Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz w Ursusie C-330

421 odpowiedzi na ten temat

#221 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:47

Rozdzielacz w Ursusie C-330 zawsze zamiast gwintować możesz wspawać króćce, wtedy możesz dać też troszkę blachę z 10- 15 mm
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz w Ursusie C-330 Dzisiaj, 20:49
  •  

#222 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:23

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Blacha już kupiona (19mm) i docięta, będzie rozdzielacz 3-sekcyjny z zaworem przelewowym od cyklopa, teraz pozostało przewiercić dziury w tej blasze i tu pojawia się problem...
dzisiaj zrobiłem zdjęcia rozdzielacza od spodu w celu pokazania dziur w których płynie olej ->
Dodany obrazek
Moje pytanie odnośnie tego to które dziury są od czego tzn. interesuje mnie który otwór jest od:
-zasilania tulei podnośnika
-przelewu
-zasilania z pompy hydraulicznej
- i jeszcze 4 dziura od czegoś??
Bez tego moja przeróbka stoi w miejscu.
Dodatkowo najgorsze jest to, że otwory olejowe są bardzo blisko siebie i nie będzie możliwe gwintowanie otworów pod króćce(złączki gdzie przykręca się węże) w blasze i ich wkręcenie tylko aby wiercenie otworów i przyspawanie króćców do blachy. I jeszcze też trzeba będzie oszlifować króćce z tego pogrubienia na klucz bo będzie za ciasno.
Tak więc czekam na odpowiedzi i z góry za nie dzięki.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#223 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 marzec 2012 - 12:14

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Zasilanie z pompy idzie rurką, wychodzącą z pokrywy podnośnika. Możesz spróbować podłączyć powietrze z kompresora pod wejście w rozdzielaczu (w górnej części rozdz. na zdj. powyżej) i wtedy będziesz widział w jakim położeniu dźwigni olej/powietrze płynie danym otworem.

#224 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 00:17

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Tak wygląda zamontowana kostka zamiast oryginalnego rozdzielacza ->
Dodany obrazek
Całość robiona na gwintach 22, tak jak np. w ładowaczu cyklop. Jak zamontuję przodek do ciapka przystąpię do testów.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#225 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:00

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Powiedzcie mi czy można dostać gdzieś zawór jednostronny do hydrauliki??
Chodzi o to że za bardzo szybko opuszcza mi narzędzia na tym rozdzielaczu i chciałbym sobie zrobić tak żeby ole przy cofaniu się z podnośnika był kierowany na kranowy regulator przepływu, który akurat posiadam, i właśnie jest mi potrzebny ten zawór żeby kierował olej tylko w jednym kierunku.
Może to wygląda jak jakiś dławik (np. jak w Cyklopie) tylko zamiast tej blaszki w środku jest sprężyna z kulką albo zupełnie inaczej to wygląda??
Powiedzcie, bo taki siewnik -> http://www.agrofoto....page__total__11 upada jak kamień w wodę :( a jutro chciałbym już siać, każde sugestie mile widziane :)
A rozdzielacz wygląda tak -> http://www.agrofoto....draulika-c-330/

ed: Pytanie już nieaktualne, poradziłem sobie z tym sam. http://www.agrofoto....k/page__st__200

Edytowany przez Junkers, 27 marzec 2012 - 21:45.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#226 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 03 maj 2012 - 12:10

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Witam wszystkich.

Mam pytanko do użytkowników ciapkow może ktoś wie jak zaradzić na uciekający olej z rozdzielacza na błotniku w miejscu gdzie dźwignia od sterowania się porusza dodam ze nie było wcześniej takich przecieków a z czasem jest coraz gorzej ..jak ktoś miał podobny problem i rozwiązał to bez wymiany rozdzielacza to będę wdzięczny za podpowiedz.pozdrawiam :)
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#227 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:22

Rozdzielacz w Ursusie C-330 To raczej nie jest możliwe żeby taki przeciek zlikwidować bez wymiany albo regeneracji rozdzielacza

#228 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 maj 2012 - 12:31

Rozdzielacz w Ursusie C-330 A tam nie ma przypadkiem jakiejś uszczelki? No i się też dociska przy tej dźwigni dwiema śrubkami. Mogło się obluzować i ci olej puszcza...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#229 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:40

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Wykręc tą dzwignie a potem całą przystawkę od dzwigni. Suwak porusza się w oringu 32x2. poza tym kula dzwigni też jest uszczelniona oringiem 25,2x3. Więcej tam nie ma nic.
KPK Kumurun Team

#230 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3401 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2012 - 12:42

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Te rozdzielacze mają to do siebie,że ciekną i już

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:58

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Wymień uszczelniacze, poza tym jak kulka na dzwigni sie wyrobi to też cieknie, też jest wymienna 15 min roboty

#232 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:03

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Tak jak pisz. Wymień uszczelniacz przy dźwigni. Nie dużo roboty a pomaga.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#233 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 03 maj 2012 - 23:13

Rozdzielacz w Ursusie C-330 U siebie też miałem przecieki z tej dźwigni a niestety wymiana oringu pod kulą oraz wyrzucenie podkładek pomagało tylko na chwilę. Pomogło dopiero założenie nieco grubszego oringu i spokój już ze 3 lata :D

#234 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 04 czerwiec 2012 - 15:18

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Chciałem zapytac jak dostac sie do dzwigni sterowania od rozdzielacza pod siedzeniem. Chciałem ja wymienic bo jest wyrobiona oraz tą tuleje. Odkręciłem osłone w ktorej ona pracuje, ta na 4 sruby, ale nie moge sie dostac do kołka zabezpieczajacego tą dzwignie, zeby go wybic. Pomoze mi ktos? bardzo bym prosił. Wyszukałem sie ale nie znalazlem nic ;/ Ma ktos jakis patent na wykręcenie tego ?
[CE] [DE]

#235 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:12

Rozdzielacz w Ursusie C-330 witam mam problem z rozdzielaczem na błotniku otóż pękła w nim jedna sprężynka od zatrzasku wymieniłem ją i teraz dźwignia rozdzielacza nie zatrzymuje się w pozycji wyłączone pozostałe (podnoszenie, opuszczanie wymuszone, i swobodne) działają w porządku może wiecie gdzie tkwi bład

#236 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 jak coś jest już po kłopocie

#237 Share pronarek80a

pronarek80a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:55

Rozdzielacz w Ursusie C-330 mam kilka pytań jaki dokładnie potrzebny jest manometr do zmierzenia ciśnienia i gdzie go podłączyć ? jakie i ile podkładek z waszego doświadczenia podłożyć w tym rozdzielaczu ? mam zamiar zamontować nową pompę stad tyle pytań !

#238 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 11 lipiec 2012 - 13:13

Rozdzielacz w Ursusie C-330 Ma ktoś może taki schemat??? Da się zamontować taki rozdzielacz? http://allegro.pl/ro...026990.html#top Pytam, ponieważ mam dość schylania się do obecnego rozdzielacza, a powodem do wymiany jest to że obecny pada.

#239 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:36

Rozdzielacz w Ursusie C-330 mam takie pytanko co do rozdzielacza na błotniku czy jeżeli mam tur 1 sekcyjny i podepne pod 1 wyjście a chce dokupić maszt na tył do ciągnika to gdy podepne pod drugie wyjście to jak mam oddzielić które podniesie np tura czy maszt bo tak w odczepianie to nie ma się sensu bawić bo wajha rozdzielacza ma tylko w przód i w tył czy trzeba jakiś drugi dokupić?

Ja o tym nie mam pojęcia rozdzielacz był tylko używany do przyczepy samozbierającej a gdy zechce te 2 rzeczy podczepić to nie wiem bo szkoda 1500 zł w błoto wyrzucać skoro to trzeba te przewody co 5 minut odczepiać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:30

Rozdzielacz w Ursusie C-330 jeżeli masz rozdzielacz jednosekcyjny to nie podepniesz di niego dwóch siłowników. pozostaje albo podpiąć się pod rozdzielacz pod siedzeniem( środkowa pozycja wtedy by obsługiwała). albo jakiś zawór trójdrogowy do hydrauliki nim byś przełączał który siłownik ma działać. Osobiście wolał bym to pierwsze rozwiązanie. Chyba że chcesz wymienić rozdzielacz ten na błotniku
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie