Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland Ld 100 (4+1)

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 16:15

Kverneland Ld 100 (4+1) Witam.Jestem tu nowy więc proszę wybaczyc błędy itp.
Zakupiłem pług Kverneland Ld 100 (4+1)skiby o mocniejszej ramie i 300 obrotnicy .Pług według mnie jest ok zadnych spawów zgięć itp z wyjątkiem zuzytych el.roboczych konkretnie lemiesze płozy piersi .Jezeli ktos z Was ma wiedze bądz takowy pług prosze o opinie oraz numery katalogowe tych lemieszy i wielkosc w calach a także nr płóz itp poniewaz u mnie są niewidoczne .Mam jeszcze inny mankament w tym pługu a mianowicie koło jest z innego tu powinno być chyba na jakiejs obrotnicy tkzw.transportowe.Cena była moim zdaniem ok wiec kupiłem .Prosze jeszcze raz o opinie numery czesci uwagi ...i sugestie odnosnie koła .PozdrawiamScreenshot_2016-01-01-10-11-31-2.png

Edytowany przez Uaz469, 14 styczeń 2016 - 18:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland Ld 100 (4+1) Dzisiaj, 10:11
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 22:16

Kverneland Ld 100 (4+1)

Odkręć elementy robocze a z drugiej strony znajdziesz wybite numery katalogowe, które są zawsze na oryginalnych częściach ale też i na zamiennikach...no chyba,że poprzedni właściciel sam wyklepał te elementy ze starych resorów od Żuka i zapomniał wybić numery rejestracyjne tego Żuka ;)

Co do koła to większość pługów ma "normalne" koła podporowe a te z funkcją transportową to wyposażenie opcjonalne (drogie) i dość rzadko spotykane w używanych pługach.

#3 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 11:25

Kverneland Ld 100 (4+1) Odkręciłem ,są numery!Dwa lemiesze nawet oryginały Kvernelanda .Mam niepewnosc co do nr lemieszy a konkretnie ilo calowe mają być są ,na moich jest wybite 073005 ,073004 i na necie czytam że są to numery 16"w innym źrudle że 18" .Pług ma regulację szerokosści 12,14,16,18,20 wiec nasuwa sie pytanie jakie mają być aby orać na 20".Może wyda sie to komus smieszne ale to moj pierwszy zachodni i obrotowy pług .Odnosnie jeszcze koła to może ma ktoś transportowe i podrzucił by kilka foto ,ślusarz mówił że może taki bajer zrobić Ma nawet pomysł ale ja chciałbym upodobnić to do oryginału

#4 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 12:59

Kverneland Ld 100 (4+1) Odkręciłem ,są numery!Dwa lemiesze nawet oryginały Kvernelanda .Mam niepewnosc co do nr lemieszy a konkretnie ilo calowe mają być są ,na moich jest wybite 073005 ,073004 i na necie czytam że są to numery 16"w innym źrudle że 18" .Pług ma regulację szerokosści 12,14,16,18,20 wiec nasuwa sie pytanie jakie mają być aby orać na 20".Może wyda sie to komus smieszne ale to moj pierwszy zachodni i obrotowy pług .Odnosnie jeszcze koła to może ma ktoś transportowe i podrzucił by kilka foto ,ślusarz mówił że może taki bajer zrobić Ma nawet pomysł ale ja chciałbym upodobnić to do oryginału

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 14:28

Kverneland Ld 100 (4+1)

Jeżeli chcesz orać na 20" i chcesz żeby cała szerokość skiby była równo podcięta to lemiesz też musi być 20"

#6 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 03:41

Kverneland Ld 100 (4+1)

Nie wiem jak jest z tym kołem w Kvernelandzie ale nie wszystkie firmy oferują takie rozwiązanie do swoich pługów. Rama tego pługa ma prostokątny profil i nie wiem czy nie będzie przeciążana konstrukcja pługa w czasie transportu na takim kółku no i musisz pamiętać, że do przejazdu trzeba odpinać łącznik centralny żeby pług mógł kopiować nierówności terenu. Pług nie ma zabezpieczenia non-stop więc nie jest aż tak ciężki i może bez problemów będziesz mógł przejeżdżać bez bajeru w postaci kółka o dwóch funkcjach. Jaki ciągnik będzie z tym śmigał ?

...no i tak jak napisał kris14 jeśli chcesz orać na 20" i żeby ta orka była zrobiona idealnie to najlepiej z lemieszami 20".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 12:34

Kverneland Ld 100 (4+1) Z pługiem będzie smigał MF 6190 o ile poradzi sobie z 5 skibami a jak nie to opcja nr2 odkrece 5 i na 4 skiby bede oral i kółko do transportu jak piszesz nie potrzebne wtedy napewno .Myslalem o tej obrotnicy poniewaz mam zamiar dorobic jakis przesow koła poziomy co przydalo by sie przy konczeniu orki i jeszcze jakby obrócił kołem to mysle ze bylo by to wygodne i praktyczne ,mam na mysli przejazdy pod tkzw.wysokimi miedzami...A co do opinania łącznika to niewiedziałem .Dzięki

#8 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 02:57

Kverneland Ld 100 (4+1)

Hmmm...no nie wiem jakie masz gleby. To znaczy klasa i ukształtowanie terenu. Fajny masz traktor ale jest lekki i te 130 KM. może być mało na pięć korpusów ustawionych na 20" każdy. Możesz oczywiście orać pięcioma na węższym rozstawie ale to trochę bez sensu bo zdecydowanie lepiej się orze mniejszą ilością korpusów ustawionych na maxa niż więcej korpusów ustawionych na mniejszą szerokość roboczą. Czyli tak jak napisałeś zdejmij korpus i będziesz miał na wszelki wypadek części od ręki i śmigaj z czterema korpusami. W takiej kombinacji nie będziesz miał problemów z przejazdami i nie będziesz musiał kombinować z kółkiem. Co do orki przy miedzach (również tych wysokich) to blokujesz kółko przed obrotem pługa i wykonujesz ostatni przejazd z kółkiem w górze opierając się na bardzo dobrze zresztą działającej w MF-ach regulacji siłowej. Nawet przy szerokim ogumieniu cztery korpusy ustawione na 20" każdy powinny zabierać ślad ciągnika więc jedziesz lewymi kołami przy miedzy a ostatni korpus zabiera wszystko co Twoje do miedzy :)

W temacie łącznika to tak jak pisałem wypinasz go z pługa jeśli przejeżdżasz na kółku do transportu a jeśli robisz to tradycyjnie to zapinasz łącznik w otwór transportowy na wieżyczce pługa a orzesz z łącznikiem zapiętym w podłużny otwór żeby pług miał możliwość delikatnego kopiowania terenu w czasie orki.

#9 Share marco2603

marco2603

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 09:10

Kverneland Ld 100 (4+1)

Ja mam Kvernelanda 150 S i jeśli chodzi o części eksploatacyjne to używam tylko zamienników Vulcan. Wytrzymują dokładnie tyle samo ha a cena na komplecie robi różnicę. Ja mam pług rozstawiony na 18 cali ale zawsze kupuję lemiesze 20. Ciągam go 130 KM Pronarem i powiem ci, że ma co robić, szczególnie na podjazdach, a jak trafi się glina to ciągnik w miejscu staje. Na zimę orzę na 26 - 28 cm

#10 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 16:48

Kverneland Ld 100 (4+1) Marco 2603 Na ile skib orzesz swoom KV 150 S ?
A co powiecie o zamiennikach marki Morblo i Granit ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 21:06

Kverneland Ld 100 (4+1)

Jak dla mnie Molbro to dobra relacja ceny do jakości i zawsze dają śruby w komplecie z elementami roboczymi. Nie ma więc problemu z dobraniem twardości czyli jakości śrub oraz ich długością.