klimas78

Jaka prasa rolujaca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk1222    136

U mnie niestety jeszcze jeden sezon będzie gwiazdowka...

A powiedz mi jak z tymi pasami gdy np pęknie jak go załatać trzeba wyjąć dużo rozbierania?
A ta płachta pomiędzy pasami a podbierakiem gdzie leci sznurek lub siatka w tej co oglądałem była przetarta z prawej strony tak okolo 15cm kwalifikuje się już do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Pasa się nie łata tylko zakłada się spinkę. Aby wyciągnąć pas popuszcza się uciąg hydrauliką z ciągnika tak jakby się otwierało komorę tylko na prasie przełącza się zawór i pasy robią się luźne i po prostu się go wyciąga. Płachta jest z przodu prasy nad podbieraczem i jak siatka idzie to może zostać a jak będzie się już haczyć to wiadomo że trzeba wymienić, nowa w serwisie jak dobrze pamiętam powiedzieli mi 2700zł a ja zrobiłem za niecałe 100zł i prasa zrobiła ok 2500 balotów i jest ok, żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Strach kupować taką prasę ceny części są wysokie...
Nie wiem co o tym myśleć oglądałem 3 takie egzemplarze varianta i ogólnie wyglądają w porządku Farba jak prosto z lakierni a na podzespołach nie widać zmęczenia (z tego co widać to wszystko oryginał nie rozbierane) tylko tyle że wszystko na sznurki a aparat do siatki nowy 11 000zł...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak kupić to odrazu z siatką a nie potem ja dokładać, jakby się miało myśleć że części drogie to trzeba by nic nie kupować ale tak się nie da, zależy ile ta maszyna ma pracować i ile będzie w stanie na siebie zarobić bo ja trochę to nie ma sensu, lepiej nieraz nająć niż maszyna ma stać albo "iść" tylko do słomy kilka dni w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie będzie robić około 300 sianokiszonki 1000 słomy wszystko raczej 120x120 +dodatkowo usługowo coś się dorobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No to coś roboty by miała, tylko obowiązkowo z nożami jak do kiszonki. To jakiego modelu szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Szczerze to mi chyba wszystko jedno.
Rozglądam się za tym variantem 180 bo jest przystępny cenowo lely Rp 520 to już koszt rzędu 45 tyś a szukam czegoś do max 35 siatkę jakoś przeżyje bo można później dołożyć ale noży już nie dołoży się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krone RoundPacka jeśli chodzi o dobrą prasę z dobra wydajnością :) Kupiłem taką używaną z Rojęczyna zeszłego roku spisuje się rewelacyjnie zrobiła u mnie jakieś 2000 bel. Prasa jest używana, z racji tego że posiada sterownik typu Komfort można sprawdzić ile zbitych bel ma od początku swego istnienia :) Poprzednia też jest Krone Kr jeszcze  i zrobiła kilkanaście tysięcy bel można powiedzieć bez większych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja mam z nożami 280 Varianta i myślę nad nowszym modelem także tylko z nożami bo sianokiszonka jest super a ludzie też pytają o noże, po niedzieli jadę do Francji to może się coś trafi. 180 kup z automatem bo nie wszystkie mają, co do siatki to jak będzie miał 3 sznurki to też bardzo szybko owija i co ważne sznurek nie odwija się bo jest nałożony na siebie i wiąże od środka do środka no i balot w tej prasie kręci się w przeciwnym kierunku niż w większości pras przez co po wyrzuceniu balota z komory nie jest w stanie się rozwinąć sznurek czy siatka

 

Kolego PaweAftarczuk jaki wynik osiągniesz tą prasą, ile czasu od balotu do balotu?

  Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Te co oglądałem wiążą na dwa sznurki i jest ten automat do owijania.

Mam nadzieję tylko że robota tym będzie wygodniejsza niz warfama bo przy niej idzie osiwiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Człowieku Ty nawet się nie zastanawiaj nad tym czy będzie lepsza od warfamy, przecież to niebo a ziemia. Co do sznurka to nie ma trzeciego oczka czasem?

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Bardzo możliwe ale w tej cenie którą zakładasz to powinieneś kupić z nożami i siatką jeżeli chodzi o 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klimas78    0

Koledzy mam pytanie tak z ciekawości, jaka jest różnica czasowa między aparatem na 2 sznurki, a aparatem na siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wiem tylko że wyboru nie ma a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia :(
Kupię chyba bez siatki sianokosy zobaczę jak będzie działać i ewentualnie na żniwa dokupie aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Różnica jest taka że siatką owija 2razy a sznurkiem po 9razy w przypadku prasy NH Br 6090cc. Różnica  w czasie jest duża nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w Krone RoundPack 1250 jak jest dźwięk podania siatki to zdążę się zatrzymać chwycić za wajchę podnoszenia klapy i już mogę otwierać także jest mega szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Klimas78 różnica jest duża bo sznurkiem owija się ponad 20 sekund a siatką max 10 sekund (u mnie w każdej prasie było to przeważnie 8-9 od sygnału o owijaniu to ucięcia siatki bo sama siatka idzie jakieś 7 sekund zależy jakie obroty ma wałek), wystarczy popatrzeć na youtube i będziesz widział.

 

Patryk1222 to zapraszam do mnie, u mnie można zawsze wypróbować, sprawdzić w pracy itd a w większości handlarzy takiej możliwości nie ma, ewentualnie podczepią ciągnik i to wszystko, kręci się? kręci, bierzesz albo do widzenia i tak to wygląda :(


No u mnie w Krone RoundPack 1250 jak jest dźwięk podania siatki to zdążę się zatrzymać chwycić za wajchę podnoszenia klapy i już mogę otwierać także jest mega szybko. 

 

A nie napisałeś jaki czas od balotu do balotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

A co myślicie o prasie Nh Br740 ?

 

Prasy równie dobre i jest to to samo co 644 i 648 tylko aparat od siatki się poprawił i dołożyli w opcji rotor (trochę mały) i noże, nie wymagają już takiej mocy ciągnika jak Variant ale też nie zbiją tak jak Variant

 

Odp masz na PW

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Prasa już zaklepana variant 180 bez siatki i noży ale stan super;-)

Ps jeśli ktoś zainteresowany obejrzałem parę pras to coś mogę powiedzieć jakby ktoś szukał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

ja własnie szukam czegoś pasowego, sipme już miałem i nie planuje już pracować prasą ich produkcji...niby zwija ale pospieszyć się nie da tym ich wyrobem. Ogólnie to interesowały by mnie noże rotor siatka skłonny jestem zrezygnować z noży ale póki co trzymajmy się tego. fundusze to najlepiej 35 tys. netto. bo za 40+netto mam nową z PROW wiec nie widze sensu. moc traktora 130km.  ilosc bel ok 1500 slomy sianokiszonka ok 200 z marek mniej wiecej vicon 1601, 1901, w tych prasach wiem na co zwrócić uwage. zastanawiam się jeszcze nad variantem 260/280 Roto cut  oraz ostatnio już szukam JD 582/592 gdyby byli tutaj użytkownicy varianta lub JD to chętnie poczytam co i jak np o tym variancie i płachta prowadząca siatke że musi być gładka itp. Nie jestem zoorientowany w modelach NH mają coś godnego?

 

Pozdrawiam

 

@deutzdx605

podeslij oferte tej krone

sp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja posiadam Varianta i o nim pisałem jak pewnie czytałeś. Piszesz że nie planujesz polskiego wyrobu już a napisałeś że na PROW byś kupił za 40 + netto tylko to i tak by nie było nie wiadomo co i pewnie musiałaby się schować przed Variantem czy Viconem. Te prasy które wymieniłeś to jedne z lepszych.

Co do płachty w Variancie to nie chodzi tyle o gładkość co o dziury które powstają z czasem i hamują siatkę czy sznurek, jak masz jakieś pytania odnośnie Varianta to zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj