Skocz do zawartości

Zdjęcie

kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 13:43

170120162776.jpg Po wczorajszych zabawach na śniegu pojawił się kłopot a mianowicie pojawił się w przednim kole wyciek jak na zdjęciu(od zewnątrz): jak się za to zabrać, jaki olej lub smar najlepszy może ktoś ma jakiegoś manualika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698 Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:05

kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698 Nie piszesz w którym miejscu ten wyciek, jeśli od tamtej strony to przygotuj sie na konkretną robote, czasem przez jakiś czas jest lepiej dolewać niż robić jak tylko minimalny wyciek.

#3 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:39

wyciek od zewnątrz tarczy przednie lewe koło, są trzy jakby kliny nie umie nazwać,  zaznaczyłem na zdjęciu trzeba na nie kliknąć, wczoraj lekko dały się wcisnąć i trochę ustało 

#4 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:58

kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698 Udało mi sie powiększyć zdjęcie, także spoko, ale myślałem, że to śruby są. Nie znam tego więc nie pomogę

#5 Share SamaPrawda

SamaPrawda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:15

kłopot z kołem- jak się za to zabrać Masse y fer. 698 Jak jest taki mały wyciek to można jeszcze jeździć, nic się nie stanie. U mnie w mf 690 tez to było, ale mi to robił mechanik u siebie przy okazji innej naprawy, więc nie wiem co tam trzeba robić.

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:31

Są to sworznie satelit przekładni planetarnej, wygląda to miej więcej tak; http://olx.pl/oferta...html#3d495e13bf Prawdopodobnie będą tam oringi. Trzeba odkręcić pokrywę to będzie wszystko widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:32

miałem to samo poluzowały sie zabezpieczenia w środku musisz spuścic olej odkręcić śruby te wkoło zdjąć dekiel i dalej bedziesz widział jedyny koszt to 3 oringi na tych bolcach ,ja to zbagatelizowałem i musiałem wymienić koło koronowe jak coś to mój tel 601082538

#8 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:32

Tak wygląda jak by to na czopach wyciekało więc może na nim jakaś uszczelka jest i się ze starości wykruszyła.

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:23

Prosta sprawa.

Koledzy wyżej Ci napisali co trzeba wymienić.

Do tego olej Hipol GL-4 lub GL-5 - uzupełniasz do połowy ( korek wlewowy na godzinę 3 )

#10 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 17:33

Na razie nie rozbieram bo zima więc trzeba odśnieżać, dziś dolałem hipol GL-5 przeciek jest powodem sparcenia simeringów na satelitach MF14-137.jpgpoczekam do wiosny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:19

znalazłem wolna chwilkę by wpisać i zamknąć temacik zaczynam :)

potrzebne materiały: klucze nasadowe, imbus, i pojemnik na zlany olej oraz zapasowy olej do wlania oraz oring odpowiedniej średnicy, silikon czerwony do uszczelnień

zaczynamy:

od zmiękczenia śrub WD 40 bo mogą być przerdzewiałe następnie odkręcamy je po jakiś 20 min powoli je luzując w miarę odkręcania pojawiają się luzy na tarczy i zaczyna wypływać olej w miedzy czasie odkręcamy śrubę wlewową z drugiej strony koła i olej spływa do naczynia następnie zdejmujemy cały mechanizm z tarcza zespolony w tym wypadku. Z drugiej strony są trzy zębatki na każdej blokada śrubą imbusową odkręcamy śrube, która blokujeMF14-137.jpgcylinder z o ringiem wyjmujemy go zdejmujemy o ring i zakładamy nowy i cała robota składamy wszystko analogicznie wkładamy tarcze z powrotem silikonujemy jej brzeg i wszystko skręcamy, po skręceniu zalewamy olejem z drugiej strony i szerokiej drogi bez wycieku. dziękuje za rady i podpowiedzi wszystkim zainteresowanym, dorzucił bym filmik  z prac ale nie wiem jak :)