Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa rolujaca

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:37

Jaka prasa rolujaca

Różnica jest taka że siatką owija 2razy a sznurkiem po 9razy w przypadku prasy NH Br 6090cc. Różnica  w czasie jest duża nawet bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa rolujaca Dzisiaj, 06:44
  •  

#42 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:48

Jaka prasa rolujaca A co myślicie o prasie Nh Br740 ?

#43 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:03

Jaka prasa rolujaca

No u mnie w Krone RoundPack 1250 jak jest dźwięk podania siatki to zdążę się zatrzymać chwycić za wajchę podnoszenia klapy i już mogę otwierać także jest mega szybko. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:06

Jaka prasa rolujaca

Klimas78 różnica jest duża bo sznurkiem owija się ponad 20 sekund a siatką max 10 sekund (u mnie w każdej prasie było to przeważnie 8-9 od sygnału o owijaniu to ucięcia siatki bo sama siatka idzie jakieś 7 sekund zależy jakie obroty ma wałek), wystarczy popatrzeć na youtube i będziesz widział.

Patryk1222 to zapraszam do mnie, u mnie można zawsze wypróbować, sprawdzić w pracy itd a w większości handlarzy takiej możliwości nie ma, ewentualnie podczepią ciągnik i to wszystko, kręci się? kręci, bierzesz albo do widzenia i tak to wygląda :(

No u mnie w Krone RoundPack 1250 jak jest dźwięk podania siatki to zdążę się zatrzymać chwycić za wajchę podnoszenia klapy i już mogę otwierać także jest mega szybko. 

A nie napisałeś jaki czas od balotu do balotu

#45 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:09

Jaka prasa rolujaca Pawlo a ty handlujesz też?

#46 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:11

Jaka prasa rolujaca

A co myślicie o prasie Nh Br740 ?

Prasy równie dobre i jest to to samo co 644 i 648 tylko aparat od siatki się poprawił i dołożyli w opcji rotor (trochę mały) i noże, nie wymagają już takiej mocy ciągnika jak Variant ale też nie zbiją tak jak Variant

Odp masz na PW

Edytowany przez pawlo36, 25 styczeń 2016 - 19:16.

#47 Share deutzdx605

deutzdx605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 17:36

Jaka prasa rolujaca

a może prasa Krone KR130S Mini Stop Multi Cut ? mam właśnie taką na sprzedanie 

#48 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 19:21

Jaka prasa rolujaca Prasa już zaklepana variant 180 bez siatki i noży ale stan super;-)

Ps jeśli ktoś zainteresowany obejrzałem parę pras to coś mogę powiedzieć jakby ktoś szukał;)

#49 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 22:30

Jaka prasa rolujaca

ja własnie szukam czegoś pasowego, sipme już miałem i nie planuje już pracować prasą ich produkcji...niby zwija ale pospieszyć się nie da tym ich wyrobem. Ogólnie to interesowały by mnie noże rotor siatka skłonny jestem zrezygnować z noży ale póki co trzymajmy się tego. fundusze to najlepiej 35 tys. netto. bo za 40+netto mam nową z PROW wiec nie widze sensu. moc traktora 130km.  ilosc bel ok 1500 slomy sianokiszonka ok 200 z marek mniej wiecej vicon 1601, 1901, w tych prasach wiem na co zwrócić uwage. zastanawiam się jeszcze nad variantem 260/280 Roto cut  oraz ostatnio już szukam JD 582/592 gdyby byli tutaj użytkownicy varianta lub JD to chętnie poczytam co i jak np o tym variancie i płachta prowadząca siatke że musi być gładka itp. Nie jestem zoorientowany w modelach NH mają coś godnego?

Pozdrawiam

@deutzdx605

podeslij oferte tej krone

sp

#50 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 23:14

Jaka prasa rolujaca

Ja posiadam Varianta i o nim pisałem jak pewnie czytałeś. Piszesz że nie planujesz polskiego wyrobu już a napisałeś że na PROW byś kupił za 40 + netto tylko to i tak by nie było nie wiadomo co i pewnie musiałaby się schować przed Variantem czy Viconem. Te prasy które wymieniłeś to jedne z lepszych.

Co do płachty w Variancie to nie chodzi tyle o gładkość co o dziury które powstają z czasem i hamują siatkę czy sznurek, jak masz jakieś pytania odnośnie Varianta to zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:09

Jaka prasa rolujaca

no może przesadziłem ale nowy kuhn ok 110 netto wiec przy zwrocie 60% daje ok 45tys za nówke, mniejsza z tym. 

w variancie 260 w jaki sposób poluzować pasy do sprawdzenia rolek ? muszę kilka sztuk obejrzeć dobrze z bliska.. troche tam pętlaniny jest pod klapami... Ona ma jakiś licznik  bel coś na wzór tego w Viconie? 

http://olx.pl/oferta...html#06686d62a6 to z twojej okolic jeżeli się nie mylę kojarzysz handlarza? podbieracz w miarę zdrowy ciekawe jak dalej...

#52 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:59

Jaka prasa rolujaca

Pasy poluzowujesz hydraulicznie z ciagnika. Sterownik musi być podłączony, podnosisz klapę na tyle aby wejść i trzeba przełączyć dzwignie na prasie, taki jakby zawór pod lewą osłoną koło ustawiania wielkości zbicia (dzwignia ma ok 15-20 cm i zakończona jest kulką), przełączasz to w prawo i z ciągnika podnosisz dalej klepę tylko w tym momencie klapa stoi a docisk pasów się podnosi i pasy robi się luźne.

Licznik ma na sterowniku.

Handlarza kojarzę jak najbardziej, dwie wioski dalej :) Nie widziałem jej z bliska ale oni dużo rzeczy podmalowywują także na zdjęciu to może to być ładne, nie powiem jak w tym przypadku.

Tam jest ich dwóch, sąsiad po drugiej stronie też ma Varianta :)

Zawsze mnie wkurzą jak takie prasy są wymyte a potem się dziwić że się palą jak tam większość łożysk bez smarowania.

A Ty skąd jesteś? Daleko tu masz?

Edytowany przez pawlo36, 29 styczeń 2016 - 22:08.

#53 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 luty 2016 - 21:11

Jaka prasa rolujaca

Heheh no co zrobić, wiadomo umyta itp ładnie ale coś za coś, sprzedającemu zapewne wisi czy w następnym sezonie maszyna będzie chodziła...

Takie pytanie odnośnie pasów całościowych mniej więcej jakie ilości wytrzymują? no i zastanawia mnie fakt od czego robią się siwe/szare pasy od starości ? Czy np po kilku belach się wytrą do czarnego ? 

Do Pleszewa mam dobre 100km jakiś czas temu byłem w Polskich olędrach ale tam wszystko pod chmurką stoi...

#54 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 luty 2016 - 05:41

Jaka prasa rolujaca Niedaleko Pleszew był dość fajny variant 260 z siatką jeśli szukasz takiego.

#55 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 luty 2016 - 14:42

Jaka prasa rolujaca

Pasy kolego Bartek01 róznie wytrzymują i nie ma reguły bo jak będziesz chciał to je wykończysz na pierwszym balocie nawet bo zbicie na max i rządek po gwiazdowej na jedną str i reszta może się pozrywać.

Szare ogólnie od warunków atmosferycznych ale wycierają się szybko.

Co do Polskich olędrów to tak jak mówisz wszystko pod chmurką do tego wymyte i gościu trochę lubi kombinować, znam go bardzo dobrze bo to kilka km ode mnie :)

Ja będę miał Varianta 380 RC jakby ktoś był zainteresowany

Edytowany przez pawlo36, 03 luty 2016 - 14:46.

#56 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:22

Jaka prasa rolujaca

Noo Gość taki trochę cwaniaczek ;) W ogóle sporo w tamtych rejonach tych maszyn.

Specjalnie nie zalezy mi na variancie ale te typy by mnie interesowały co wcześniej napisałem. 380RC nie ta półka cenowa dla mnie. Ale słyszałem sporo uwag na temat że 380RC jest kiepskawa w stosunku do 280RC.

Ogólnie to przez tel. wszystko ach och a jak się zajedzie oglądać to boże widzisz a nie grzmisz....

#57 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:34

Jaka prasa rolujaca

No trochę tego tu jest :)

Ja mam osobiście 280RC i nie widzę żeby ta 380 była gorsza, w większości się dużo nie różni tylko drobnymi rzeczami ale zawsze nowsza. Jeszcze sprawa typu słyszeć a samemu widzieć i doświadczyć to nieraz niebo a ziemia :) Cena nie jest mała bo ok 70tyś ale 2012r.

Właśnie, mnie to też wkurza jak ktoś twierdzi że wszystko ok a zajedziesz a tu nie ma na co patrzeć nawet i Ci jeszcze taki nieraz powie "dla mnie stan jest bardzo dobry a ze dla Ciebie nie to Twój problem" to można z siebie wyjść

#58 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:45

Jaka prasa rolujaca

tym bardziej jak się klepneło 200km, Chyba zacznę pytać że jak stan będzie odbiegał od tego co przez tel. mówił to czy zwróci kase za paliwo. 

Co do opinii owszem, ale słysząc to od serwisantów Claasa to coś musi być na rzeczy :) Plastik się szybciej spali heheh.

#59 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:58

Jaka prasa rolujaca

Ja tak nieraz mówiłem jak ktoś nie wierzył w stan że dostanie zwrot kasy.

Plastiku owszem jet więcej ale opinii o serwisie też jest dużo także można by dyskutować i dyskutować. Jak zdążę ją sprawdzić sam to się wypowiem, na pewno plusem są 4 pasy przynajmniej dla mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie