Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz w Ursusie C-330

421 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:02

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Więc tak, ojciec kupił dzis rozdzielacz, przewody i złączki i razem zapłacił 650zł a sam rozdzielacz kosztował cos ok. 570zł rozdzielacz made in japan firmy Galtech identyczny jak ten Rozdzielacz hydrauliczny 3-sekcyjny 40 litrów (834425904) - Aukcje internetowe Allegro jutro napiszę jak się sprawuje :blink: Aha mam jescze pytanie na ile barów najlepiej ustawić zawór przelewowy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzisiaj, 19:34
  •  

#62 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:36

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Podłączyłem wszystkie przewody, prócz zasilajacego i powrotu, bo zapomiałem ze w tych rurkach co idą od ciągnika są takie stożki wystające, a ja mam przewody też z wystającymi stożkami i nie pasuje ;/ ale jutro tata kupi dobre przewody i powinno byc gites,podłączyłem go tak Dodany obrazek ten przewód po lewo to bedzie powrót, ten po prawo to dopływ, te z lewej sekcji na koncówki na tył, a ten z prawej sekcji na tura i co do tej sekcji to mam pytanie, czy bedzie dobrze podnosił i opuszczał, bo u nie których widzę ze w miejscu gdzie ja mam zaślepkę da ja przewód i łączą go z odpływem, dzięki temu tór się szybciej opuszcza??

#63 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:32

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Kolego musisz dać osobny powrót jak chcesz używać siłownika jednostronnego działania (ten sposób przez zaślepienie tylko będzie działał niekorzystnie na pompe i zawór bezpieczeństwa), a jeżeli dasz powrót z jednej sekcji na główny powrót może wystopić konflikt tz. tur może wolno opadac bo olej z siłowników i olej z pompy będą szły razem jednym przewodem (sposób na to większej średnicy przewód głównego powrotu)

#64 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 A mona by puścić powrót z tura przewodem prosto do skrzyni??

#65 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:36

Rozdzielacz w Ursusie C-330 oczywiście, bo smok ssawny pompy tak czy inaczej ciągnie olej ze skrzyni, chyba że masz motyw stosowany w C325 i C328 czyli miska olejowa hydrauliki w plecaku podnośnika, ale w to wątpię :blink:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#66 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:37

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ale ten zaślepiony od sekcji od tura musisz odpowrowadzić do skrzyni

#67 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:52

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ok, dzięki wam za rade, a macie jakies pomysły jak dac do skrzyni?:blink: Zrobić jakas przejściówke i tam dać gdzie się wlewa olej?? czy moze wywiercić dziure od góry i ją nagwintować i podłaczyć przewód??

Tak podłaczyć?? Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Powrót oleju do skrzyni

#68 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:53

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ja w swojej mam z lewej strony pod siedeniem z boku taki też chyba wlew i tam dałem ten osobny powrót tylko ja mam c-335 i może ma inny blok hydrauliki (wiem tyle że rózni się mocowaniem ramion podnośnika i sterowaniem nim :blink: )

#69 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:59

Rozdzielacz w Ursusie C-330 do wlewu jest dosyć szeroki gwint, więc jakaś redukcja i będzie okej :blink: nie ma sensu nic wiercić...
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#70 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:02

Rozdzielacz w Ursusie C-330 No to połącze te 2 przewody które nie pasują i coś tam wykombinuje :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:09

Rozdzielacz w Ursusie C-330 ja bym osobiście wywiercił otwór w górnej pokrywie z prawej strony koło cięgna gazu i miał spokój nic by się nie plątało i nogą byś nie zawadzał o przewody koło wlewu :blink:

#72 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:06

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Podłączyłem i ładnie chodziło wszystko ale przy sekcji od tura jak opuszczałem to było jednak przeciążenie dla pompy bo była zaślepka, ale wywaliłem zaślepkę i puściłem przewód do dziury od wlewu oleju i jest gites :blink: Dzięki za pomoc ;)

#73 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:07

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam

mam problem z rozdzielaczem na błotniku, z powodu braku kasy chciałem zamontować rozdzielacz 2 sekcyjny stosowany w bizonie zamiast orginalnego od c 330. do rozdzielacza dokupiłem siłownik od wspomagania bizona dwustronnego działania, sądziłem ze jedną sekcją będę podnosić pług, a drugą będę dociskał do ziemi. co o tym sądzicie?? chodzi o pług do odśnieżania

#74 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:52

Rozdzielacz w Ursusie C-330 mnie sie wydaje, że ten rozdzielacz daje w dwie strony

najprościej będzie wypróbować

#75 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 09 luty 2010 - 20:53

Rozdzielacz w Ursusie C-330 A ciężki masz ten pług? Z czego go zrobiłeś?Moim zdaniem to dobry pomysł.

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#76 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:00

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ja nie czaje. Przecież można to zrobić bez żadnego roździelacza dwu sekcyjnego, roździelacz co jest oryginalnie na błotniku podpinasz do siłownika od dociskania pługa, a wyjście hydrauliczne które jest pod śrubą (ono jest pod siedzeniem prawie) do podnoszenia pługa.

Pozdro.

#77 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:23

Rozdzielacz w Ursusie C-330

A ciężki masz ten pług? Z czego go zrobiłeś?Moim zdaniem to dobry pomysł.

Pozdrawiam

konstrukcja z ceownika 80 lemiesz z blachy 6 długość pługa 2 m wysokość z gumami 60 cm wszystko na sworzniu centralnym, ramiona na sworzniach z ceownika 50

mnie sie wydaje, że ten rozdzielacz daje w dwie strony

najprościej będzie wypróbować

mi tez tak się wydawało ale facet w agromie powiedział ze to nie będzie działać ponieważ sekcje są koło siebie a nie w jednym segmencie i po podniesieniu pługa drugą sekcją go nie docisnę bo ta pierwsza nie puści oleju z powrotem do skrzyni, rozdzielacza fabrycznego na błotniku nie posiadam tamten by wystarczył a nawet byłby lepszy bo ma sekcję pływającą tak jak w władymircu

#78 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:44

Rozdzielacz w Ursusie C-330 A do czego w bizonie służył ten rozdzielacz Ma jedną dźwignię czy dwie? Jak dwie to na nic bo sterował pewnie dwoma jednostronnymi siłownikami,no chyba że będziesz jednocześnie jedną wajchę przesuwał do przodu a drugą do tyłu to może się uda Moim zdaniem możesz sobie odpuścić dociążanie pługa hydrauliką.Niech opada pod własnym ciężarem.

#79 Share Wojtek1983

Wojtek1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:05

Rozdzielacz w Ursusie C-330 w bizonie sterował podnoszeniem hederu, tak mi się wydaje ;[ nie jestem pewny, ale wiem ze w bizonie jest jeszcze jeden rozdzielacz z trzema dźwigniami, ten mój ma 2 dźwignie, też myślałem o swobodnym opadaniu pługa tylko, że wtedy nie będę mógł go wykorzystać do równania terenu ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:10

Rozdzielacz w Ursusie C-330 najlepiej zrób zdjęcie tego rozdzielacza, lub znajdź gdzieś w internecie taki sam aby można było zobaczyć jak on wygląda a wtedy na pewno coś Ci doradzimy.