Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dam stała prace w Niemczech na gospodarstwie

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz00bt

Tomasz00bt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:34

Dam stała prace w Niemczech na gospodarstwie co z tego ze wyciagniesz 2500 na miesiac, jezeli jestes na steuerklasse 1 to na czysto wychodzi 1500 euro przy 300 godzinach , podatek to sie nazywa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dam stała prace w Niemczech na gospodarstwie Dzisiaj, 15:15
  •  

#42 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:58

kurna specjaliści widzę od pracy za granica sami się znaleźli nikt z was pewnie nie był dalej jak poza swoim powiatem a gadacie co to się dzieje u szwabów. jak nakie mizerne zarobki to po co tyle ludzi tam wyjeżdża i wraca tylko po to bo tutaj do rodziny ciągnie? sam mam ciotkę w Anglii i na początku nie było lekko ale na tyle dobrze że chciała tam zostać bo tam się lepiej żyje nie chodzi o samą pracę ogólnie o to jak tam się podchodzi do różnych spraw. Jak tak niby na jedno tu a tam to dlaczego nikt tutaj roboty nawet nie myśli znaleźć tylko jak jest możliwość i chęci to ucieka? Ja też z chęcią bym pojechał na wakacje zarobić bo tutaj z tego co czytam to 2k za miesiac MOŻNA wyciągnąć tak w ogłoszeniach pisze to wole pojechać tam potyrać lepiej i mieć z 3-4 tysie na miesiąc i gitarka 

#43 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:35

co z tego ze wyciagniesz 2500 na miesiac, jezeli jestes na steuerklasse 1 to na czysto wychodzi 1500 euro przy 300 godzinach , podatek to sie nazywa

Nie wiem jak to obliczyłes ale zeby miec 1500Euro netto to trzeba miec 2100brutto gdzie przy stawce 8,5 euro brutto trzeba dodac normalne godziny pracy plus okolo 45 nadgodzin oczywiscie jak wszystko na konto oczywiscie w pierwszej stawce podatkowej

Edytowany przez tomasek, 25 styczeń 2016 - 07:49.

#44 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:36

Mi chodzi raczej o to, że od pensji masz naliczane także świadczenia na ewentualną emeryturę. Jak będziesz nadgodziny brać do łapy poza ewidencją, to fajnie to wygląda jako suma w garści, ale nie masz z tego nic na starość. Poza tym pisałeś o stałej pracy, nie na miesiąc , dwa czy trzy. Więc rozumiem, praca na kilka lat. Jakoś sobie nie wyobrażam pracy po 300 czy 350 godzin miesięcznie przez kilka lat. Toż to lepsze niż Auschwitz.

#45 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 12:33

przy wynagrodzenu miesiecznym 2000e brutto ta renta wynosic bedzie z 1000euro okolo jak dozyje 67 roku zycia, wiec wole sam sobie odkładac na godna rente, co do godzin mozesz wierzyc lub nie od skonczenia szkoły sredniej przepracowałem i pracuje nadal po te 300 godzin przez poł roku ba nawet wczesniej w polsce miałem ten sezon dłuzszy bo tylko w grudniu i styczniu bylo troche luzu

#46 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:39

Wnioskuję z tego co piszesz, że masz 25-26 lat. Porozmawiamy, jak będziesz miał 40 o pracy po 300 godzin. A ile co miesiąc odkładasz na emeryturę ?

Bo skoro 1000 euro to w/g ciebie mało jak na warunki w Polsce (no chyba, że chcesz do końca życia mieszkać w Niemczech) to masz wysokie wymagania albo małą świadomość tego, że to co odłożysz mając lat 20-30 najbardziej procentuje (najdłużej).

#47 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:59

300 godzin miesięcznie to aż tak dużo??? jak ja licze to wychodzi mi 10h/dzień to co wy myślicie że na gospodarstwie to się tak O rzuca wszystko i leci do swojej kanciapy po 8 godzinach? a wy u siebie ile pracujecie w żniwa sianokosy? wstaje się o 7 i idzie spac niekiedy o 12 ale to tylko w sezonie teraz 10 godzin pracy to jest ani duzo ani malo można spkojnie przepracować jesli nie ma się monotonnej pracy i nie ma *uja we wsi że ktoś powie że mając 40 lat nie damy rady tyle i tak i tak nic lepszego nie znajdziesz 

#48 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:30

jahoo na dzien dzisieju na polskie warunki to 1000euro emerytury to jest duzo ale nie wiadomo czy za 40 lat beda wogole wypłacac owe emerytury, po za tym ja nie pracuje tutaj w tej chwili za najnizsza pensje i za rok bede miał znowu wieksza pensje i co za tym idzie wieksze skłądki na emerture , co miesiac nie odkładam ale co kwartał po 1000euro na fundusz i mam tez troche kasy na naszych super lokatach jak rowniez cos tam swojego staram sie robic dodatkowo zeby miec jeszcze wiecej kasy zeby w wieku 30 lat zjechac do Polski i nic nie robic tylko zeby ludzie na mnie robili ;)

#49 Share womir

womir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:39

zeby w wieku 30 lat zjechac do Polski i nic nie robic tylko zeby ludzie na mnie robili ;)

Życze powodzenia , ale trochę jesteś taki Dyzio Marzyciel

#50 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:43

Planujesz zbyt optymistycznie. A na starość lepiej mieć te gwarantowane 1000euro co miesiąc, niż wątpliwy zysk z lokat i skarpety, ale każdy robi jak uważa. Ja tam jednak wolę swoje 100 tys (jak na razie) w III filarze niż kombinować samemu jak zainwestować kasę.  Trzeba się liczyć z tym, że zdrowie nie jest wieczne, a ile włożysz na ubezpieczenie, tyle potem dostaniesz. Jakby nie daj ..... powinęła się noga, można zostać na lodzie. Poza tym trzeba się samemu szanować. Ty pracujesz po 300h w miesiącu, więc gospodarz będzie żądał tego od reszty. A co zrobisz, jak przyjedzie taki, co będzie robił po 350h na miesiąc 2x wydajniej niż ty ? To jest bezsensowny wyścig szczurów. I pamiętaj, nawet jak wygrasz, dalej jesteś tylko szczurem.

I nie życzę nikomu takiego pracodawcy jak ty, bo jak sam nie masz do siebie szacunku , to i swoich pracowników nie będziesz umiał uszanować, taka prawda.

I nie piszę dlatego, że nie pracuję w nadgodzinach, bo pracuję. Robię nawet po 2 czy 3 etaty jak trzeba. Ale z głową i za godziwą kasę.

Nie najeżdżam na ciebie "dla zasady" żeby ci dokuczyć, tylko mam trochę wiecej lat niż ty i więcej doświadczenia. Jakbyś nie wiedział, to pesymista, to taki optymista z bagażem doświadczeń.

Do swoich planów dołóż to, że chciałbyś pewnie założyć rodzinę, doczekać dzieci i wnuków. Człowiek nie jest ze stali, to wszystko kiedyś o sobie przypomni.

Edytowany przez jahooo, 25 styczeń 2016 - 17:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:06

Nie znamy sie a widze ze wiesz o mnie wsyztsko najlepiej. Po pierwsze to nie ja jestem tu szefem, po drugie gdyby był ktos taki drugi jak ja tutaj to nie bylo by tych 340 godzin tylko max 250 tylko ze jak ktos co chwile pali faje albo zamiast pracowac siedzi w budzie albo spi wniej i patrzy aby tylko do przerwy czas przeleciał to wychodzi tak ze robie po 340 godzin (chyba ze to jest według ciebie szanowanie siebie, bo jesli tak to sorry nie mamy o czym rozmawiac, bo mam działalnossc w polsce ktora przynosi mi podobne zyski jak tutaj a osoba ktora zatrudniam raczej nie narzeka na mnie i moje wymagania w  pracy) nie wiem czym dla Ciebie jest godziwa kasa? jesli pracujesz w polsce to watpie ze masz 35zł na godzine brutto(tyle mniej wiecej wychodzi na polsie z 8,5e) ja mam tutaj 50zł brutto na godzine

i tez po to tutaj siedze zeby pracowac jak najwiecej i miec jak najwiecej kasy z tego bo jak miałbym robic tak jak wiele osob ktore zarabia najnizasza krajowa tutaj czy w anglii itp i opłaca mieszkanie i zycie to wolałbym wrocic do polski i dalej z piła pod liniami zaperdzielac jak wczesniej i chciałbym jeszcze dodac ze biore slub w przyszłym roku, 

Edytowany przez tomasek, 25 styczeń 2016 - 18:12.

#52 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:59

No cóż, tego wcześniej nie napisałeś, że zachrzaniasz tyle, bo nie ma nikogo do pomocy. W sumie się nie dziwię, jak sam dajesz radę to obegnać, to i gospodarz na siłę nikogo nie szuka.

Znajdź mi pracownika, co narzeka na swojego szefa przy nim osobiście :D Ale widzę , że jednak kombinujesz , jak nie ugrząźć za granicą. Takich ludzi trzeba tu w kraju - z głową i chęcią do pracy.

Co do zarobków - pracuję w swojej firmie prawie 25 lat i zarabiam ponad 100zł/h. Cóż , taki lajf. Pisałem już na forum , że rolnictwo to moje hobby, a nie sposób na życie.

Znam życie pilarza - co roku chodzę na 2 tygodnie na wyrąb lasu zrobić trochę opału. Nie muszę, mogę drewno kupić, ale lubię to zajęcie.  Praca tak samo ciężka i niewdzięczna, jak w rolnictwie. Tyle, że u mnie pilarze pracują od 7 do 15, w lecie zaczynają wcześniej z przerwą w południe. A znaleźć chętnego do pracy, to cud. A jeszcze jak potrafi operować ciągnikiem , albo harvesterem, to o la boga, cud.

#53 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:28

ja robiłem jako podwykonawca w firmie elektrycznej pod liniami Sn głownie a w lecie na traku tasmowym ryzałem z ojcem deski i zeby wrocic do polski trzeba troche kapitału,

#54 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 15:17

oferta aktualna?

oferta aktualna?

#55 Share ArekZawadzki

ArekZawadzki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 15:11

za takie pieniadze to chyba niewolnika z tego co wiem to traktorzysta zarabia za granica min 12 e na reke a kombajnista cos kolo 20 e na reke to ja nie wiem kto tam do was z takimi uprawnieniami do roboty pojedzie chyba jakis desperat

#56 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 25 czerwiec 2016 - 15:45

Dam stała prace w Niemczech na gospodarstwie Takich ofert nie ma nigdzie, NW skąd masz te ceny

#57 Share ArekZawadzki

ArekZawadzki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 15:53

Takich ofert nie ma nigdzie, NW skąd masz te ceny

bylem w holandii i wiem ile mi dawali na godzine i to jeszcze brzez biuro pracy w holandii stad biore te ceny -.-

#58 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 16:23

za takie pieniadze to chyba niewolnika z tego co wiem to traktorzysta zarabia za granica min 12 e na reke a kombajnista cos kolo 20 e na reke to ja nie wiem kto tam do was z takimi uprawnieniami do roboty pojedzie chyba jakis desperat

naucz sie czytac ze zrozumieniem i pozniej sie wypowiadaj, ofeta od dawna nie aktualna a co do stawek to sa mozliwe ale brutto a nie netto, i zazwyczaj jest  to sezonowa robota przy takich stawkach albo dla kogos kto kilka lat pracuje a nie jakiegos swierzaka na start, a jesli byles przez biuro posrednictwa to podziel sie informacja przez jakie i opisz jak wyglada sprawa netto brutto przy takich stawkach

Edytowany przez tomasek, 25 czerwiec 2016 - 16:32.

#59 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 16:57

Taak był w NL i dawali mu 20E na godzinę i nie podjął tej roboty, buuhaha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share karolbiegan

karolbiegan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Sport, Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2016 - 16:59

no nie wierze z tym chudym .  Chuda to jest ta pensja przy takich wymaganiach, Niech se weżmie chudego syryjczyka

trafna wypowiedź. 200 godzin pracy robic za 8.5 ojro? czy ten szef oszalał?