klimas78

Jaka prasa rolujaca

Polecane posty

Bartek01    7

no może przesadziłem ale nowy kuhn ok 110 netto wiec przy zwrocie 60% daje ok 45tys za nówke, mniejsza z tym. 

 

w variancie 260 w jaki sposób poluzować pasy do sprawdzenia rolek ? muszę kilka sztuk obejrzeć dobrze z bliska.. troche tam pętlaniny jest pod klapami... Ona ma jakiś licznik  bel coś na wzór tego w Viconie? 

 

http://olx.pl/oferta/claas-variant-260-roto-cut-CID757-IDdHF7B.html#06686d62a6 to z twojej okolic jeżeli się nie mylę kojarzysz handlarza? podbieracz w miarę zdrowy ciekawe jak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Pasy poluzowujesz hydraulicznie z ciagnika. Sterownik musi być podłączony, podnosisz klapę na tyle aby wejść i trzeba przełączyć dzwignie na prasie, taki jakby zawór pod lewą osłoną koło ustawiania wielkości zbicia (dzwignia ma ok 15-20 cm i zakończona jest kulką), przełączasz to w prawo i z ciągnika podnosisz dalej klepę tylko w tym momencie klapa stoi a docisk pasów się podnosi i pasy robi się luźne.

 Licznik ma na sterowniku.

 

Handlarza kojarzę jak najbardziej, dwie wioski dalej :) Nie widziałem jej z bliska ale oni dużo rzeczy podmalowywują także na zdjęciu to może to być ładne, nie powiem jak w tym przypadku.

 

Tam jest ich dwóch, sąsiad po drugiej stronie też ma Varianta :)

 

Zawsze mnie wkurzą jak takie prasy są wymyte a potem się dziwić że się palą jak tam większość łożysk bez smarowania.

 

A Ty skąd jesteś? Daleko tu masz?

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Heheh no co zrobić, wiadomo umyta itp ładnie ale coś za coś, sprzedającemu zapewne wisi czy w następnym sezonie maszyna będzie chodziła...

 

Takie pytanie odnośnie pasów całościowych mniej więcej jakie ilości wytrzymują? no i zastanawia mnie fakt od czego robią się siwe/szare pasy od starości ? Czy np po kilku belach się wytrą do czarnego ? 

 

Do Pleszewa mam dobre 100km jakiś czas temu byłem w Polskich olędrach ale tam wszystko pod chmurką stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5
Napisano (edytowany)

Pasy kolego Bartek01 róznie wytrzymują i nie ma reguły bo jak będziesz chciał to je wykończysz na pierwszym balocie nawet bo zbicie na max i rządek po gwiazdowej na jedną str i reszta może się pozrywać.

 

Szare ogólnie od warunków atmosferycznych ale wycierają się szybko.

 

Co do Polskich olędrów to tak jak mówisz wszystko pod chmurką do tego wymyte i gościu trochę lubi kombinować, znam go bardzo dobrze bo to kilka km ode mnie :)

 

Ja będę miał Varianta 380 RC jakby ktoś był zainteresowany

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Noo Gość taki trochę cwaniaczek ;) W ogóle sporo w tamtych rejonach tych maszyn.

 

Specjalnie nie zalezy mi na variancie ale te typy by mnie interesowały co wcześniej napisałem. 380RC nie ta półka cenowa dla mnie. Ale słyszałem sporo uwag na temat że 380RC jest kiepskawa w stosunku do 280RC.

 

Ogólnie to przez tel. wszystko ach och a jak się zajedzie oglądać to boże widzisz a nie grzmisz....

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No trochę tego tu jest :)

 

Ja mam osobiście 280RC i nie widzę żeby ta 380 była gorsza, w większości się dużo nie różni tylko drobnymi rzeczami ale zawsze nowsza. Jeszcze sprawa typu słyszeć a samemu widzieć i doświadczyć to nieraz niebo a ziemia :) Cena nie jest mała bo ok 70tyś ale 2012r.

 

Właśnie, mnie to też wkurza jak ktoś twierdzi że wszystko ok a zajedziesz a tu nie ma na co patrzeć nawet i Ci jeszcze taki nieraz powie "dla mnie stan jest bardzo dobry a ze dla Ciebie nie to Twój problem" to można z siebie wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

tym bardziej jak się klepneło 200km, Chyba zacznę pytać że jak stan będzie odbiegał od tego co przez tel. mówił to czy zwróci kase za paliwo. 

 

Co do opinii owszem, ale słysząc to od serwisantów Claasa to coś musi być na rzeczy :) Plastik się szybciej spali heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja tak nieraz mówiłem jak ktoś nie wierzył w stan że dostanie zwrot kasy.

 

Plastiku owszem jet więcej ale opinii o serwisie też jest dużo także można by dyskutować i dyskutować. Jak zdążę ją sprawdzić sam to się wypowiem, na pewno plusem są 4 pasy przynajmniej dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Którą prase wybrac

kuhn fb 2130 z 14 nożami 123 netto

taki sam deutz fahr ale tu juz cena 125 netto

claas rollant 350 z mps 14 nożami 130 netto

case 454 orjetacyjnie jeszcze nie mam oferty 130 netto

co byscie polecili do 100 konnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0

Witam wszystkich.
mam do was pytanie bo widze ze piszecie cos co mnie interesuje...
co powiecie mi na temat prasy Unia Famarol  DF 1.7zd??

czy ktos mial do czynienia juz z ta prasa...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalży czym się kierujesz czy ceną czy też jakością, jeśli ceną to może być ale jakość przekładana na ilość moim zdaniem niezbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam przyłączę się do tematu

mam zamiar zakupić prasę rolującą używaną cena do 35 tys. tylko tyle że nigdy takiej prasy nie miałem i nie wiem czym się kierować zależy mi na prostej prasie która zwijała by siano i słomę oraz zwijała kiszonkę. Nie mam dużego gospodarstwa ale u mnie by zwijała siano z 6 ha oraz słomę z 8 ha, mam prasę kostkującą sipma 224 ale trzeba ludzi do pomocy jak jest siano a chciał bym to sam robić mam ciągnik z turem więc było by lżej. Mam bydło opasowe oraz trzodę.

z góry dzięki za konkretne odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

A czy ktoś z kolegów miał doczynienia z prasą Kverneland 6716 ??

Rozważam wybór miedzy DF 560 VM opcicut rok 2015 cena 120 netto i Kverneland 6716 z nożami i rotorem cena około 122 rok 2017 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj