Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 19:50

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Jest temat ,,Co byscie zmienili w Pronarach" ale nie ma ,,Co przerobiliście w nich" :(
Wiec Panowie -co przerobiliście w Swoich zemstach Stalina? :(
Prosiłbym o jakieś zdjęcia i krótkie opisy Waszych wynalazków

Ja zacznę:
Posiadam Pronara z 2004r narazie ma około 1550mth
a przerobiłem/zamontowałem w nim:

kogut kogut 2
Prąd wzięty z oświetlenia kabiny, kogut na gumowej podstawie, mocowany na sztycy

prędkościomierz
Rowerowy(sr. predkosc, ilosc przebytych km itd), dwa magnesy są na przedniej feldze.

głośniki
prawy i
lewy
Zmiana radia na inne pozwoliła podlączyc mi dodatkowe głośniki -teraz mam 2X55W i 2X60 -jak by nie patrzył to 230W :(

Włączanie przedniego napędu:
1 2 3 4
Dźwignia zastosowana od malucha od ręcznego, założony czujnik od stopu pod dźwignią który sygnalizuje na desce rozdzielczej włączenie napędu (by nie kombinować z instalacją elektryczną podlączylem go pod kontrolkę od sygnalizacji wyczyszczenia filtra powietrza -nie potrzebna bo i tak sie regularnie czyści)

zarówki imitujące efekt xenonu zarówki imitujące efekt xenonu 2
halogenowe (H3) kupiłem w supermarkecie Real po 15zł za 2szt i H4 z trzonkiem na R2 okazyjnie na allegro za 10zł :P
Efekt super (na zdjęciach za bardzo nie widać tego)

Klakson pneumatyczny
Klakson pneumatyczny 2
Kupiony na Allegro za 69zł z własnym kompresorem, obecnie podłączone jest pod kable od tego starego, instalacja do niego poprowadzona jest w Słupku kabiny

To tyle z grubszych przeróbek a po za tym to jeszcze:
przeniesione przednie dwa wyjscia hydrauliki na tył, zbiorniczek od spryskiwaczy z nad rozrusznika został usunięty, założony jest od malucha pod kabiną, radio blaupunkt kasetowe zalodzone jest,
I Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę :(

Mam zamiast przerobić filtr powietrza przy Słupku kabiny, zamontowałbym go na takiej wysokości by po zdjęciu grzybka spokojnie było można złozyc lusterko
To tylko zamiary a chęci brak :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Dzisiaj, 10:40
  •  

#2 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 15 marzec 2008 - 20:29

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach To wszystko gadżety a gdzie efektywne udoskonalenia takie jak w moim 820. :P
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#3 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 20:39

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach No racja -jak na moje 16lat to starczą takie przeróbki :P

Kontakt 661995047

#4 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:32

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Ja w swoim mtz82 z 1990 przerabiałem instalicje elektryczną. Tak dokładniej to rozprowadzałęm drugą i na niej jest podłączone tak- nawiem, halogeny tylnie, radio razem ze wzmacniaczem, dodatkowe dwa halogeny z tyłu na błotnikach, halogeny z przodu nad kierunkami i jeszcze na dachu mam dwa dalekosiężne halogeny(szperacze o średnicy 18cm) do wszystkiego doprowarzałęm grube kable razem z kablem od masy a mie gdzieś pod śrube. przy filtrze powietrza są do wszystkiego oddzielne bezpieczniki, przekażniki by włączniki się nie paliły. jeszcze myśle o lepszym ładowaniu bo ten alternatro to daje 500W więc nie daje rady ładować akumulatora gdy wszystko włącze. Zdjęcia pokaże jak się naucze je przeżucać na AF hi hi. Pozdrawiam

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:43

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach wchodzisz w kategorie w której chcesz dodać fotę i klikasz ,,new image" -pamiętaj ze w tytule musi być model i typ traktora oraz tytuł z wielkiej litery musi sie zaczynać :P

Kontakt 661995047

#6 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:07

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Ja dołożyłem dwa dodatkowe obciążniki na przód do pronara 82SA.

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:10

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach I koła nie dotykają?
Ile za szt placiłes bo kumpel chce takie na siłke sobie kupić :P

Kontakt 661995047

#8 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:13

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Mieśći sie na styk,za obciążnik dałem 150 zł.

#9 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:46

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Ja w Belarusie 920 ze zwykłego górnego zaczepu zrobiłem automat od ciężarówki i jest bardzo dobry a dużo nie kosztował http://img141.images...automatycz.jpg/

Edytowany przez Mateusz3, 10 styczeń 2011 - 21:47.

#10 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 08:09

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Witam. Czy próbował ktoś z was zakładać dodatkową chłodnicę do oleju hydraulicznego? Jeśli ktoś coś wie na ten temat to będę wdzięczny za info.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 09:09

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach moje udoskonalenia:
-przedłużyłem 1 rączkę od hydrauliki żeby nie trzeba było sięgać ( przydatne przy pracy z agregatem i siewnikiem na hydropaku)
-przełożyłem wyjscia od hydrauliki nad podnosnik, bo były obok i niedostępne.
-założyłem dodatkowe obciążniki (założyłem cały przód od t-25 i założyłem 8 obciazników 20kg od t-25
-założyłem gałke do kierownicy

niedługo dam fotke

Edytowany przez piotrb14, 09 kwiecień 2011 - 09:11.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2011 - 11:29

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach ja na razie nie grzebię w MTZcie ale po gwarancji:

- szukam rozwiązania z PRONARA jak sterować TUZem będąc z tyłu ciągnika - ponoć jest ale nie widziałem,
- radio będę przerabiał tak aby chodziło z drugiego akumulatora podłączone zawsze żeby nie traciło pamięci stacji a to gdzie jest teraz podpięte będzie gniazdem dla koguta z włącznikiem obok halogenów plus popierdółki takiej jak dodatkowy halogen do oświetlania TUZu i narzędzia roboczego, oczywiście lampy po przekaźnikach, wszystko leży i czeka na montaż,
- opisany wyżej klakson zamontuję ale pod maską, żeby nie było go widać i oczywiście oddzielny przycisk przy zegarach,

To wszystko gadżety a gdzie efektywne udoskonalenia takie jak w moim 820. :P

napisz mi jak możesz o co biega z czujnikiem oleju hydraulicznego - bo go nie ma fabrycznie a wyczytałem że montowałeś - chodzi mi gdzie go wkręciłeś + gdzie w kabinie masz wskaźnik od niego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 10:48

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Ja w swoim pronarze 1025 dołożyłem dwa silowniki wspomagające podnosnik. Teraz agregat podnosi az miło ;)

#14 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:53

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach w Pronarze 1221 założyłem chłodnicę oleju hydraulicznego i dodatkowy zbiornik oleju hydraulicznego, jak dla mnie hydraulika jest najsłabszą stroną tego ciągnika

#15 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 07:42

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Napisz kolego redek coś więcej o tej chłodnicy np. od czego ona jest czy może oryginalna od oleju silnika , jak możesz to wstaw zdjęcie.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#16 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 16 kwiecień 2011 - 19:32

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach No ja też zamontowałem i już przetestowałem chłodnicę oleju hydraulicznego :) Chłodnica z Ursusa (od oleju przekładniowego) w sumie prawie 6m przewodów kilka redukcji i działa:)
A zapytam przy okazji, jak macie poprowadzone przewody od wspomagania? czy jako dwie metalowe rurki biegnące przez środek silnika i chłodnic?

#17 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 19 kwiecień 2011 - 17:37

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach wspomaganie tak jak mówiłeś 2 rurki metalowe
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#18 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:04

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Ja zamontowałem i już przetestowałem chłodnicę oleju hydraulicznego :) a montując ją musiałem przesunąć te rurki, wiec 4 redukcje 2 przewody i już chłodnice odsłonięte i przy okazji okazało się że o wiele lżej się kręci kierownicą :0

#19 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:40

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach Witam, w pronarze 82 TSA przedłużyłem ,,wajche" od zmiany biegów oraz domontowałem pedał od rowerka do dźwigni włączania wom-u, podkręciłem obroty silnika na ok 750 gdyż na 500 nie dość,że cały trzeszczał to podczas ciężkich prac ciśnienie oleju spadało poniżej dopuszczalnej normy, podczas montażu miałem na uwadze fakt, ze w razie niewypału można szybko wrócić do stanu pierwotnego elementów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share John6620

John6620

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 16:47

Wasze przeróbki i udoskonalenia w Pronarach/Belarusach

Witam mam pytanie czy ma ktoś styczność z mtz 82 ok 96r. który pracuje z wozem paszowym,najlepiej z kuhn euromix I 870

i czy WOM daje rade?

Dodaj odpowiedź