jankris

Lexion 405-430 Mercedes Czy Perkins oto jest pytanie

Polecane posty

Peron    369

Ja w ubiegłym roku założyłem jedną z tańszych z allegro i monitor 7cali do tego, wszystko na kablu i fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

To wrzuć ją na forum i ewentualnie napisz jakie opcje w kamerze i monitorze przydałyby się jeszcze do komfortowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

demolka19 masz CEBIS czy IMO? Ile kosztowało wgranie polskiego menu?

 

P.S jakby ktoś potrzebował tabele ustawień do Lexiona 405-460 to mogę podać skany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0

Widze ze porównujecie Lexiona do innych marek  classa to dobrze ale mam pytanie na co trzeba patrzeć przy zakupie takiej maszyny ?? kazda maszyna ma swoje wady i zalety waszym  zdaniej jakie ma wady i zalety Lexion .

 Jakiego Lexiona bysćie polecali na 120 ha ja zamierzam kupić wersie za rok od 430 do 460 ale jeszcze nie wiem jak bedzie widze ze tu sa ludzie dośwaczeni i mam nadzieje ze mi pomogą w tym problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Uczyć się języków, a n ie płacić ciężkie pieniądze za tłumaczenia.

 

120ha to jest tydzień koszenia 430-stką. Ale moim zdaniem lepiej pokuś się o 6-cio klawiszowy.

Większy zbiornik i mocniejszy silnik, większy przerób, a cena praktycznie taka sama.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0

Heheh moze być w przelewie :P  zapraszam  na piwo i moze coś mocnejszego :D

I moze dogadamy sie jakoś :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Koledzy mam problem z takim bledem na IMO-pasek pompy wody. Pasek zmieniony pompa wody ok alternator po regeneracji i dalej cholerstwo się nie chce skasować, temperatura plynu super. Skad on zczytuje ten blad? Jeśli wiecie to pomóżcie bo ja już się poddałem. :(

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0

Nie wiem ale widze ze powązny problem :(  jak sie dowiesz prosze pisz jaka była przyczna bo bardzo mnie to interesuje

.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Posprawdzaj wszystkie wtyczki, gniazda, bezpieczniki etc. miałem podobną awarię, świeciła kontrolka od obrotów sieczkarni. Do wszystkich wtyczek popsikałem preparatem na styki i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

posiadam Instrukcje obsługi Claas Lexion 405,410,420,430, 440, 450, 460 komputer IMO. wiecej informacji PW.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam. Przez cale zniwa przejeździłem z tym błędem po wcześniejszym naciągnięciu paska, regeneracji alternatora, wymianie paska na nowy (co najciekawsze urwał się :blink: i założyłem stary i chodzi do dziś :)) , wymianie koła od alternatora, sprawdzeniu pompy wody. Chłopaki z serwisu kazali mi kosić jeśli się nie gotuje. Posłuchałem się ich i przekosiłem całe żniwa. Trąbił do końca. Postawiłem go w garażu i zapomniałem o nim Ale po jakimś miesiącu może dwóch wsiadam odpalam i ciiiiiiiszaaaa, błąd się wykasował  :D I teraz całkowicie zgłupiałem :) Oby było już dobrze. Trochę się rozpisałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycu13    0

Witam  jestem na kupnie  lexiona  modele jakie wchodzą w grę od 405 do 430  

I mam pytanie  lepiej wybrać kombajn z silnikiem mercedesa czy perkinsa? mam dominator 88sl na Perkinsie i jest ok a mercedes podobno oszczędniejszy ale jak z wytrzymałością itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Koledzy chcę kupić lexiona 405 powiedzie jak jest z częściami do tego koledzy po fachu mówią że maszyna nie do zepsucia... moim zdanie lepsza od tc 5050-5070..... martwi mnie tylko to że ma 170 km ale za to powinien mniej palić...o to i ta maszyna http://olx.pl/oferta/kombajn-claas-lexion-405-z-niemiec-goral-410-420-430-mega-dominator-CID757-IDd2O4J.html#eb949c1f93..

W tych pieniądzach wydaję się najbardziej rozsądna  oglądaliśmy ją i jest w dobrym stanie... dołożę że ma zastąpić bizona który kosił ok 100 ha głównie po usługach.

Myślę że lexion powinien dać radę zrobić 1,5 ha przy 7t plonie na małych kawałkach...

Megi w tych pieniądzach są albo za duże albo jak są  to strasznie zużyte z resztą podobnie vx.. ceny rekordów po 2000 roku to porażka podobnie jak nh.

Patrząc logicznie szeroki przelot w 5klawiszowcu mniejszy silnik powinien dać fajny nie awaryjny kombajn..

Pomóżcie bo to pilna sprawa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Stałem przed takim samym dylematem rok temu i odpuściłem. 170 KM by może wystarczyło, gdyby nie był taki ciężki. Ogólnie przyjmuje się, że Lexion zaczyna się od modelu 420.

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

No i zaklepane lexion 405... Myślę że będzie długo służył, znajomi kiedyś za nim jeździli to Niemcy mówili że małe lexiony 5 klawiszowe są nie do zepsucia..

Bardziej niemcy żle się wypowiadają o tucano i o Avero głownie chodzi o pękające płyty scalone gorszej jakości elektronikę i sporo większe spalanie w stosunku do poprzedników.. wiem bo sam po Niemczech śmigałem.. to powiem szczerze u Niemca w garażu to tylko lexion dominator a tucano czy avero ciężko spotkać głownie za granice wyjeżdżają widać to jak się jeździ po tamtejszych drogach..

Edytowano przez lesiuskc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

405 to nieporozumienie  praktycznie 2 młocarnie i tylko 170 kucy w perkinsie odpowiedz sobie sam...

 

mały lex to co najmniej 420 ma 220 koni i silnik merca mocniejszy silnik i nie spada tak z obrotów jak perkins wersja 420evo na caterpilarze to juz cacko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

wiesz ile kosztuje remont CATa a ile perkinsa??? jest nie mała różnica w hederze 4,5 metra spokojnie wystarcza te 170 km to nie to samo co w nowych claasach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

 Posiadam warsztatowe instrukcje napraw kombajnow Lexion. 


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj