Bartys12

John deere 6630P czy6830P

Polecane posty

Bartys12    1

Witam mam dylemat między tymi ciagnikami lepiej wybrać 6630p lepiej doposazonego np w przedni tuż itp czy lepiej wziąć 6830p np o rok starszego z większą iloscia moto godzin i bez przedniego tuza? Jakie są ruznice między tymi modelami dodam że ciągnik musi posiadać skrzynie autoquad plus eco 24/24 lub 20/20 będzie pracował na 40h plus usługi no i wozenie kuku na kiszake z t088 co polecacie bardziej i dlaczego? Cena ciągnika to Max 240tys brutto a najstarszy rocznik to 2008 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Rocznikowo to wychodziły już od 2007 aleee w 2009 była jakaś modernizacja, boo szukając części katalogowo to jest różnica pomiędzy 2007-2009 a 2009-2013(?) 

6830 ma większą dopuszczalną ładowność, to jest to samo 6830 i 6930, a 6630 jest bodajże kapkę mniejszy gabarytowo. Skrzynia biegów w 6630 jest 24/24 czyli 6 grup a w 6830 masz 20/20 czyli 5 grup. W tej rozrzutce i jeden i drugi nie będzie miał co robić, więc o to się nie martw :D a przedni tuz...hmmm standardowa tona obciążników bez tuza wystarcza, chyba że masz konkretne zadanie dla przedniego tuza np. pług do śniegu lub jakieś maszyny uprawowe

i te "motogodziny" to są zwykłe godziny zegarkowe, obojętne czy silnik chodzi na małych obrotach czy na dużych liczy tak samo, sprawdzałem w moim to już nie jeden raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

Aha dzięki za odp więc co byś bardziej polecił 6630 czy 6830? Rocznik to zależy jakiego wie znajdzie bo to Francja lub niemcy aha to 6630 leci 50km/H a 6830 40km/h a powiedz mi jak z mocą? 6830 niby ma tylko 10km więcej jest to bardzo odczuwalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gseries
      Witam!
      Drodzy forumowicze, zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 85-95km. Rocznik 1995 i w górę, cena max 60 000 zł. W oko wpadły mi wyżej wymienione modele, czyli MF 6140, Same Silver oraz Lamborghini Premium. Wszystkie mają swoje wady i zalety, chciałbym abyście podzielili się opinią na ten temat, a może zaproponowalibyście coś innego. Z góry dzięki
      @edit Powiedzcie mi, jak w Same i Lambo wygląda sytuacja z hydrauliką, czy można mieszać oleje czy tak jak w MF może skończyć się to dużymi kosztami?
    • Przez tomcio64
      Dzień dobry koledzy i koleżanki.
      Jak widzicie mam dylemat który ciągnik wybrać. Wiec krótko o tym do czego miał by być.
      -Jako ciągnik pomocniczy na 26ha
      -do kosiarki bębnowa lub dyskowa( jeszcze nie wiem jaka bedzie )
      -do prasy belującej sipma
      do agregatu 2,30m uprawowego
      -w transporcie mam ok15km na łąki
      -rozrzutnik obornika 3,5t
      -i tak ogólnie coś przewieźć, podwieźć jak to w gospodarstwie bywa
      teraz cena
      z tych trzech najtańszy jest new holland, a john deere i massey ferguson są w podobnej cenie (massey trochę droższy )
      wszystkie ciagniki były by w wersjach mechanicznych.
      najbardziej skłaniam się do massey'a co prawda jest najdroższy i można powiedzieć że nie zbyt wyposażony jak na tą cenę w stosunku do dwóch pozostałych ale ma 3 cyl. i sisu diesel co słyszałem że te silniki są bardzo oszczędne ale tylko słyszałem. po drugie z tych trzech ten jest najmniejszy, najzgrabniejszy( mam ciasne pomieszczenia)
      Teraz New Holland jest większy niż massey gabarytowo. ma 4 cyl. ,w kabinie ma o wiele lepiej. tzn jak na moje odczucie milej
      ale czy wiekszy znaczy lepszy??
      I na sam koniec john deere jest porównywalny gabarytowo do new hollanda ale prawdę mówiąc nie słyszałem nic konkretnego o tym ciagniku jak ze spalaniem i częściami.
      czy lepiej wybrać większy, tańszy (nie koniecznie gorszy) ciągnik czy może mniejszy zgrabniejszy który będzie mniej palił i zwróci siew przyszłości
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jaki ciągnik wybrać Case mx 135 z 1998 r czy massey ferguson 3635 który jest lepszy ,tańszy w naprawie mniej pali Proszę o opinie
    • Przez ursus15
      Cześć ,
      Szukam ciągnika o mocy ok 110-130 km do oprysków , transportu i do agregatu uprawowego 4,5m na areał 140 ha , Będzie to ciągnik pomocniczy . Ciągnik będzie z końcowych funduszy PROW 7-13 , cena jaką mogę przeznaczyć to 250 tys netto. Posiadam ciągniki df m610 (140km) + quicke , fendt 308 vario , ursus c360 , df agrokid 220 . Szukam właśnie takiego ciągnika ponieważ fendt nie radzi sobie z nowym dużym opryskiwaczem jd 6200 litrów .
      Mam już wyrobiona opinię o ciągnikach niemieckich i jest bdb jak na razie w żadnym brak awarii . Myślałem żeby przejść na coś czerwonego bo brak takiego na podwórzu , myślałem nad casem maxxum 110 - 115 i nie wiem który lepszy do tej roli.
      Ostatnia sprawa nie wiecie jak z PROW 14-20 bo kupiłem maszyny na wyrost do df 140 km pług lemkena 5 skib i gruber 4 m ( na dniach mają być) , do tej pory był overum 4 i unia kos 3m . Maszyny kupuje na wyrost ponieważ szykuję się na coś 170-180 km i liczę na prow ale gość od wniosków mówił że w pierwszej kolejności kasa idzie na chlewnie i obory a na maszyny kasa będzie później .
    • Przez arek1996072705
      Witam. 
      Mam zamiar kupić ciągnik Farmtrac 675 DTN King VS Case Farmall 75A którego wybrać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj