Carpinus

kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698

Polecane posty

Carpinus    0

post-161337-0-05461900-1453034524_thumb.jpgPo wczorajszych zabawach na śniegu pojawił się kłopot a mianowicie pojawił się w przednim kole wyciek jak na zdjęciu(od zewnątrz): jak się za to zabrać, jaki olej lub smar najlepszy może ktoś ma jakiegoś manualika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Nie piszesz w którym miejscu ten wyciek, jeśli od tamtej strony to przygotuj sie na konkretną robote, czasem przez jakiś czas jest lepiej dolewać niż robić jak tylko minimalny wyciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carpinus    0

wyciek od zewnątrz tarczy przednie lewe koło, są trzy jakby kliny nie umie nazwać,  zaznaczyłem na zdjęciu trzeba na nie kliknąć, wczoraj lekko dały się wcisnąć i trochę ustało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Udało mi sie powiększyć zdjęcie, także spoko, ale myślałem, że to śruby są. Nie znam tego więc nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jak jest taki mały wyciek to można jeszcze jeździć, nic się nie stanie. U mnie w mf 690 tez to było, ale mi to robił mechanik u siebie przy okazji innej naprawy, więc nie wiem co tam trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

miałem to samo poluzowały sie zabezpieczenia w środku musisz spuścic olej odkręcić śruby te wkoło zdjąć dekiel i dalej bedziesz widział jedyny koszt to 3 oringi na tych bolcach ,ja to zbagatelizowałem i musiałem wymienić koło koronowe jak coś to mój tel 601082538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carpinus    0

Tak wygląda jak by to na czopach wyciekało więc może na nim jakaś uszczelka jest i się ze starości wykruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Prosta sprawa.

Koledzy wyżej Ci napisali co trzeba wymienić.

Do tego olej Hipol GL-4 lub GL-5 - uzupełniasz do połowy ( korek wlewowy na godzinę 3 )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carpinus    0

Na razie nie rozbieram bo zima więc trzeba odśnieżać, dziś dolałem hipol GL-5 przeciek jest powodem sparcenia simeringów na satelitach MF14-137.jpgpoczekam do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carpinus    0

znalazłem wolna chwilkę by wpisać i zamknąć temacik zaczynam :)

potrzebne materiały: klucze nasadowe, imbus, i pojemnik na zlany olej oraz zapasowy olej do wlania oraz oring odpowiedniej średnicy, silikon czerwony do uszczelnień

zaczynamy:

od zmiękczenia śrub WD 40 bo mogą być przerdzewiałe następnie odkręcamy je po jakiś 20 min powoli je luzując w miarę odkręcania pojawiają się luzy na tarczy i zaczyna wypływać olej w miedzy czasie odkręcamy śrubę wlewową z drugiej strony koła i olej spływa do naczynia następnie zdejmujemy cały mechanizm z tarcza zespolony w tym wypadku. Z drugiej strony są trzy zębatki na każdej blokada śrubą imbusową odkręcamy śrube, która blokujeMF14-137.jpgcylinder z o ringiem wyjmujemy go zdejmujemy o ring i zakładamy nowy i cała robota składamy wszystko analogicznie wkładamy tarcze z powrotem silikonujemy jej brzeg i wszystko skręcamy, po skręceniu zalewamy olejem z drugiej strony i szerokiej drogi bez wycieku. dziękuje za rady i podpowiedzi wszystkim zainteresowanym, dorzucił bym filmik  z prac ale nie wiem jak :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj