Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa rolujaca

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:01

Jaka prasa rolujaca Ja mam teraz varianta 280 i super sprzęt, 180 to starszy model ale równie dobry tylko żeby to chodziło to trzeba dobrze sprawdzić i kupić nie wyjechany sprzęt a będziesz na pewno zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa rolujaca Dzisiaj, 05:21
  •  

#22 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 04:35

Jaka prasa rolujaca Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu przy tej prasie.

#23 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:47

Jaka prasa rolujaca

Najlepiej na wszystko bo części nie są tanie, jedynie łożyska w dobrej cenie. Najważniejsze pasy, spinki, łańcuchy, zębatki, walce napędowe, rotor, czyścik rotoru, system załączania owijania łącznie a płachtą prowadzącą siatkę czy tam sznurek.

No i nie licz że za 20 kupisz Varianta w nie wiadomo jak dobrym stanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:34

Jaka prasa rolujaca A jak te varianty radzą sobie w sianokiszonce przy dość wilgotnym materiale? Łatwo się nimi prasuje aby zrobić równą kulkę czy jak w sipmie slalomy?
Jest jakiś wskaźnik czy coś z której ewentualnie jest wiecej/mniej masy?

#25 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:45

Jaka prasa rolujaca

Slalomy się robi jak jest źle zgrabione bo powinno być zgrabiane na szerokość balotu a nawet trochę szerzej, a przede wszystkim te prasy już "wymagają" raczej zgrabiarek gdzie pokos jest równy i szeroki. Ja w 280 nie mam żadnego problemu z sianokiszonką a wskaźnik jest i trzyma mi się cały czas na środku, jak ktoś mi zgrabia gwiazdową to nawet nie jadę, szkoda nerwów i sprzętu a baloty Variant robi naprawdę konkretne

#26 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:59

Jaka prasa rolujaca U mnie niestety jeszcze jeden sezon będzie gwiazdowka...

A powiedz mi jak z tymi pasami gdy np pęknie jak go załatać trzeba wyjąć dużo rozbierania?
A ta płachta pomiędzy pasami a podbierakiem gdzie leci sznurek lub siatka w tej co oglądałem była przetarta z prawej strony tak okolo 15cm kwalifikuje się już do wymiany?

#27 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 09:15

Jaka prasa rolujaca

Pasa się nie łata tylko zakłada się spinkę. Aby wyciągnąć pas popuszcza się uciąg hydrauliką z ciągnika tak jakby się otwierało komorę tylko na prasie przełącza się zawór i pasy robią się luźne i po prostu się go wyciąga. Płachta jest z przodu prasy nad podbieraczem i jak siatka idzie to może zostać a jak będzie się już haczyć to wiadomo że trzeba wymienić, nowa w serwisie jak dobrze pamiętam powiedzieli mi 2700zł a ja zrobiłem za niecałe 100zł i prasa zrobiła ok 2500 balotów i jest ok, żadnego problemu

#28 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 09:24

Jaka prasa rolujaca Strach kupować taką prasę ceny części są wysokie...
Nie wiem co o tym myśleć oglądałem 3 takie egzemplarze varianta i ogólnie wyglądają w porządku Farba jak prosto z lakierni a na podzespołach nie widać zmęczenia (z tego co widać to wszystko oryginał nie rozbierane) tylko tyle że wszystko na sznurki a aparat do siatki nowy 11 000zł...:(

#29 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:35

Jaka prasa rolujaca

Jak kupić to odrazu z siatką a nie potem ja dokładać, jakby się miało myśleć że części drogie to trzeba by nic nie kupować ale tak się nie da, zależy ile ta maszyna ma pracować i ile będzie w stanie na siebie zarobić bo ja trochę to nie ma sensu, lepiej nieraz nająć niż maszyna ma stać albo "iść" tylko do słomy kilka dni w roku

#30 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 13:20

Jaka prasa rolujaca U mnie będzie robić około 300 sianokiszonki 1000 słomy wszystko raczej 120x120 +dodatkowo usługowo coś się dorobi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 13:29

Jaka prasa rolujaca No to coś roboty by miała, tylko obowiązkowo z nożami jak do kiszonki. To jakiego modelu szukasz?

#32 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 13:45

Jaka prasa rolujaca Szczerze to mi chyba wszystko jedno.
Rozglądam się za tym variantem 180 bo jest przystępny cenowo lely Rp 520 to już koszt rzędu 45 tyś a szukam czegoś do max 35 siatkę jakoś przeżyje bo można później dołożyć ale noży już nie dołoży się później.

#33 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 13:52

Jaka prasa rolujaca

Krone RoundPacka jeśli chodzi o dobrą prasę z dobra wydajnością :) Kupiłem taką używaną z Rojęczyna zeszłego roku spisuje się rewelacyjnie zrobiła u mnie jakieś 2000 bel. Prasa jest używana, z racji tego że posiada sterownik typu Komfort można sprawdzić ile zbitych bel ma od początku swego istnienia :) Poprzednia też jest Krone Kr jeszcze  i zrobiła kilkanaście tysięcy bel można powiedzieć bez większych awarii.

#34 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 13:55

Jaka prasa rolujaca

Ja mam z nożami 280 Varianta i myślę nad nowszym modelem także tylko z nożami bo sianokiszonka jest super a ludzie też pytają o noże, po niedzieli jadę do Francji to może się coś trafi. 180 kup z automatem bo nie wszystkie mają, co do siatki to jak będzie miał 3 sznurki to też bardzo szybko owija i co ważne sznurek nie odwija się bo jest nałożony na siebie i wiąże od środka do środka no i balot w tej prasie kręci się w przeciwnym kierunku niż w większości pras przez co po wyrzuceniu balota z komory nie jest w stanie się rozwinąć sznurek czy siatka

Kolego PaweAftarczuk jaki wynik osiągniesz tą prasą, ile czasu od balotu do balotu?

Edytowany przez pawlo36, 25 styczeń 2016 - 13:59.

#35 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:03

Jaka prasa rolujaca Te co oglądałem wiążą na dwa sznurki i jest ten automat do owijania.

Mam nadzieję tylko że robota tym będzie wygodniejsza niz warfama bo przy niej idzie osiwiec...

#36 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:07

Jaka prasa rolujaca

Człowieku Ty nawet się nie zastanawiaj nad tym czy będzie lepsza od warfamy, przecież to niebo a ziemia. Co do sznurka to nie ma trzeciego oczka czasem?

Edytowany przez pawlo36, 25 styczeń 2016 - 14:07.

#37 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:09

Jaka prasa rolujaca Z tego co widziałem są tylko dwa

#38 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:16

Jaka prasa rolujaca

Bardzo możliwe ale w tej cenie którą zakładasz to powinieneś kupić z nożami i siatką jeżeli chodzi o 180

#39 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:10

Jaka prasa rolujaca Koledzy mam pytanie tak z ciekawości, jaka jest różnica czasowa między aparatem na 2 sznurki, a aparatem na siatkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:11

Jaka prasa rolujaca Wiem tylko że wyboru nie ma a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia :(
Kupię chyba bez siatki sianokosy zobaczę jak będzie działać i ewentualnie na żniwa dokupie aparat.