Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz w Ursusie C-330

421 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:05

Rozdzielacz w Ursusie C-330 hehe mam to samo tylko że mi tak bardzo nie cieknie ale trzeba szmatką wycierać ja to zamierzam zakupić nowy rozdzielacz pod siedzenie i zapewne na błotnik może jakiś 2 sekcyjny bo 1 sekcja to tak troche przymało ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzisiaj, 17:19
  •  

#262 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 październik 2012 - 05:24

Rozdzielacz w Ursusie C-330 tzn ja go używam do wywrotu też ale teraz akurat do kopania ziemniaków i mnie denerwuje jak ciągle wywala ten olej! Może zacznę od oringu grubszego jak koś tu pisał a jak nie da rady to chyba cały rozdzielacz będę musiał kupić.

#263 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 październik 2012 - 17:43

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ja nie bawiłem się w większe oringi tyko w 330M naokoło oringa nałożyłem silikonu silnikowego, zostawiłem na noc do wyschnięcia i od jakichś 2-3 miesięcy pierwszy raz od kiedy jeżdżę tym traktorem nie mam błotnika uwalonego olejem ;) Jeśli masz więc w garażu takowy silikon to nie biegaj po sklepach za oringami tylko weź go sposobem (pamiętając oczywiście że to musi dobrze przeschnąć bo ciśnienie wywali Ci silikon i będzie to samo)

#264 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 29 październik 2012 - 17:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 @lukasz222 a jak ruszysz dźwignią to olej nie przecieka. :D

#265 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 październik 2012 - 17:58

Rozdzielacz w Ursusie C-330 @balcerek1 ten sposób który podałem używałem nie na samej dźwigni przy kulce (bo wiadomo że na ruszające się elementy to nic nie da :)) tylko przy oringu który jest włożony między ścianką rozdzielacza a obudową dźwigni. Choć w sumie jak teraz przeczytałem pytanie raz jeszcze to koledze chodziło chyba nie o ten oring :P ja o dziwo dźwignię tylko wyjąłem wszystko przeczyściłem i podokręcałem wszystko na maksa i narazie nie widać żeby coś sie chciało stamtąd wydostawać. A dźwignia robi nie mało bo mam do niej podłączonego tura

#266 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 01 listopad 2012 - 19:58

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam

a dało by się zmienić ten oryginalny kołpak rozdzielacza na ten http://allegro.pl/li...ak rozdzielacza

#267 Share bystry700

bystry700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:43

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam.

Mam następujący problem z rozdzielaczem hydrauliki w ursusie c 330m. W pozycji podnoszenia podnośnika (tylny tuz) podnosi powoli (ale daje radę bez problemu dźwignąć talerzówke bomet 7) i w momencie maksymalnego poziomu nie slychac ani pompy ani zaworu bezpieczenstwa ani zmiany obrotów silnika. W pozycji środkowej (wykorzystywanej np. do tur'a, u mnie jest zaślepiona) podczas próby jej wykorzystania słychać zawór bezpieczeństwa oraz obroty ciągnika delikatnie spadają. Czy może to świadczyć o zużyciu rozdzielacza? Zostaly wymienione już oringi pod pokrywą cylindra podnośnika jak i pod samym cylindrem. Filtr hydrauliki jest nowy i czysty. Został wymieniony cały olej w skrzyni na hipol6.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

#268 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:40

Rozdzielacz w Ursusie C-330 to że po podniesieniu tuz-a do końca nie słychać zaworu bezpieczeństwa to normalne bo w cylindrze jest przelew. Powiedz jeszcze czy opada mocno podnośnik? Najprawdopodobniej będzie to wina pompy
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#269 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:14

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ale podnośnik z tym obciązeniem idzie przy średnich obrotach, czy musisz piłować na 2000 obr? A na tym środkowym to próbujesz przy jakich obr.? Skoro słychać przelew i ciągnik odczuwa opór przy zamkniętym wyjściu, to raczej pompa daje ciśnienie i trzeba się cieszyć.
Ukasz, do opadania pompa chyba raczej mało ma wspólnego, szybciej rozdzielacz i cylinder.

#270 Share bystry700

bystry700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:42

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Test był przeprowadzany na ok 800 - 1000 obrotów. Tak sobie pomyślałem, że podnoszenie tuz'a było jedynie wykorzystywaną funkcją rozdzielacza i w ten sposób elementy odpowiedzialne za tą pracę mogły się wyobić. A reszta ze względu na brak ciągłego wykorzystywania działa poprawnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:54

Rozdzielacz w Ursusie C-330 o opadanie pytałem z racji tego że może nieszczelność na tłoku/cylindrze i tamtędy olej ucieka. Skoro podnosi przy tych 1000 obrotów to faktycznie nie pompa
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#272 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:23

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Jeszcze przyczyną wolnego podnoszeni może być wyrobiona dźwignia na blasze prowadzącej jak i sama blacha prowadząca, tylko takie coś widać gołym okiem, i nie ma pełnego wsuwania się tłoczka w rozdzielaczu i przepływ jest tłumiony. Miałem tak kiedyś zanim ten oryginalny wywaliłem na złom.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#273 Share bystry700

bystry700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:21

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam.

Przeprowadziłem remont hydrauliki. Wymieniłem pompę, tłok podnośnika + pierścienie, komplet oringów. Została przeprowadzona próba ciśnienia w układzie hydraulicznym i wynik to 12,5 Mpa. Także problem rozwiązany. Rozdzielacz jest jeszcze w dobrym stanie. Dzięki wielkie za poświęcony czas i wszystkie poardy :).

Pozdrawiam.

#274 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:12

Rozdzielacz w Ursusie C-330 skoro wolno podnosił bo takie nieszczelności były na cylindrze to opadać musiał w zastraszającym tempie

#275 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:34

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam od pewnego czasu mam problem z opadającym podnośnkikiem zwłaszcza gdy olej sie rozgrzeje. Wymieniłem uszczelki zymeringi oraz pierscienie na tłoku i dalej nic,opada czy jest jakaś możliwość naprawienia tego czy bede musiał kupic cały nowy roździelacz?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 luty 2013 - 21:28.

#276 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 luty 2013 - 16:39

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Zły dział, zapytaj tutaj
http://www.agrofoto....d-hydrauliczny/

#277 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 25 luty 2013 - 08:43

Rozdzielacz w Ursusie C-330 ile można zacenić taki rozdzielacz? sąsiad chciał kupić, bo mnie nie jest potrzebny.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#278 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 luty 2013 - 09:27

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Zależy w jakim stanie,ze 130zł

#279 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:28

Rozdzielacz w Ursusie C-330 WItam, nie chcę zakładać nowego tem. więc do konkretów.Mam zamiar założyć siłownik zamiast tego cięgna z korbką(chodzi o poziomowanie opryskiwacza) i stąd moje pytanie czy mogę podłączyć to pod rozdzielacz pod siedzeniem , jak to działa bo dżwignia w prawo tłoczy olej natomiast na powrocie chyba wruci???. Może lepiej podłączyć do tego na błotniku????? ma ktoś doświadczenia jak to działa i czy to dobry pomysł :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:51

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Pod ten pod siedzeniem raczej nie, bo w momencie opuszczanie będzie Ci się opuszczał zarówno podnośnik jak i ten siłownik. Więc jeżeli masz ten na błotniku to tam podłączaj