Zaloguj się, aby obserwować  
Tyger

Włoch, Czech, Polak, czy Rus - gdzie są najlepiej zmontowane ciągniki i się nie psują

Polecane posty

Tyger    2

Kupują we wsi nowe ciągniki i każdy oczywiście chwali swoje, czytając te tematy to nawet nie licze na obiektywne zdanie co jest lepsze ale kilka argumentów by się przydało jak ktoś będzie się szczycił nowym lambo r3 lub nową proximą jak to we wsi nie ma lepszego ciągnika bo we włoszech montują aby sztuka zetor już nie ten i chla jak głupi, polskie to składaki, a ruskie jak to ruskie wiadomo, nie ważne parametry techniczne czy co który w polu potrafi ale ciągle dyskusja się toczy jak kto co kupi jak to ten czy tamten szrot kupił i tyle kasy wywalił, więc jakie jest wasze zdanie czy faktycznie jakość montarzu we włoszech jest kiepska a zetor nie dba juz tak o jakość jak kiedyś, a te wszystkie farmery farmtracki gorsze niż 20letni mf 3050?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh Tutaj tez będzie jak u Ciebie we wsi -każdy zacząć podawać plusy ciągnika który posiada

 

Ja Ci powiem:

Nie pytaj nikogo tylko postąp jak myślisz

 

 

Tutaj Ferdek słucha każdego to już ciągnik ponad rok kupuje :P:( (nic złego nie miałem na mysli :( )


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może tak-jak jest z jakością montażu we Włoszech to nie wiem-ale Włosi na ten przykład dobrą pizzę robią :P-chociaż taki R4 mi się zawsze podobał-ale Lampo już na ten przykład nie,Farmery w najbliższej okolicy mam dwa-reklamę taką zrobiły że nie ma już następnego odważnego,Farmtrack koledze trafił się taki (nie wiem może przypadek) że naprawdę mu się ta dwuletnia gwarancja przydała,Zetor no cóż posiadam 20 letniego i myślę że następne 20 też wytrzyma-parę razy spotkałem się z opinią tu na forum że Zetory (te nowe) są tak samo solidne jak stare i nie ma w nich słabszych elementów-a mi się przypomniał taki mały szczegół w nowszych Zetorach -tylny zaczep a dokładniej ta szyna na której jest mocowany (nie mówię teraz o tym przesuwanym tylko o tym przetykanym na bolce)-u mnie jest jeszcze na śruby-a konstrukcja jest tak solidna że normalnie szok-w nowszym jest jakaś cienka blaszka z czymś tam naspawanym,u mnie ciągnik ma chyba gdzieś tak 10-11 tys mth-i jest tak samo żwawy jak 20 lat temu,praktycznie żadna śrubka nie zardzewiała,parę dni temu odpowietrzałem hamulce-i uwaga odkręciłem odpowietrznik !-bez jego urwania (niech ktoś po 20 latach dokona takiej sztuki w C-360-powodzenia)-tak że kiedyś były budowane solidniej i za to dam sobie ręce zaraz przy samej d...ie obciąć :(,do polskich kompletnie nie jestem przekonany-co one zresztą oferują -zero komfortu,skrzynia pożal się Boże (tyle biegów to ewentualnie w osobówce wystarczy),jak ktoś jest niższy i siedzi między błotnikami to chyba nic nie widzi-a jakie cuda się zdarzają-jak np.po paru godzinach orki cały olej potrafi wycieknąć (udukomentowane )-ogólnie rzecz biorąc-im co nowsze tym niesolidniej zrobione-tak "na sztukę"-zaczęło się od jednorazowych sztućców i talerzyków a na czym się skończy ?-jednorazowy ciągnik-na jeden wypad w pole ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@jaro zgadzam się z tobą ale odnośnie 360 to mam taką małą dygresje w jakiej 20 letniej sa oryginalne cylinderki :P ja mam 87 rok przebieg podobny jak twój 7211 , i chamulce pare razy robiłem miałem taką sytuacje że normalnie ze szczęk po odpadały okładziny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ano fakt piootr-ja mam C-360 z 1984 z przebiegiem oryginalnym 3500 mth-a hamulce już robiłem,silnik robiłem ,pompa wodna chyba czwarta,podnośnik parę razy-jest o tyle dobra że w lesie można wszystko pogubić a bedzie jechać dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Chyba tylko do lasu tą 360 smigasz jak masz taki przebieg ja w największej męce 1200mth 360 w ciągu roku zrobiłem teraz tak koło 500 mth robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Chyba tylko do lasu tą 360 smigasz jak masz taki przebieg ja w największej męce 1200mth 360 w ciągu roku zrobiłem teraz tak koło 500 mth robię

Zupełnie poważnie ma taki przebieg-a robi tylko lżejsze prace typu zgrabiarka,bronka no i las oczywiście-no i jeszcze jedno-niesamowicie wolno nabija te mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
heh Tutaj tez będzie jak u Ciebie we wsi -każdy zacząć podawać plusy ciągnika który posiada

 

Ja Ci powiem:

Nie pytaj nikogo tylko postąp jak myślisz

 

 

Tutaj Ferdek słucha każdego to już ciągnik ponad rok kupuje :(:P (nic złego nie miałem na mysli :( )

cóż na kazdym forum nie tylko af czy ppr pewne firmy są krytykowane a pewne bardzo chwalone, i tak kupiłem opony do samochodu pewnej firmy chwalone na pewnym forum i okazały się kiepskie za to krytykowane na forum ale chwaone pzez oponiarza w serwisie (ale kupiłem na necie bo taniej) okazay się lepsze, tak samo na frum o samochodach i wszystkim innym,

3/4te chwalonych ciągników od belarusa po jd to nowe ciągniki więc wszystko jest ok, szkoda że tak mało jest postów użytkowników kilku letnich zachodnich maszyn kupowanych przed watem i z 4 - 7 tyś mtg bo wtedy można coś napisać o jakości czy wytrzymalości,

i tak co do lampo dopuki było robione w lublini było super te nowe modele z włoch są awaryjne tzn z w włoch które modele są z włoch a które nie również df do których modeli są z woch?

zetor to zagadka skrajne opinie już pomijając że star konstrukcja i takie tam ale jest w galerii forterra z zatartym silnikiem mniejsza o pryczyne zatarcia ale że silnik jakościa wykonania komentarze były że nie grzeszy,

 

więc czy mniej awaryjny będzie nowy lamborghini r2 87km czy proxima 8441? który więcej mtg zrobi do głównej naprawy a może równie dobry będzie farmer z silnikiem jd przecież cena dokłdnie ta sama a cena jest przecież miernikiem jakości, więc czy te ciągniki są na tym samym poziomie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Sam musisz wybrać co chcesz. Sam z własnego doświadzczenia wiem, że niema za zbyt zgadzać się z czyjąś opinią. Napewno zetor lub lamborghini są na innej podstawie zbudowane a co za tym idzie, ich żywotność.

Edytowano przez Olik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co bysmy nie kupili i to niezależnie od ceny ,będziemy szcześliwi dwa razy,pierwszy jak kupimy ,a drugi raz jak sprzedamy.Choć to będzie top-maszyna za 4 lat wyjda nowe ,lepsz,e a za 12-15 bedzie straszyl swoją pokracznościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Xemit uwierzył bym w to co napisałes gdybyś miał coś najnowszego nie wiem lambor evo r3 czy coś w tym temacie, ale jeździsz mtz ciągnikiem nie zmienianym od 3 pokoleń i piszesz o straszeniu pokracznością :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

chyba z tych czterech to najlepiej składają w Czechach ja mam zetora 7211 i przeszło 10 tys. mtg bez wiekszych remontów przez 18 lat to chyba nieźle a tym bardziej że najwięcej robotnicy i pomagerzy nim pracowali. Nie wiem jak teraz czesi składają ale w tamtych latach to żaden ursus ani rusek nie dorównywał zetorowi bo miał dobry silnik no i komfort jak na tamte lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
heh Tutaj tez będzie jak u Ciebie we wsi -każdy zacząć podawać plusy ciągnika który posiada

 

Ja Ci powiem:

Nie pytaj nikogo tylko postąp jak myślisz

 

Popieram wypowiedź kolegi @marcin374... Wiadomo, że każdy będzie zachwalał ten sprzęt, który ma... Jeżeli ten ciągnik ma być u ciebie przez dłuższy czas, to przed kupnem przemyśl też to, że nie wystarczy kupić drogi ciągnik i się cieszyć, ale musi być ciebie stać, żeby go utrzymać... Bo jeżeli kupisz drogi zachodni sprzęt i nie daj Boże będziesz miał poważną awarię, to jak to ludzie u mnie mówią "będziesz drapał się tam, gdzie cię jeszcze nie swędziało"... Dlatego najlepiej będzie jak sam sobie wybierzesz ciągnik, na który będzie cię stać i będziesz go mógł później utrzymać... Ja uważam, że każdy sprzęt jest dobry, dopóki się nie zepsuje... :P


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

kazdy musi sam zadecydowac bo i przemyslec co mu jest potrzebne bo sluchajac niektorych to polecaja najdrozsze ciagniki jakie tylko sa a po co wywalac kupe kasy na wyposazenie ktorego w malym gospodarstwie i tak nie wykorzysta. tez tani ciagnik i tak jest tanszy w eksploatacji niz zachodni bo oleje sa badzo drogie jak np do mf mojego kumpla trzeba lac syntetyk bo remont silnika 15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

No to wygląda na to że dla małego rolnika na 20 -30 ha lepszego ciągnika od farmera nie ma bo i silnik tani w utrzymaniu jak i w remontach tania kabina z tanimi szybami tani serwis a namiastka zachodniego ciągniak bo zachodnie skrzynie i napedy cóż chcieć więcej? esenca tego co najlepsze czyli jednak polak najlepiej czyt. najtaniej wychodzi.

 

Kolega co robi pronarem powtarza po co przepłacać, teraz twierdzi że kupił by belarusa 100km lub farmera, puki co nawet nie myśli o zachodnich bo po co przepłacać bo i tak i tak dużo dłużej nie nachodzi, coraz powrzechniejsza jest opinia że wsród 80km to płaci się tylko za markę bo prostej skrzybni z rewersem lub prostej chydrauliki nei da się spartolić tak samoc ała reszta więc po co przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
do mf mojego kumpla trzeba lac syntetyk bo remont silnika 15 tys

<_<

 

Co to za MF ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Każdy musi sam zdecydować -----święte słowa!

ja wybierając nowy ciągnik ,, mając doświadczenie po 24 latach pracy mtz82 "chciałem mieć coś lepszego, wydajniejszego i bardziej komfortowego.

Z ustaloną kasą zacząłem poszukiwania i wtedy się zaczęło , jeden ciągnik lepszy od drugiego , ile ciągników tyle opini, a Ty człowieku musisz sam

zdecydować co jest ci niezbędne a z czego możesz zrezygnować!. Ja wybrałem Farmera a co powiem o nim za naście lat to czas pokaże? <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
wiem ze ma 130 koni 6 cylindrow ale nie znam modelu rocznik 98

Pewnie 6190...

 

Powiedz koledze że to bzdura z tym olejem, spokojnie może go zalać nawet minerałem dobrej klasy, ale skoro do tej pory jeździł na syntetyku to polecam jakiś półsyntetyk 10W40 klasy CF (używam takiego w MF z 2003 roku).

 

Ciekaw jestem kto tak precyzyjnie określił koszta naprawy silnika w tym ciągniku, bo naprawa tegoż to bardzo szerokie pojęcie - co jest wliczone w te 15000zł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Pewnie 6190...

 

Powiedz koledze że to bzdura z tym olejem, spokojnie może go zalać nawet minerałem dobrej klasy, ale skoro do tej pory jeździł na syntetyku to polecam jakiś półsyntetyk 10W40 klasy CF (używam takiego w MF z 2003 roku).

 

Ciekaw jestem kto tak precyzyjnie określił koszta naprawy silnika w tym ciągniku, bo naprawa tegoż to bardzo szerokie pojęcie - co jest wliczone w te 15000zł ??

on go kupil 2 lata temu i chce zmienic mu olej od goscia co ma takiego samego sie dowiedzial to. jakas firma ma mu to zrobic. moze go tak postraszyli bo chcial sam wszystko zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Pewnie 6190...

 

Powiedz koledze że to bzdura z tym olejem, spokojnie może go zalać nawet minerałem dobrej klasy, ale skoro do tej pory jeździł na syntetyku to polecam jakiś półsyntetyk 10W40 klasy CF (używam takiego w MF z 2003 roku).

 

Ciekaw jestem kto tak precyzyjnie określił koszta naprawy silnika w tym ciągniku, bo naprawa tegoż to bardzo szerokie pojęcie - co jest wliczone w te 15000zł ??

on go kupil 2 lata temu i chce zmienic mu olej od goscia co ma takiego samego sie dowiedzial to. jakas firma ma mu to zrobic. moze go tak postraszyli bo chcial sam wszystko zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ale kolege wkręcają <_<

 

Zasadniczo są cztery elementy - korek wlewowy, korki spustowe, filtr oleju i bagnet... ja nie wiem do czego tu firme wzywać <_<

 

Niech kolega wymienia sam bo firma pewnikiem zgarnie krocie za tak wyrafinowaną operacje, a olej niech zaleje j.w., przynajmniej taka jest moja sugestia do której nie musi sie stosować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj