joghas

Ładowanie w Ursusie C-330

Polecane posty

stojar    2

Obstawiam regulator,ale może być również jakieś luźne połączenie, kiedyś miałem przypadek w kombajnie,że się przewód od ładowania zluzował i działy się podobne "jaja", już prawie prądnice wywaliłem, a przez przypadek natknąłem się na ten luźny przewód :)

P.S. jak masz padnięty regulator to lepiej i taniej wyjdzie jakiś altek ze szrotu skołować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpagan    0

Witam,no tak mysle zrobic zeby juz wlozyc alternator tylko nie wiem czy go tak latwo dostane...

Edytowano przez harpagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Od malucha jest inne mocowanie, wg. mnie to od cinkusa za lichy bedzie, od poloneza elmot idealny by był z 30 zł na byle szrocie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

od zwykłego 126p mocowanie niebędzie pasować bo jest inaczej zamocowany do kadłuba silnika i ma dodatkowo w tylniej części mocowanie na wentylator, a od 126 bis podejdzie bez problemu dajesz długą śrube i mocujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Od malucha jest inne mocowanie, wg. mnie to od cinkusa za lichy bedzie, od poloneza elmot idealny by był z 30 zł na byle szrocie

Za 30zł to możesz koło pasowe kupić do altenatora a nie cały,u nas wołają 80-100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Od poloneza nie pasuje mocowanie co prawda ma moc 60amperów ale jest to zbyteczne potrzeba 45-50 amperów i tak ma alternator cc700 i bis nawet ciągniki mf255 fabrycznie były wyposażone w alternator 34 amperów (akumulator 12v95ah)

 

 

Od kiedy jednostką mocy jest A (amper)? Po drugie jak już piszesz w ten sposób to pisz "amperów" a nie "amper". Następnym razem będą %%.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

Wczoraj prubowałem naładować akumulator to wyciągnolem go z traktora i podłaczylem + z + - z - i chwilke poładowało 5 sec i wywaliło bezpiecznik w prostowniku dodam ze akumulator 6v prostwonik 12v i juz nie probowalem

 

Dzis rano podpiołem akumulatory do traktora i włozylem nowy bezpiecznik do prostownika podpiołem - na mase (na gwint od sprezarki) a + do rozrusznika gdzie idzie ten gruby kabel do tej śruby na dole rozrusznika właczyłem prostownik i nic ale wskazówka wogule sie nie rusza caly czas jest na 0 nawet gdy ruszam tym pokrętłem od dawki prądu prosze o pomoc ponieważ boje sie ze spaliłem prostownik i wdodatku to nie mój tylko sąsiada (prostownik jest teraz cały czas podłączony )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Co do pierwszego problemu, to niezły numer zrobiłeś.

Nie lepiej było podłączyć dwa aku na raz by bezpiecznie je naładować?

W ogóle po wuj było je wyciągać?

Ostatnimi czasy sąsiad ładował aku 6V, 12V prostownikiem, aku wybuchło, a ten stracił oko....

 

 

Jeśli włożyłeś nowy bezpiecznik to może coś nie łączyć przy żabkach. Włącz prostownik i ruszaj żabkami, może nie ma dobrego przejścia na masę czy coś. Jak to nic nie da to podłącz pod niego żarówkę i zobacz czy świeci, no chyba że to inteligenty prostownik to na żarówce nie zaświeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0
Napisano (edytowany)

Prostownik OK wczoraj podpiołem do akumulatorów w traktorzei ładnie ładuje nie odłaczałęm klem normalnie podłaczylem + z+ - Z- i ładuje cala noc sie ładowal dziś rano chciałem zobaczyć to spadło z 15A do 10A dodam że akumulatory stały odłączone przez 6 miesiećy w zime lub nawet więcej

 

 

Kurde juz ładuje 15h i nawet rozrusznik niechce chajtnąc

Edytowano przez Hiddenly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

hehe to nie wina prostownika akumulatorów dziś przyszedł do mnie mój kolega i dotknoł coś tam przy masie i zrobione ładnie pali z rozrusznika wszystko chodzi ") jak sie dowiem co bylo przyczyna to odrazu napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

To było jasne gdy nie ładowało w pierwszym wariancie podłączenia(masa i przewód na rozruszniku), a w drugim już ładowało, a nie działał rozruch.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guziu330    0

Witam .

Pożyczyłem c 330 od sąsiada i padła mi prądnica.Wymieniłem szczotki i było dobrze.Potem padło łożysko które wymieniłem ale pradnica już nie zadziałała.

Miałem drugą od mojego c 330 i z dwóch złożyłem jedna.W międzyczasie wyczyściłem ją w środku.Po odpaleniu niestety kable idące od prądnicy do regulatora napięcia spaliły się .Co mogło być przyczyną takiej sytuacji?Proszę o pomoc.Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyczyn może być dużo. Sprawdź prądnicę zgodnie z procedurą i podziel się wynikami. Wtedy pomyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guziu330    0

 Podłączyłem prądnicę pod prostownik i zadziałała jak silnik czyli obracała sie więc myślę, że jest ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmierz jaki przy tym pobierała prąd i przy jakim napięciu, bo to co teraz robisz to jest zabawa przedszkolaka silniczkiem z bateryjką. Napisałem wyraźnie zgodnie z procedurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to niby jak chcesz sprawdzić co jest uszkodzone? Nawet zakładając, że prądnica jest sprawna jak masz zamiar ustawić regulator napięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guziu330    0

Nie mam pojęcia .Pozostaje mi tylko metoda prób i błędów chyba.Narazie wymieniłem tylko popalone kable.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Metoda prób i błędów nic Ci nie da. Jak nie znajdziesz przyczyny do ciągle będą się palić przewody. A tą metodą na pewno nie znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

a jaki masz  prostownik?

 

 


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

No normalnie plus pod nakretke od rozrusznika tam gdzie jest kabel od aku przykrecony a minus pod jakas srube byle byl styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj