pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

maromar    18

też wolę słomę, przy sianie trzeba bardziej uważać żeby nie zapchać, a w słomie można "poszaleć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Przeważnie bizony super albo jakies pomniejsze clasy typu mercator itp. Ci co maja wieksze kombajny raczej po uslugach nie chodzą. W słomie pojade szybciej ale osobiście wole siano, bo mimo ze jade wolniej to i tak praktycznie balot na balocie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a jakim sprzętem? u nas pasówką lely, za bele 130 biorą około 18 zł za bele słomy

jeśli sianokiszonka to 40 za zrobienie prasoowijarką i ich też folia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Zwykła sipma classic łańcuchowa 120x120. Sianokiszonki nie robiłem jeszcze i nie wiem czy bede bo u nas w okolicy raczej nie widziałem aby ktoś robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam ile liczycie sobie za rozlewanie rsm ciagnik case 85km + opryskiwacz zawieszany 600l lub 800l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja za prasowanie biore 12zł krone kr moja siadka i za owijanie 6zł od balota plus folia:) A za grabienie, przewracanie i koszenie łaki to po 50 zł za ha 


Ale nie mam duzo roboty bo tym sie nie zajmuje czasem koledzy dzwonia zeby ich poratowac bo maszyna skapitulowała to takie stawki sobie ustawilismy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

załóżmy 10 ha

folia do bel koszt 2500

zbiór przyczepą 2000 + 500 na folię

wychodzi na to że w ogóle nie opłaca się kupować prasy (doliczyć trzeba też mniejsze zużycie ropy przy mieszaniu paszowozu)

 

Zbiór trawy w pryzmę zawsze był i będzie tańszy i to sporo, na dodatek trawa w pryzmie jest bardziej pocięta niż w belce i paszowóz ma łatwiej rozwalić kostkę z trawy niż zawiniętą belkę, problem polega na tym że przyczepa jest dużo droższa w zakupie niż prasa, a usługi jak to usługi, jesteś zdany na kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

dodatkowo prasa posłuży nam do słomy, a taka przyczepa zbierająca już niebardzo, więc coś za coś, prasa na takie typowe gospodarstwa jak najbardziej sprawdzi się niż przyczepa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Witam, a ile u was biorą za robienie śruty ze zbóż? (jęczmień, pszenica, żyto, owies). Bo robię sąsiadowi co jakiś czas i tak naprawdę nie wiem ile brać.

A nigdzie nie mogę znaleźć ceny za taką usługę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

policz prąd, swoją pracę, np 15zł na godzinę, plus zużycie sprzętu, np bijaków, to musisz określić na oko, dodaj wszystko i masz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Myślałem raczej o cenie za ilość. Np za 100 kg. Pracuje na śrutowniku walcowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Młyny biorą jakieś 15-20 zł za śrutowanie i 25-30zł za zrobienie mąki /100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Dzięki kolego, przynajmniej mam jakieś porównanie. Wiec moje dotychczasowe 5 zł/100 kg ma się nijak do aktualnych cen takich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj z dużymi maszynami a ja zapytam się o mniejszę

pług ug 2+ursus 2812

kultywator 14 łapowy

sadzarka do ziemniaków 2 rzędowa

kosiarka  165

sipma z224

opryskiwacz 300l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Słuchajcie ile wziąć za zasianie bobiku na 5 ha, zestawem ciągnik 150km i siewnik accord kverneland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil-c330m    0

Witam, nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale chciałbym się dowiedzieć jak chodzą ceny za usługę opryskiwaczem i od czego ta cena zależy ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

Kiedyś czytałem forum na temat cen za takie uslugi rozbierznosci były duże ja biorę 100 zł od hektara jak trzeba daleko jechać to za paliwo sobie doliczam .Niech jeszcze inni rolnicy sie wypowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

100 za 1 ha to rewelacja jak ktoś tak płaci. To bym z  2,5-3  godziny z 2200 zł zarabiał  a spalił bym za 100 zł. A dziennie  z 80 ha spokojnie ha machnę. Norma to 20-30 zł z 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No bez jaj, gdzie zarobie 600 zł za 3 godziny a wydam 80-100.  Ciągnik pali 4 l godzinę.

U nas tak biorą. Osobiście prawie nie robię usług.

Opryskiwacz  ponad 4 tyś litrów 24 metry, normalnie 20 ha to w 1,5 godziny pryskam, plus 1 godzinę na zalanie i dojazd.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

Tomku ja za taka cenę 20 -30 zł to ciągnika nie odpalę sory że tak powiem ale taka jest prawda ty mówisz ze masz taki duży opryskiwacz bo i masz duże gospodarstwo i to inaczej widzisz  ale jechać komuś usługę zrobić czas poświecić trzeba wszystko liczyć czas sprzęt wszystko kosztuje za to mówiłem że są duże rozbierznosci w cenach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj