Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik kupić Renault, Landini czy Deutz Fahr

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 19:59

Dzięki panowie za pomoc :)

Ja i dwóch innych sąsiadów zakup zrobiliśmy w Niedrzwica Kościelna każdy zadowolony cena uczciwa ale teraz to nie wiem co oni tam mają i wydaje mi się ze przedewszystkim zajmują się ciągnikami bez przedniego napędu 

Śledzę ich ogłoszenia ale tak jak mówisz mają tylko bez napędu.

Kolego patrz na udźwig podnośnika bo to najważniejsze. Ja mam 133.14 i upawowo-siewnu 2.5 metra talerzowy wał rurowy plus diewnik talerzowy i wierz mi z pełnym zasypem szału nie ma. Zakładam tuza na przód i do tego jakiś ciężarek tak z 1000 kg i powinno pomóc.

106 ma udźwig ponad 7 ton agregat podniesie ale przód będzie w powietrzu.

udźwig i tak będzie miał powyżej 4t, tylko 106 jest krótka, a nowsza nie ma nawet ramy, więc z dociążaniem trzeba uważać

zobacz co stoi w Karczmiskach firma rob-rol, chyba jedne z lepszych cen u nas i ciągniki nie picowane, więc widać co kupujesz

Odwiedziłem już kilku handlarzy ale renówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;) na stanie żadnej nie było, złożyłem zamówienie i czekam aż coś przyjedzie. W karczmiskach znajomy kupił kombajn i bardzo sobie chwali, muszę się tam wybrać.

Powiedzcie mi jeszcze od którego roku wprowadzili krótkie lewarki zmiany biegów  (takim podwyższeniu)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik kupić Renault, Landini czy Deutz Fahr Dzisiaj, 06:51
  •  

#22 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:16

a o 106 z jakiego rocznika mówimy 

#23 Share ROTODISEL

ROTODISEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:37

patrzyłeś tutaj Żółkiewka Turobin itd?http://olx.pl/rolnic...niki/zolkiewka/

Roto

#24 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 10:58

Powiedzcie mi jeszcze od którego roku wprowadzili krótkie lewarki zmiany biegów  (takim podwyższeniu)?

95-00r.

Polska B

#25 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 20:46

a o 106 z jakiego rocznika mówimy 

Miała dojechać z 99 ale nie dojechała...

95-00r.

Dzięki, w ogłoszeniach widziałem 110.54 z 99 miała długie dźwignie, pewnie sprzedający ją trochę odmłodził.

Edytowany przez MFrolnik26, 10 marzec 2016 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:47

No to na pewno odmłodził. Ale z tego rocznika to nie będziesz miał ramy w 106 jak dobrze kojarzę.

#27 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 12:01

Miała dojechać z 99 ale nie dojechała...

Dzięki, w ogłoszeniach widziałem 110.54 z 99 miała długie dźwignie, pewnie sprzedający ją trochę odmłodził.

zależy w którym miejscu była klamka do zatrzasku drzwi, bo wywalić kawałek obudowy nie problem

Polska B

#28 Share mad

mad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 12:53

Posiadam Reno 103.54, 91r. i na 23ha nie ma za bardzo co robić, ziemia 2-4 czasem glina i praktycznie każde pole to górka. Najwięcej spaliła 20l/ha przy orce, pług 3x40 ale było tak twardo że zabezpieczenia w pługu nie wytrzymywały, najmniej 5l/ha przy uprawie w sumie sam nie mogłem uwierzyć ale nie będę narzekał.

Ciągnik bez większych wad, po 800mth jakie u mnie przepracował( pytanie ile ma rzeczywiście) nie było żadnej awarii, jedynie skończone sprzęgło, wymiana pompek hamulcowych i tarcz ham. Największą wadą są ceny części ale coś za coś.
   Głównym zadaniem ciągnika jest praca w lesie, zrywka przy użyciu przyczepy. W ciągu dnia robi od 6 do 8 mth, praktycznie nie mamy równego terenu, spalanie waha się od 10l do 30l w ciągu dnia a robota wykonana jest bez boleśnie. Jeśli chodzi o uciąg( mogę jedynie porównać do mtz 82) to jest ogromny, w tym samym terenie, ta sama przyczepa z podobnym ładunkiem - ruski 4x4, reni wystarcza tylni napęd, możliwe że to zasługa opon(michelin agribib) ale i tak przerosła moje oczekiwania.   Podsumowując, ciągnik zgrabny, zwrotny, oszczędny, prosty w budowie i wygodny, może jeszcze jakby miała skrzynie z reni 180.94 to już była by bajka :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share mieszczuchahaha

mieszczuchahaha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:32

Witajcie, może pomożecie mi w wyborze maszyny do gospodarstwa. Poszukuję głównego konia pociągowego o mocy co najmniej 130km waham się jednak co wybrać, DF agrotrona 135 czy Aresa 640 co będzie lepsze?? co polecacie? ceny części zamiennych są raczej na zbliżonym poziomie. (wyjątkiem jest EHR do aresa nowy panel kosztuje majątek!) Jakie macie doświadczenia z tymi modelami?? Może ktoś miał obydwa i może się wypowiedzieć?

Odświeżam.