Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz w Ursusie C-330

421 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 http://www.sklep-gre...oducts_id/14225 rozdzielacz
http://www.sklep-gre...m_content=12547 siłownik
Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzisiaj, 07:47
  •  

#82 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 luty 2010 - 23:55

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Raczej jest tak jak pisałem wyżej Rozdzielacz jest do obsługi dwóch jednostronnych cylindrów.

#83 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 10 luty 2010 - 07:22

Rozdzielacz w Ursusie C-330 moim zdaniem jesli pług ma dobre lemiesze -ja mam 2 skibowy lemiesze z zębem z przodu to jaka by twardziel nie była idzie jak masło-dawniej dociazałem nawet płytami betonowymi z miernym skutkiem -lemiesze były kijowe

#84 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:36

Raczej jest tak jak pisałem wyżej Rozdzielacz jest do obsługi dwóch jednostronnych cylindrów.

mam jeszcze jedno pytanko, czy do podnoszenia siłownika mogę użyć środkowego położenia w podnośniku pompy (góra, siłownik,dół) a docisk siłownika z rozdzielacza od bizona na błotniku, wiem ze kombinuje jak koń pod gorę ;[ ale szkodza kasy na inny rozdzielacz

#85 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 10 luty 2010 - 21:33

moim zdaniem jesli pług ma dobre lemiesze -ja mam 2 skibowy lemiesze z zębem z przodu to jaka by twardziel nie była idzie jak masło-dawniej dociazałem nawet płytami betonowymi z miernym skutkiem -lemiesze były kijowe

Koledze chodzi o pług do odśnieżania a nie do pola ;[

Najlepszym rozwiązaniem byłby rozdzielacz 2 sekcyjny ale jeśli takiego nie masz to możesz dać ten jedno sekcyjny oryginalny bo na 2 rozdzielcze ze tu podnosisz tu opuszczasz to nie bardzo to widzę...
:D

#86 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2010 - 21:59

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzięki wszystkim za pomoc Dodany obrazek

Edytowany przez KRISTOFORn, 31 sierpień 2013 - 08:51.
Cytowanie poprzedniego posta

#87 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;D

Napisany 28 marzec 2010 - 13:18

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam. Mam pytanie. Czy w rozdzielaczu przy C330 cisnienie na wyjsciach hydraulicznych jest takie samo jak prosto z pompy? Ostatnio kupiłem nowy rozdzielacz, wzmacnianą pompe 18 Mpa 26l/min i gdy podłączyłem ładowacz Mikrus (hudraulika z ciągnika) to wydawało mi sie ze chodził tak samo jak na starym a moze nawet wolniej. Aby dobrze pracował powinien dostac cisnienie 16Mpa. A nowy rozdzielacz jest ustawiony na 11Mpa ale czy to ustawienie odnosi sie takze do tych wyjsc? prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Ps. Na chwilę obecną nie mam czym zmierzyc cisnienia.Widok

#88 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 13:53

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Przecież właśnie w tym rozdzielaczu pod siedzeniem jest zawór regulacji ciśnienia w instalacji. W samej pompie nie ma zaworu dlatego musi być w instalacji, bo by uszkodziło pompę. Spróbuj zwiększyć ciśnienie tym zaworem w rozdzielaczu (jest zaplombowany na fotce)...

#89 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 marzec 2010 - 15:32

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Podkładasz podkładki pod sprężynę zaworu, która znajduje się pod zaplombowaną śrubą na klucz 24mm. Nie przesadź, bo możesz zbierać cylinder z dna korpusu tylnego mostu. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#90 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:20

Rozdzielacz w Ursusie C-330 No tak. Regulacja będzie miała wtedy wpływ na tylny podnośnik ale czy tez i na te wyjscia hydrauliczne? Bo o te wyjscia mi najbardziej chodzi. Orginalnie one wychodziły na rozdzielacz na błotniku a mi są potrzebne na inny rozdzielacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:23

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Na 99.9% jestem pewny, że ten zawór ustawia ciśnienie dawane z pompy na każde złącze. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#92 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 12:47

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ok. To bede jeszcze musiał to dokładnie sprawdzic i o wynikach napisze później.

#93 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 15:02

Rozdzielacz w Ursusie C-330 tak jak poprzednik pisze jest ono regulowane przez rozdzielacz główny pod siedzeniem podłóż podkładki pod zawór i ciśnienie się zwiększy z tym że tracisz gwarancje na rozdzielacz po zerwaniu blomby, aby mieć ciśnienie regulowane na innym rozdzielaczu musiałbyś mieć na niego podane ciśnienie prosto z pompy, na nowym rozdzielaczu zazwyczaj ustawione jest ok 130 bar u mnie miał 132

#94 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 23:19

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Kurde, nie mam skąd załatwic takiego manometru zeby zmierzyc to ciśnienie... Nie macie jakiegoś pomysłu? Najlepiej taki do 20 Mpa.

#95 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 31 marzec 2010 - 06:32

Rozdzielacz w Ursusie C-330 skabinowac manometr np od butli od spawania i odpowiednio polaczyc

#96 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 08:17

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Manometr juz mam i nawet chodzi :) Mierzyłem cisnienie i mieliscie racje. Na full obrotach ma 11Mpa. A do ilu było by go można podkręcic by bezpiecznie pracowac? Chodzi mi zeby sie nie rozpierdzielił rozdzielacz i siłownik w ciapku. A i co moze byc jesli po godzinie pracy olej jest tak gorący ze do korpusu nie mozna się dotknąc i nie chce juz podnosic? :)

#97 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 10:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Gdzieś występuje zbyt duże tarcie, i przez to się tak nagrzewa. Jeżeli chodzi o ciśnienie pompa powinna mieć podaną informację gdzieś np. na obudowie jakie maksymalne ciśnienie pracy. Cylinder podnośnika wytrzymał maksymalnie 16MPa, potem musiałem zbierać z pod koła talerzowego kawałki. :)

#98 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 17:12

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Pompa ma chyba nominalne 11 a maksymalne 18Mpa i wydajność 24l/min. A o jakie tarcie moze chodzić? Na nowym rozdzielaczu ma 11Mpa ale przy naprawde full obrotach. A moze olej dziadowy? A jak na rozdzielaczu podkręcił bym do gdzieś 15Mpa na full obrotach zeby miał? To ładowacz moze by szybciej chodził na obrotach gdzies 1600... A i kurde jak się olej nagrzeje to juz w ogóle nie chce podnosic i szybko opuszcza się sam... Heh... :) :)

#99 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 17:49

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Zalej Agrol-U albo Mobil Fluid. :) Zapewne masz Lux 10 albo Hipol 6/15F albo inny złej jakości olej. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:22

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Co chcieć od Hipolu tyle lat chodziły na nim i było ok wszystko....
Zerknij jeszcze na filtr oleju