343

GPS do ustalania granicy pól.

Polecane posty

343    1

Witam.
Od znajomego słyszałem ,że ponoć istnieje GPS którym można ustalić granicę pól.Na internecie szukałem i znaleźć nie mogłem.Myślę napiszę tutaj to może ktoś coś wie.Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jest gps geodeci mają takie urządzenia ale dla normalnego szaraka jest to nie dostępne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  za  bardzo rozumiem  o co  chodzi  ... jeżeli znasz dokładną  długość i szerokość  geograficzną  granic  swoich  działek,  to każdym  gps ustalisz  gdzie  ta  granica ma  być.

Jeżeli nie  znasz  to potrzebne  by było urządzenie,  z  naniesioną  siatką  geodezyjną... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Gps jest ważny ale nie o to chodzi. Chodzi o to że trzeba mieć dane poto żeby wiedzieć skąd mierzyć. Czyli geodeta dostaje dane startowe (płatne- geodezja w starowstwie powiatowym lub urzędach miasta) skąd mierzyć- mierzy bada czy to się zgadza z danymi wcześniejszymi (np wcześniejsze pomiary, lub pomiary, podziały sąsiednich działek). Powinno się wszystko zgadzać. Całe to opracowanie jako operat trafia do tych instytucji co wcześniej wymieniłem tam jest sprawdzane czy jest dobrze i dopero może być np zorbiona aktualizacja powieszchni w ewidencji. Gdyby był taki gps co ci wszystko gotowe podaje na tacy- to geodeci byliby zbędni. Z tego co wiem to geodeci korzystają z kilku oczywiście płatnych sygnałów sieci gps. Bo nawet ich pomiary są obarczone pewnym błędem- to nie jest osoba nieomylna jak każdy- choć bierze za to odpowiedzialność. Dlatego nie da się wskazać granicy z dokładnością do np 10 cm bez geodety. Orientacyjnie można sobie sprawdzić na geoportalu czy geosystemie ale wiem że tam różnica może być i 2 metry albo lepiej od stanu rzeczywistego. O tyle to jest pomocne że wiesz że ktoś worał ci się w twoje 20 metrów i w takiej sytuacji opłaci ci się nająć geodetę a on ustali ile tego jest dokładnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Nie rozszyfrowałem jeszcze wszystkich  funkcji geoportalu, ale powiększyć mapkę do momentu pojawienia się działek z numerami to daje radę i śmiem twierdzić, że przed aktualizacją, kilka lat temu, te mapki były bliższe prawdy, w tej chwili według tych nowych mapek to jestem właścicielem drogi, bo droga ma numer mojej działki, a granice działki, posesji, są tak wyrysowane, że połowa stodoły sąsiada stoi na moim terenie. Osobiście na te mapki to ja bym się nie powoływał. Geodeta jest najlepszym rozwiązaniem, lub szukanie słupków granicznych.

 

Nie wiem ile miejsc po przecinku mają parametry, którymi posługują się geodeci, bo w ciągniku mam lokalizator, który podaje 6 cyfr po przecinku i nie wiem na ile by to było dokładne.

Edytowano przez niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak ustalić granicę w lesie, pale po rogach są pozakopywane tylko granice zarośli krzakami takimi po 2-3m i chciał bym zrobić przecinkę tych zarośli na granicy, nie wiem wbić tyczkę taką ponad te krzaki z czymś widocznym po rogach i celować w dwie osoby tylko ze 1km długości a tam niema zasięgu GSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj