klimas78

Jaka prasa rolujaca

Polecane posty

klimas78    0

Koledzy mam do wyboru dwie prasy rolujace sipme 569 i gallignani zmiennokomorową 8600.Sipma jest z roku 2002 wiązane na sznurek.Gallignani jest z roku 2000 i wiązanie na dwa sznurki.
Obie prasy w dobrym stanie.Co byście polecili.Prosze o waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx605    56

ja ze swojej strony odradził bym sipmę, ale to zależy od tego ile i co prasujesz w ciągu roku? no i jak to wygląda cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klimas78    0

Kolego w jakiej cenie i w jakim stanie masz tą prasę gallignani i dlaczego ją sprzedajesz.
Dlaczego odradzacie sipme.
Ceny są bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Nigdy w życiu sipmy!!!!!!!!!!!!! Zaczynałem od gallignani i nigdy bym nie kupił polskiej prasy, zresztą każdej maszyny także, wolę używaną zachodnią niż naszą nawet nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

niema prasy idealnej każda ma swoje plusy i minusy.Choć mam krone to raczej najlepsze są pasówki z lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

2x sznurek to mniejszy przestój siatka mile widzana nawet potem to sprzedać jest lepiej jak ma siatkę większe możliwości .sam mam prasę na jeden sznurek i w życiu bym na jeden nie chciał  :D każda prasa jest kapryśna  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Pewnie że sobie poradzi, napisz może za ile masz te prasy, czy ile chcesz na nią przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

To radzę Ci je przeznaczyć na New Hollanda 644, 648 lub 654, 658 zależnie jakie chcesz duże baloty robić, dwie pierwsze robią do 150 a drugie do 180cm. Miałem ich kilka i z czystym sumieniem mogę polecić, napewno będziesz bardziej zadowolony niż z gallignani, kupuj oczywiście z siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

To jest praktycznie następca poprzednich serii które wymieniłem, dołożyli rotor i noże (oczywiście w dodatkowym wyposażeniu) i zmienili aparat od siatki no i wygląd, ogólna budowa, układ pasów za dużo się nie zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja miałem tych pras w sumie 5 i w tej cenie chyba nie było lepszej, ja przynajmniej nie narzekałem. W sumie zrobiłem nimi wiele tysięcy balotów i wymieniłem w sumie może z 4 łożyska i to akurat zawsze w tym samym miejscu (na dole klapy) i kilka razy spinałem pasy (były słabe spinki założone).

Najlepiej niech się jeszcze ktoś wypowie, wiadomo każdy chwali swoje tylko ja akurat już nie mam NH więc mnie to nie dotyczy, nie polecałbym jakbym nie pracował tyle tymi prasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja mam teraz varianta 280 i super sprzęt, 180 to starszy model ale równie dobry tylko żeby to chodziło to trzeba dobrze sprawdzić i kupić nie wyjechany sprzęt a będziesz na pewno zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Najlepiej na wszystko bo części nie są tanie, jedynie łożyska w dobrej cenie. Najważniejsze pasy, spinki, łańcuchy, zębatki, walce napędowe, rotor, czyścik rotoru, system załączania owijania łącznie a płachtą prowadzącą siatkę czy tam sznurek.

No i nie licz że za 20 kupisz Varianta w nie wiadomo jak dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A jak te varianty radzą sobie w sianokiszonce przy dość wilgotnym materiale? Łatwo się nimi prasuje aby zrobić równą kulkę czy jak w sipmie slalomy?
Jest jakiś wskaźnik czy coś z której ewentualnie jest wiecej/mniej masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Slalomy się robi jak jest źle zgrabione bo powinno być zgrabiane na szerokość balotu a nawet trochę szerzej, a przede wszystkim te prasy już "wymagają" raczej zgrabiarek gdzie pokos jest równy i szeroki. Ja w 280 nie mam żadnego problemu z sianokiszonką a wskaźnik jest i trzyma mi się cały czas na środku, jak ktoś mi zgrabia gwiazdową to nawet nie jadę, szkoda nerwów i sprzętu a baloty Variant robi naprawdę konkretne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj