Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - bujanie na boki

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 09:56

Ursus C-330 - bujanie na boki 2 ostatnie posty w zasadzie wyraziły to co chciałem Ci napisać.
Nasz ciągnik C-360 jest używany bardzo mało, sporo czasu stoi. Opony nowe, 1 rok maja. Wszystkie 4 szt. Jak tak postoi ze 2 miesiące, szczególnie zima, to buja i to nieźle przy większej prędkości. Ale ponieważ czasami jeździmy na pole oddalone ok 30km, to po przejechaniu polowy dystansu problem znika, prawie całkowicie. Musi się wszystko rozruszać. Trochę, jak zapewne z tobą po ciężkich przeżyciach i niewygodnym spaniu. Zanim się obudzisz i rozruszasz to w drzwi ciężko trafić bo tez buja :(

Pawelzx ujął to krotko i konkretnie. Przednia os tez może mieć spory wpływ na bujanie całego ciągnika. Nawet niewielki luz na łożyskowaniu tylnego kola tez może powodować niewielki przechyły kola, a to z kolei bujaniem ciągnika.
Co do dróg. W mojej okolicy zrobili na jesieni kilka km nowej drogi krajowej. Ale jak się rozpędzisz na niej to tak rzuca autem, ze nie wiadomo co się dzieje. Po prostu delikatne uskoki.

I punkt ostatni, zasadniczy. Ale myślę ze wtedy nie szukał byś przyczyny w kolach :) Tylko dużo wyżej w swojej głowie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - bujanie na boki Dzisiaj, 13:30
  •  

#22 Share NightQuest

NightQuest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 16:36

Ursus C-330 - bujanie na boki pawelzx to ostatnie na pewno:)

#23 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:15

Ursus C-330 - bujanie na boki Sory kto pije to pije ale u mnie nikt po pijaku ciągnikiem nie jeździ i nie życze sobie takiego podsmiewania. ;)

Ale u mnie buja na pusto cały czas raz mniej raz wiecej z cięzsza maszyna juz sie tego tak nie odczuwa ale chyba ten typ tak ma i to za duzo roboty zeby to wyeliminowac...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 09:37

Ursus C-330 - bujanie na boki Tych zarcikow o bujaniu glowy nie bierz do siebie. Takoe bujanie to norma. W 90% to wlasnie zastane z nocy szegolnie w zimne noce opony.

#25 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 03 luty 2009 - 23:12

Ursus C-330 - bujanie na boki Ja od kiedy mam radialki to wydaje się że mniej buja.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 luty 2009 - 22:35

Ursus C-330 - bujanie na boki radialki są wykonane z bardziej miękkiej gumy niż diagonalne ;-)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich