Zaloguj się, aby obserwować  
woju88

Co sądzicie o opryskiwczu Tad-len 2000l /18m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woju88    0

chiałbym kupić nowy opryskiwacz koniecznie z 2000l zbiornikiem i 18 belką, mam do wyboru pilmetaz serii PLUS oraz tego tad-lena i pytanie co o nim sądzice DRODZY AGROFOTOWICZE!!!!!!!!! dodam ze zabardzo za marke pilmet to troche cena przeraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A z jakim traktorem miałby współpracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A co wy sie tak upieracie na 18m opryskiwacz. Przecież to do niczego nie pasuje.

No chyba że masz 6m siewnik lub agregat uprawowo siewny :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

dlaczego sciezki nawe przy 3 metrowym sie fajnie zakłada tylko pierwszy przejazd na pól siewnika , a za 21 m to juz sobie jak zawsze wiecej zyczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Fajnie się zakłada tylko pierwszy przejazd na pól siewnika. To naprawdę fajnie wjeżdżasz na pole, włącz i wyłącz saianie na pól siewnika, uwrocia znowu włącz i wyłącz a jak ziemię masz w 30 działkach ?

A aż tyle za 21 nie trzeba dopłacić.

Targować opryskiwacz 18m, a jak cena będzie prawie ustalona to powiedz że cena psuje i tyle zapłacisz ale ma być 21 m, bo jak nie to idziesz do konkurencji. Z mojego dosw. dużo chętniej coś dołoża bez dodatkowych pieniędzy niz zejdą z ceny.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
A co wy sie tak upieracie na 18m opryskiwacz. Przecież to do niczego nie pasuje.

No chyba że masz 6m siewnik lub agregat uprawowo siewny :P.

 

Miałem brać Pilmeta 1615 (który pasuje idealnie do 3m siewnika), ale będzie 1618, ze względu na szerokość niektórych pól wynoszącą nieco powyżej 30m :( , jeśli miał by mi zostać pasek o szerokości 3-6m to bym musiał wykonać jeszcze jeden dodatkowy przejazd, czasami nawet 1,5km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Ja nie rozumiem tego przejeżdzania połową siewnika... :P

 

To gdy jest parzysta liczba przejazdów siewnika, co do belki opryskiwacza, to nie lepiej poświęcic kilku minut z miarka i flamastrem by wymierzyć i pooznaczać lejki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

wszytsko ok , z tym zakładaniem sciezek , ale głownie chodzi mi o akos tym opryskiwaczy i czy sa godne polecenia??? nie ukrywam ze i cena jest atrakcyjna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
A co wy sie tak upieracie na 18m opryskiwacz. Przecież to do niczego nie pasuje.

No chyba że masz 6m siewnik lub agregat uprawowo siewny :(.

a siewnik taki standard 3 m w przypadku 18m opryskiwacza zakłada się w 3 i 4 przejeżdzie chyba ze @deer nie umie jeździć prosto i mu się śladu na lewe i prawe koło mijają :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no to super te opinie o opryskiwaczu wyszły ( na 18 łatwiej mocznik rzucić niz na 21 )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek83    0

Woju88 no to już wszystko wiesz miało być który jest lepszy a wyszło 15, 18 czy 21 m szerokość belki.

Ale przecież to ważne. Ja mam pilmeta 1014 z 95r. belkę poszerzyłem do 17m i jestem z niego bardzo zadowolony więc go polecam a tad-lena po prostu nie znam więc się nie wypowiadam. Jak już kupisz to wrzuć fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

fotki napewno bedą , mam juz duzo opini na temat tej firmy , ponieważ pytałem juz goscia który tez uzywa takiego od 2 lat i powiedział ze jest z niego zadowolony i mi go polecił jeszcze raz , a wiem ze gosc jest wymagający jesli o sprzęt chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
wszytsko ok , z tym zakładaniem sciezek , ale głownie chodzi mi o akos tym opryskiwaczy i czy sa godne polecenia??? nie ukrywam ze i cena jest atrakcyjna <_<

 

Posiadam sprzęt tej marki- 2500l, belka 18m. Jestem zadowolony z sprzętu, mam go od 3 lat i nie ma żadnych problemów. Na początku pracy musiałem troche wyregulować mapięcie sprężyn od stabilizacji belki, bo jedna strona patrzyła niżej, a druga wyżej. W tej cenie trudno znaleźć lepszy sprzęt <_<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj