pawelgawel

Koszta, Podatki Przy Zakupie Laki - Ugoru

Polecane posty

pawelgawel    0

Nie jestem rolnikiem. Z jakimi dodatkowymi kosztami musze sie liczyc przy zakupie 4ha ugoru/laki niskiej klasy (V-VI) od osoby prywatnej? Czy fakt, ze teren jest notorycznie zalewany robi roznice w ponizej wyszczegolnionych kwestiach?

 

Notariusz - za jakie dokladnie czynnosci place? - zna ktos chocby przyblizone stawki?

Ksiega wieczysta - czy to dodatkowa oplata?

odpisy - jakie dokladnie? Niestety bede musial robic odpisy dot. tego gruntu na wlasna reke (wiem, ze zazwyczaj robi to wlasciciel)

Podatek - rozjasni ktos te kwestie?

Jakies dodatkowe oplaty, o ktorych nie wiem?

 

Wiele pytan... bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos majacy pojecie troche mi rozjasnil sytuacje.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Idz do notariusza to Ci wszystko powie co i jak jaki podatek jakie dokumenty 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

idź do notariusza, to notariusz jest tu wyrocznią . Taksa od takiej czynności to około 1000 zł, nie jesteś rolnikiem to zapłacisz podatek. wypisy i wpisy też płatne . Tak ogólnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelgawel    0

Dzieki za podpowiedzi. Oczywiscie do notariusza sie wybiore po dokladne info tak jak radzicie. Tak ogolnie chcialem sie zorientowac co i jak.

 

Jeszcze jedno pytanie. Chce wziac w dzierzawe grunt klasy V lub VI (ugor, teren podmokly/zalewany) - czy wlasciciel tego gruntu placi podatek rolny, czy tez w mysl ustawy jest to grunt zwolniony z podatku? A jesli tak, to czy nadal pozostanie gruntem zwolnionym z podatku jesli zacznie byc uprawiany?

 


pozdrawiam

Edytowano przez pawelgawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

są ulgi w podatku, ja np. za V klase mam 100% zwolnienia. Jak weźmiesz w dzierżawe notarialnie to będziesz kożystał z ulg, ale szczegóły w gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik6600
      Witam,
      Chciał bym się dowiedzieć o chowie kaczki
      Jak długo się je chowa?
      Jak jest z opłacalnością ?
      Jak jest lepiej kupować paszę gotową w granulkach czy swoją ?
      Czy muszą być non stop w pomieszczeniu czy na wybiegi też można wypuszczać ?
      Jaką ilość trzeba chować by się to opłacało?
      Jakie są firmy ?
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam Marcin
    • Przez PawelRds
      Witam serdecznie,
      mam do was pytanie. Ponieważ zacząłem w domu swoją małą produkcję warzyw i chciałem swoje wyroby sprzedawać okolicznej restauracji to czy wymaga taka działalność rejestracji w urzędzie ? Czy mogę mieć problemy w związku z tym, jeśli będę robił to bez odpowiednich pozwoleń ?
       
    • Przez xXKarolXx
      Witam . Chciał bym kupił sieczkarnie john deere 6810 i przerobić ją do zbioru traw na zielonkę  tylko zastanawia mnie to czy noże nie pękają od kamieni i czy często może złapać kamień i cos rozwalić co będzie skutkowało dużymi kosztami co myślicie na ten temat proszę o wypowiedź ? I ile się bierze za ha zebranej trawy z odowozem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj