Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 160.94 dane techniczne silnik skrzynia most?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mgmoto

mgmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:30

Witam , mam do kupienia renault 160.94 98r , chciałbym się coś więcej dowiedziec

Jakie części psują sie najcześćiej ? Ewentualne ceny może  ma ktoś katalog z cenami?

Skrzynia biegów w jakich modelach była stosowana , silnik tak samo tylne mosty, mało informacji jest na ten temat w internecie ,

silnik wiem ,że mwm a reszta? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 160.94 dane techniczne silnik skrzynia most? Dzisiaj, 23:24
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:35

skrzynia multishift, prawdopodobnie ta sama co w MF z tych lat, była jeszcze w modelu 180.94

wszystko jest pięknie ładnie póki to wszystko działa prawidłowo, a widząc w jakich warunkach stoi u handlarzy to bym się obawiał o wszystkie płytki, styki i kable, później wychodzą cyrki,

jeśli celujesz w taką moc szukaj 155.54 lub 175.74, ten ma tylko 1000 obr. na wałku WOM

Polska B

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2016 - 13:04

Jesienią 1991 roku Renault wprowadza model 180-94 TZ 170 KM, zaś w 1993 roku wprowadza "mniejszą" wersję 160-94 TZ, o mocy 150 KM.

Obydwa modele posiadają 9-stopniową skrzynię biegów załączaną pod obciążeniem, w 3 zakresach (pełzający, polowy, drogowy) co daje 27 biegów.

Skrzynia nosi nazwę multishift (full-powershift). Jest STEYR-owska taka sama montowana jest w Same Titan 190, obecnie także w ciągnikach Deutz Fahr od mocy 170 KM różni się tylko sterowaniem.

Zdjęcie sterowania skrzynią w Renault 160.94:

Renault 180-94_sterowanie skrzynią.jpg

Opis:

Dźwignie: z lewej: zmiany kierunku jazdy tzw. rewers 1, zaś z prawej: zmiany biegów 2 (pod obciążeniem 9 przełożeń)

Przyciski:

3. załączanie przedniego napędu

4. załączanie blokady tylnego mostu (układu różnicowego)

5. zarządzanie automatyką napędu, czyli załączaniem przedniego napędu i układu różnicowego (są ograniczenia prędkościowe i kątów skrętu)

6. załączanie elektro-hydrauliczne wałka WOM

Dźwignia zmiany zakresów żółw – zając oraz neutral - całkowite rozłączenie przekładni podczas ciągnięcia z prawej strony kierownicy dodatkowo druga dźwignia obok siedzenia przełączane już ze sprzęgłem.

Co do awaryjności.

Włożono doń dużo elektroniki i tak, jak pisze @izydor6280 wszelkie złącza i styki potrafią śniedzieć, rozpinać się, a także przecierają się kable szczególnie przy kabinie amortyzowanej TZ - skądinąd bardzo komfortowej, a ta była w standardzie. Zdarza się, że po wejściu do ciągnika dane złącze nie działa i "siadaj i płacz", bo nie pojedziesz lub czegoś nie włączysz. Wszystko jednak zależy od stanu technicznego.

Druga sprawa to rutynowa kalibracja skrzyni biegów raz w roku (zależnie od obciążania ciągnika i przepracowanych mth).

Więcej informacji, takich jak dane techniczne znajdziesz na stronach:

http://www.tractoor....z-180-94tz.html

http://www.konedata....nault180-94.htm

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4 Share mgmoto

mgmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 21:26

Dzięki wielkie ALACAPONE , chciałbym się jeszcze dowiedzieć przedni napęd w jakich modelach jest montowany również chodzi mi o tylni , od czego albo do czego, o skrzyni biegów już dużo wiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:41

Przedni most przypuszczam, że montowany jest ten sam, co w poprzednich seriach Renault - zapewne Carraro.

Co do tylnego mostu nie wiem, być może podobnie.

Jeśli chodzi o awaryjność mostów to są wytrzymałe i nie powinno być problemu (przy założeniu, że był odpowiednio użytkowany i zalany dobrym olejem). Spotkałem się z przypadkiem, iż po przeładowaniu tura koleś ukręcił oś napędową jednego z kół.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share mgmoto

mgmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:59

A coś wiadomo o dostepności katalogu wraz z cenami ? Katalog sam to wiem ze nie problem ale jeszcze ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:05

Nie rozumiem o jaki katalog z cenami chodzi?

Ceny ulegają zmianie i u różnych dostawców inne, trzeba szukać i wybierać te niższe.

Nie od razu wszystkie części się psują, żeby nastąpiła nagła potrzeba ich wymiany. Radzę kupować ciągnik w pełni sprawny technicznie, niekoniecznie wizualnie. Brud można umyć, zadrapania pomalować za 200 zł, ale naprawa skrzyni, czy wałka rozrządu to już poważny wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy.