pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Tomek90    2165

U mnie kombajnów w jednej gminie jest z 5 i od kilku lat cena wynosi 300-400 zł za ha, zależy od ilości ha i działek, sprzedaż kuku nie ma nic do rzeczy, po 500-550 to sieczkarnia bierze gdzie spalanie, koszt zakupu maszyny i eksploatacji jest kilkukrotnie wyższy

 

U mnie parędziesiąt do kukurydzy. Ceny różne, a cena 500zł/ha na takich zasadach jak podał icek jak najbardziej realna. 

 

300zł/ha za koszenie + tir + ciągnik z wozem przeładowczym tylko ze ziarko idzie do wykonującego usługę. 

 

Ile za orkę ciągnikiem 160km pług oborotwy 4x45cm, warunki wiadomo jakie (mokro) miejscami glina, działki 1-2ha.

 

250-300zł/ha czy ewentualnie w takich warunkach od godziny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja biorę 250zł/ha ciągnik 135km pług 4x40cm. warunki do kitu choć spalanie jeszcze w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja za załadunek łudki zbożą biorę 70 zł jak dobre warunki jak złe to 100 zł ale jak zboże podrożeje to cena wzrośnie

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Co taniej zaladuje 400t kamienia na lodke, ciagnik z turem czy ladowarka? I ile warto za to zaplacic?

Zależy jaki kamień ,gruby czy drobny?To jest 16 patelek po 25 ton ,jesli z pryzmy bez jeżdżenia daleko z ładunkiem to na jcb 3 cx to jakieś10 godz.roboty po 100 zł za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

za zaoranie 8 ha lucerny zgodziłem sie na max 2.4tys Pole gliniaste i gorzyste  w trzech kawałkach  Liczyłem ze 150 km i piątka kv zrobi to w max 10 godzin  Jednak fatalne warunki (za mokro) spowodowały zeszło ze 20 godz ciagnik 150 km padł i na koniec ciagalem jeden pług dwoma mniejszymi ciagnikami Prawdopodobnie calego zarobku bylo na kilka skrzynek piwa  :)


Tez niektore prace licze minimum3x paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

też licze podobnie tzn orka (a gleby raczej ciężkie)250 zł na ha zresztą patrze na licznik godz. bo różnie bywa a że pali średnio 10l na godz. to podobnie

NH TD5050 95KM i ma co robić z obrotowymi 3-kami vogela i 1 ha nawet 2 godz. schodzi  zależy od kawałka a u nas raczej małe i to nieforemne na dodatek po kukurydzy więc głębiej pasowało a że mokro było(praktycznie w koleinach po kombajnie woda stała) nawet na blokadzie ciężko szło

mniejwięcej za mth czy jak tam jest z tym licznikiem liczyłem 100zł za mth przy tej cenie paliwa i podobnie na innych pracach cięższych

na przykład transport kukurydzy 120km w obie strony (oczywiście z powrotem na pusto) to mi spali ok 57l na tej trasie więc podobnie jak w polu a może nawet więcej bo gonie na pełnym gazie w transporcie coby szybciej objechać

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Ja ostatnio za transport 12 ton pszenicy 25 km w obie strony powiedziałam 130 zł

a cennik w tym sezonie był taki (mam już założoną firmę usługową :D ):

-Orka (ciągnik 180 km/pług 5 obr) 250 zł/godz

-siew agregat upr-siewny aktywny 3 m 220 zł/godz

-oprysk 40 zł/ha

-siew kukurydzy 100zł/ha

-koszenie zbóż / rzepaku 290 zł/ha

-koszenie kukurydzy 320 zł/ha

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Witam .Ile braliście w tym roku za rozrzucanie obornika zestaw traktor 110km + fortschritt  t-088

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja ostatnio za transport 12 ton pszenicy 25 km w obie strony powiedziałam 130 zł

a cennik w tym sezonie był taki (mam już założoną firmę usługową :D ):

-Orka (ciągnik 180 km/pług 5 obr) 250 zł/godz

-siew agregat upr-siewny aktywny 3 m 220 zł/godz

-oprysk 40 zł/ha

-siew kukurydzy 100zł/ha

-koszenie zbóż / rzepaku 290 zł/ha

-koszenie kukurydzy 320 zł/ha

 

No z tym pługiem i ciągnikiem to zaprosiłbym Cię w moje strony. Ludzie by nie wyciągali swoich sprzętów. 

Dali by Cię na kawałek 25 ha i stawka na hektar wyszła by 125 zł bo byś 2 ha w godzinkę zrobiła 

 

Z sianiem to samo , a nawet taniej, bo 2,5 ha w godzinkę się zasieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Ja ostatnio za transport 12 ton pszenicy 25 km w obie strony powiedziałam 130 zł

a cennik w tym sezonie był taki (mam już założoną firmę usługową biggrin.png ):

-Orka (ciągnik 180 km/pług 5 obr) 250 zł/godz

-siew agregat upr-siewny aktywny 3 m 220 zł/godz

-oprysk 40 zł/ha

-siew kukurydzy 100zł/ha

-koszenie zbóż / rzepaku 290 zł/ha

-koszenie kukurydzy 320 zł/ha

 

normalne ceny, i wtedy opłaca się wziąć sprzęt na usługi i ludzi co chętnie skorzystają z usług było by więcej, tak to działa w Niemczech że firmy usługowe świadczą usługi w małych gospodarstwach, u nas niestety po 50 ha i każdy kredyt zaciąga na nowy kombajn czy pług za kilkadziesiąt tysięcy bo jak się cenią nie wiadomo ile to opłaca się kupić swój sprzęt na kredyt,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek91    7

Orka 250zl/ha
Siew rzepaku 150zl/ha
Siew kuk 120zl/ha
Gleboszowanie 250zl/ha
Talerzowanie 120zl/ha
Gruberowanie 150zl/ha
Beczka 4tys l 50zl/szt
Obornik ladowacz rozrzutnik 8t 250zl/h
Wynajem samego ciagnika 109km 100zl/roboczogodzina
160km 150zl/roboczogodzina
Prasa john deere czy claas 12zl/bel 120x120
160x120 16zl
Zbior zboz 300zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Drogo za ten wynajem. Na olx oferują wynajem nowych ciągników 95 koni 500zł/doba 160 koni 1000zł/doba bądź 6000/12000 zł miesiąc - myślę że jak ktoś ma roboty od groma - np usługowe cięcie QQ to i nie warto swojego katować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

kilka lat temu jak nie było konkurencji to płaciłam za koszenie kukurydzy na ziarno 500 zł/ha suszenie tony kukurydzy 150 zł  siew kukurydzy 170 zł /ha za koszenie zboża 400 zl/ha  a teraz mam swój sprzęt i mam w d....e takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj