Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz w Ursusie C-330

421 odpowiedzi na ten temat

#341 Share kderwisz

kderwisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:42

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Kolego musi być sekcja pływająca z zatrzaskiem bez tego ciężko jest operować podnośnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzisiaj, 20:43
  •  

#342 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 14:34

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam, widzę, że mój temat nie wzbudza dyskusji :) Postanowiłem do niego wrócić gdyż to powolne opuszczanie mnie denerwuje coraz bardziej. Miałem zamiar zamontować ten rozdzielacz na błotnik, ale jeszcze raz podłączyliśmy ten nasz ładowacz do Case 844S sąsiadów i co się okazało, otóż Case miał wymienianą na nową pompę podnośnika i założony nowy rozdzielacz 3-sekcyjny 40l/min, spodziewaliśmy się zatem że osiągi będą jeszcze lepsze, a tu niestety zawód, ładowacz bardzo wolno opuszcza tak jak w naszym Ursusie 330. Wniosek, to nie wina rozdzielacza w Ursusie. Przyczyny należy zatem doszukiwać się w siłowniku lub szybkozłączce. Zastanawiam się nad zmianą wtyczki szybkozłączki z
Szybkozłącze panel ISO 12.5 M22x1.5 wtyczka (339 x 286).jpg
na
Wtyczka hydr. EURO M 22x1.5 WHE (297 x 266).jpg
wnioskując po kształcie, pomyślałem że ta druga może mieć większa przepustowość.
Druga rzecz to siłownik, sąsiad ma podobnej konstrukcji ładowacz do naszego lecz on posiada siłownik nurnikowy, u nas jest siłownik tłokowy dwustronnego działania, przy czym górne złącze jest zabezpieczone filcem, aby podczas opuszczania brudne powietrze nie zostało zasysane do środka siłownika. Czy tak zabezpieczone złącze filcem może ograniczać dostęp powietrza i w siłowniku po drugiej stronie tłoka może wytwarzać się podciśnienie zatrzymujące opadanie siłownika? Jak to jest rozwiązane w siłownikach tłokowych jednostronnego działania? Jak powietrze się dostaje do tej pustej przestrzeni poza tłokiem?

#343 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:13

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Zmiana wtyczki dała minimalną poprawę, ale to jeszcze nie to. Zatem podejrzenie pada na siłownik. Przeanalizowałem zasadę działania siłownika tłokowego i nurnikowego, odkryłem istotne różnice, postaram się to wyjaśnić.
Na początek kilka wzorów:
F=p*S gdzie F – siła, p – ciśnienie, S – pole powierzchni;
V=S*h gdzie V – objętość, S – pole powierzchni, h – skok tłoka.
Przyjmując swoje dane: średnica tłoka D=80mm (promień R=40mm), średnica tłoczyska d=40mm (promień r=20mm), skok tłoka h=800mm, ciśnienie p=11MPa.
s_tl.jpg
Zgodnie z powyższym rysunkiem:
- dla części podtłokowej:
F2=p*S2=p*(3,14*R2)=11MPa*[3,14*(0,4dm)2]= 11MPa*3,14*0,16dm2=55,26kN
V2=S2*h=3,14*0,16dm2*8dm=4,02dm3
- dla części nadtłokowej:
F1=p*S1=p*(3,14*R2-3,14*r2)=11MPa*[3,14*(0,4dm)2-3,14*(0,2dm)2]=41,45kN
V1=S1*h=[3,14*(0,4dm)2-3,14*(0,2dm)2]*8dm=3,01dm3
Teraz, siłę i objętość policzę dla siłownika nurnikowego, przyjmując ciśnienie p oraz skok h jak wyżej, natomiast średnica nurnika zapewne waha się pomiędzy 40-60mm, zatem przyjmiemy ten grubszy wariant d=60mm (r=30mm).
s_nr.jpg
F=p*S=p*(3,14*r2)=11MPa*[3,14*(0,3dm)2]=31,09kN
V=S*h=(3,14*r2)*h=[3,14*(0,3dm)2]*8dm=2,26dm3
Na podstawie powyższych obliczeń wnioskuję, że winę za powolne opuszczanie ponosi siłownik, gdyż ma dużą objętość cylindra (lecz znacznie większą siłę), niemalże dwukrotnie większą w porównaniu z siłownikiem nurnikowym. Jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji byłoby podłączenie części nadtłokowej i wykorzystanie opuszczania wymuszanego.

#344 Share karolek1991_91

karolek1991_91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:sport :)

Napisany 21 wrzesień 2014 - 07:47

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Mam problem z hydrauliką przy c330 a mianowicie od jakiegoś czasu ciapek nie chce mi wywracać przyczepy. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku nie ma żadnych wycieków lub czegoś podobnego, wymieniłem złącza na nowe i nie ma poprawy . Czy ktoś miał podobny problem ?

#345 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 21 wrzesień 2014 - 08:24

A jak z podnoszeniem ciężarów na TUZ-ie? Sprawdzałeś na czymś innym czy hydraulika działa? Może po prostu pompa już kiepska.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#346 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:30

Witam. Mama pewien problem z rozdzielaczem hydraulicznym pod siedzeniem w URSUS C330. Zacznę od początku. Do URSUSA C330 wykonaliśmy ładowacz na tył z siłownikiem do dużych bel. Siłownik ładowacza podłączony jest do rozdzielacza pod siedzeniem. Podnoszenie za pomocą siłownika następuje poprzez ustawienie dźwigni rozdzielacza w pozycji środkowej (środkowe wycięcie) pomiędzy „Podnoszenie” a „Dociążanie”. Wszystko niby ładnie działa, podnoszenie ładowaczem beli na ponad 4m, bo tyle nasz ładowacz unosi, trwa długo, ale wiadomo, pompa zwykła Tucholi ma nie za wielką wydajność. Problem natomiast się pojawia podczas opuszczania. Wypuszczenie oleju z siłownika o średnicy tłoka około 80mm i skoku 800mm (około 4 litrów), trwa około 20-25 sekund, czyli natężenie przepływu jest tylko rzędu 10 l/min. Tu nasuwa się moje pytanie, czy rozdzielacz pod siedzeniem ma taką małą przepustowość, czy coś jest nie tak z tym rozdzielaczem, podczas opuszczania słychać takie syczenie/piszczenie oleju tak, jakby rozdzielacz nie otwierał całkowicie kanału. Wiem, że to na pewno wina jest po stronie rozdzielacza, bo ładowacz podłączony do Case International 844s sąsiadów działa duuuuużo szybciej. Szukałem w internecie przepustowości tegoż rozdzielacza, ale nie znalazłem, natknąłem się jedynie na rozdzielacz na błotnik
http://www.hydrotor....ielacze blokowe
Zastanawiam się nad zamontowanie tego rozdzielacza.
Jakie są Wasze sugestie, tak mała przepustowość to wina rozdzielacza, czy jego natura, czy zamontować rozdzielacz na błotnik (25 l/min), czy też zakupić porządny rozdzielacz z przepustowością rzędu 40 l/min.

Poszukaj przy siłowniku na zasilaniu jakiegoś zaworu dławiącego lub dławika czyli czegoś co może być na wężu z małym otworem tak zwany dławik lub kryza i wywal go lub rozwierć większy otwór.

#347 Share karolek1991_91

karolek1991_91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:sport :)

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:21

Rozdzielacz w Ursusie C-330 @romek6340 TUZ działa normalnie, nie ma żadnych problemów z podnoszeniem ciężarów. Mogło by się coś zapchać lub coś podobnego czy raczej nie ?

#348 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 23:52

Długo się nie odzywałem,ale po prostu brak czasu :) wracając do tematu, wymieniając wtyczkę widziałem, że wąż jest czysty, tzn nie ma tam żadnej dławicy, nie wiem jak to jest przy samym siłowniku, ale w miejscu połączenia z wężem też nic nie ma, chyba, że coś może być w przyłączu siłownika, ale tego nie sprawdzę ani też nie rozwiercę ponieważ, po pierwsze przyłącze to jest kolanko 90*, po drugie podczas rozwiercania do siłownika dostałyby się opiłki a to nie jest wskazane.
Zakupiliśmy teraz niedawno zetora 7211 i jeszcze na nim to przetestuję jak będzie chwila wolnego.

#349 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:38

witam mam problem tam gdzie jest rozdzielacz i tam jest taka sprezynka i taki srod okragly . wylecial mi on i jak go teraz tam wcisnac ?

Załączone miniaturki

• zdj1.jpg

#350 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 18:53

Witam mam problem w ursusie c-330 ponieważ gdy chce np. w kiprować przyczepę to mi wyciska olej spod dekla na 2 śruby co trzyma dźwignie.Mi się wydaje że za duże ciśnienie.Wie ktoś co powinno się znajdować pod deklem na 3 śruby  bo mi się wydaje że coś tam brakuje.Tam są takie części : 

-Jakaś tulejka 

-Kulka

-sprężyna

Czy to tylko te części powinny się znajdować pod tym deklem na 3 śruby ?

Może nie jest to kompletne i zawór nie domyka i puszcza za duże ciśnienie ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 19:26

Rozdzielacz w Ursusie C-330 probierz to jak masz katalog. brakuje tam uszczelniacza-oringa albo jest tak stary i sparciały
tylko uszczelniacz będzie pod Tym kapslem przykreconym bezpośrednio do korpusu rozdzielacza
:-)

#352 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 22:23

Rozdzielacz w Ursusie C-330 witam mam problem tam gdzie jest rozdzielacz i tam jest taka sprezynka i taki srod okragly . wylecial mi on i jak go teraz tam wcisnac ?

Załączone miniaturki

• zdj1.jpg

#353 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:22

W katalogu jak oglądałem to tam dużo więcej części jest : 

- 3 pierścienie uszczelniające

-Wkładka

-Sprężyna zaworu blokującego

-Gniazdo

-Kulka

-Gniazdo kulki

Da się gdzieś te części dokupić ? 

Od razu te wszystkie wymienię.

#354 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:24

Na cieńką blaszke, kombinój.

#355 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:39

Bez problemu w dobrym sklepie z częściami.

#356 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:50

Aha wysłałem e-maila do mizar zobaczymy czy mają.

#357 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 08:34

Na moje oko to trzeba wyjąc oś od regulacji dociążenia. od jej strony włożyć kulkę, sprężynkę, drugą kulkę i oś regulacji. Popatrz do katalogu.

KPK Kumurun Team

#358 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:47

Bo uważam że sprawdziłeś że nie ma korka od strony sprężynki, jak poprzednik pisze blaszka (od konserw lub plastyk z butelki)

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#359 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:42

Potwierdzam to co Panowie wyżej napisali. Miałem to samo. Cienka blaszka i sobie poradzisz. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Pawel1706

Pawel1706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:52

Witam, mam pewien problem, zrobiliśmy z tatą pług do śniegu, podnoszony jest za pomocą siłownika jednostronnego działa, z podnoszeniem nie ma problemu, lecz jeśli chce opuścić pług ustawiam dźwignie na położenie pływające a pług nie chce opaść, muszę wyłączyć pompę i dopiero opadnie. Podejrzewam, że wina leży po stronie rozdzielacza, proszę o radę co należy wymienić  abym za każdym razem gdy chce opuścić pług nie musiał wyłączać pompy.