpliwosc

#34 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:44

Jak sprawdzałeś przekaźnik, po prostu z pinu 3 prąd przechodzi za pomocą przekaźnika do pinu 5 jeżeli do pinu 2 dojdzie prąd i cewka przyciągnie styk- twój oryginalny widocznie jest walnięty bo może być że przewód od pinu 5 do kostki się przetarł i dotknął masy przepalając się sam a przy okazji spalił przekaźnik (ten przekaźnik po symbolach to chyba ma cewkę zabezpieczoną wbudowanym bezpiecznikiem) a jak masz pecha to ten co podmieniłeś na chwile też mógł wysiąść bo z mojej winy za szybko w jednym poście przekazałem ci co masz zrobić

#35 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 22:45

rozumiem dzialanie przekaznika..a od czego jest pin 1 i 4? bo ten przekaznik jest rowniez od podgrzewacza chyba.to te pozostale piny moglyby byc od podgrzewacza?czemu nie poszly najpierw bezpieczniki?to prad idzie od akumulatora do bezpiecznikow pozniej na pin 3,przekaznik za pomoca pinu 2 daje prad dalej na pin 5 i na pompke.to jakies zwarcie mogloby byc miedzy pinem 5 a kostka pompki i dlatego bezpieczniki sa cale,dobrze mysle?

#36 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 22:58

na moje oko to bezpieczniki są za przekaźnikiem i powinny być spalone jeżeli kabel do pompki  by zmasował  

jest to dziwne że bezpieczniki całe 

być może że tu zespół sterujący odcina ten prąd 

tu kody błędu pokarzą tylko trzeba uruchomić tryb diagnostyczny a to robota dla fachowca 

odłączałeś klemę od akumulatora na parę minut? 

Edytowany przez marko-kolo, 25 styczeń 2016 - 23:01.

#37 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 09:22

w pinie 3 jest prad wiec daje kabelkiem na pin 5.i sa dalej dwa bezpieczniki i dopiero przewod ktory idzie na pompke.ale juz na bezpiecznikach nie ma prądu.czy na tej drodze miedzy przekaznikiem a bezpiecznikami moze cos odcinac prąd?czy cos się z tylu wypięło?bo zespoł sterujacy steruje chyba przekaznikiem a jezeli połączyłem to kablem bez przekaznika to chyba nie ma jak odciac pradu.

#38 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 11:09

cała ta skrzynka  mocno drży jak silnik chodzi ,więc możliwe że coś się wypięło albo po prostu pękło 

wyjmij bezpiecznik i daj  tam prąd bezpośrednio na pompkę, jak pójdzie to rozbieraj ta skrzynkę bo masz  przerwany obwód 

może faktycznie coś się przełamało albo wypięło 

gdyby było zwarcie to waliło by bezpieczniki a tu raczej masz tylko przerwę w obwodzie 

Edytowany przez marko-kolo, 26 styczeń 2016 - 11:15.

#39 Share czarek1107

czarek1107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:33

dzieki wszystkim za pomoc.pękł jeden kabelek (pewnie na mrozie) ktory dochodzi do gniazda przekaznika.wymienilem przekaznik poprawilem przewody i pomka dziala.pojawil sie drugi problem ,traktor ciezko zapala.a pierwszym razem jak go odpalalem to byl chyba zapowietrzony.czy moglo sie cofnac paliwo?przedtem latwo palil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:44