Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3933 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 16 maj 2016 - 04:14

Ceny mleka 2016

nie jest to takie proste 0/1 :) to np Mlekpol ze swoim łaciatym powinien mieć ceny każdego produktu z logiem łaciate o 1zł wyższe od konkurencji. Mlekovita też ma rozpoznawalną markę i logo nawet najbardziej ze wszystkich spółdzielni a tak się nie dzieje jak mówisz :) także to nie takie proste jak Ci się wydaje. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 05:21
  •  

#1942 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 16 maj 2016 - 06:31

Ceny mleka 2016

panowie ale 1,50 litr dzis przy taki kryzysie to jak wygrana w lotto.to musi byc glebsza sprawa

ci co odeszli sami z piatnicy pewnie teraz becza

Edytowany przez marju12, 16 maj 2016 - 06:33.

#1943 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:07

Ceny mleka 2016

w piątnicy w radzie siedzą rolnicy którzy dbają o wszystkich żeby mniej więcej było po równo o obcinają inne koszty a nie tak jak reszta mleczarni tam gdzie najłatwiej czyli u rolnika, w mlekpolu czy mlekowice siedzą cwaniaki co martwią się o swój tyłek i ważne aby oni mieli dobrą cenę, jak to ktoś wyżej pisał przy 200 sztukach oddał 8 milionów litrów,  zresztą ten spadek cen to jest ściema bo nie widać żeby w sklepie nabiał staniał gdzie w większości mleczarni ceny spadły 30 % w dół

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#1944 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:19

Ceny mleka 2016 dokladnie w piatnicy siedza prawdziwi rolnicy ktorzy dbaja o swoje i innych dochody. niestety w mlekpolu kazdy dba o swoj tylek. co do jakosci produktow to nie wiem czy wiecie ale mleko w procesie technologicznym nadziebn dobry przechodzi przez wirowke. pasteryzator wiec na koncu cale mleko jest takie samo...

#1945 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:25

Ceny mleka 2016

jak przechodzi takie procesy ,niezależnie od stanu początkowego, to w zasadzie nie ma wiekszego znaczenia jego jakość w skupie

nowy

#1946 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:28

Ceny mleka 2016

I tu się płaci za markę , kup zwykłą colę a oryginalną coca-colę  ja w smaku różnicy nie widzę a cena 2 x taka .

#1947 Share kamcio2846

kamcio2846

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:32

Ceny mleka 2016

Za  niska panie-  za niska.       

czyli po ile płacą?

#1948 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:50

Ceny mleka 2016 Ale w piątnicy już kilka razy chcieli obniżyć cenę tylko rada się nie zgodziła także tu jest ich sukces a bardziej radnych którzy dbają o swój interes i szukają oszczędności gdzie indziej niż na dostawcach

#1949 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:53

Ceny mleka 2016

piątnica ma też tak wysokie ceny produktów bo jest ich nie wiele, nie idą na ilość a na jakość, jakby zaczęli przyjmować dostawców to w końcu też rynek by się nasycił i cena by spadła a tak ich produkty są pożądane więc jest i cena wysoka, to jest przykład mleczarni jakie powinny istnieć, znaleźć nisze i ją wypełnić, a nie opowiadanie głupot że trzeba być większym i jeszcze większym, tak samo zresztą jak z wielkością obsady krów, niektórzy zapomnieli o prawach ekonomi a teraz zamykają interes bo nie stać ich produkować powyżej złotówki

zgadza się rada dba o swoje i szuka oszczędności w zakładzie a nie na dostawcach bo wiedzą że jak dostawców nie będzie to i ich nie będzie, i tak powinna funkcjonować mleczarnia, ostatni powinien dostać obniżkę rolnik bo to dzięki niemu ludzie mają miejsca pracy i mają co robić, niestety prawie wszyscy o tym zapomnieli poza tym jednym przypadkiem w którym w radzie nie siedzą przydupasy prezesa i robią tak jak prezes chce

Edytowany przez matik123, 16 maj 2016 - 07:56.

#1950 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:09

Ceny mleka 2016

skoro rada sie nie zgodzila to znaczy ze placac 1,50 dalej maja zysk.

panowie mleko z piatnicy to jest mleko od hf wiec jakosc taka sama jak u kazdgo innego  .Zobaczcie na krowy banacha  ma hf a hf  daje jakoscowo mleko nie najlepsze tylko ilosc.,zywieeni podobe

wiec prosze nie pisac glupot jaka niby ma jakosc ppiatnica a inni to maja gorsze jakosciowo

Edytowany przez marju12, 16 maj 2016 - 08:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:14

Ceny mleka 2016

Panowie mógłbym zadać pytanie nie związanie z tematem

#1952 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:28

Ceny mleka 2016

Jeśli to pytanie to dawaj

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#1953 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:38

Ceny mleka 2016

Mam problem bo chcę sprzedać krowę tylko nie wiem którą ponieważ pierwsza to simentalka ze Słowacj kupiona jako jałówka cielna i daje teraz 14l mleka na dzień ale jak się ocieliła to 15l/dzień( budowa ładna chociaż wagi ma 550kg ,doi się już 7mcy i jest cielna 4mce ) ma dość równą laktacje i wiem d..y nie urwie z mlekiem i jest bezproblemowa dostaje 2kg paszy i 1kg śruty ququ ,druga to hf teraz będzie 3 ciele(budowa jaka każdy wie , cielić się będzie za 3 tyg.) mleka po ocieleniu 30l na dzień murowane ale ma wadę jak dużo zje a jest cielna to jej wypada pochwa(nie zawsze ale jednak) i w zimie przy tym żywieniu jest problem bo w lecie to nie.Moje żywienie letnie to trawa do oporu do tego powyżej 18l mleka na dzień 1kg paszy na 2 litry mleka i 1,5kg śruty z ququ(na dzień)podzielona  na dwa odpasy ,w zimie tak samo z paszami treściwymi ale jako objętosciówki to tylko siano i sianokiszonka(witaminy lizawki solne i kreda pastewna to oczywiste i cały rok to mają) .Tu moje pytanie którą sprzedać ??? wszelkie porady mile widziane.

#1954 Share merciless

merciless

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:46

Ceny mleka 2016

Pat dobrze wyjaśnił. W Mlekovicie kierowcy byli przekupni. Podobno niektórzy w wiosce dawali 100 zł miesięcznie i dawali do probówki co chcieli. Jak trafi się 1-3 kombinatorów na trasie to w cysternie przy 17 tyś i ta wyniki powinny być w normie. Rok temu jeden kierowca domyślam się, żw brał w łapę, bo pytał jak mi mleko przechodzi, bo by wziął dodatkową próbkę. Dzisiaj jeździ z nim ciągle laborantka. Nie wiem, może u wszystkich jeżdżą i to przypadek, albo zamiast wywalić go to pilnują, bo to znajomy. W Baranowie wszystko możliwe.

Oddaję do Baranowa i laborantki z kierowcą na oczy jeszcze nie widziałem. Co do wymagań w Piatnicy to znajomy mi pokazał swoje wyniki i rewalacyjne wcale nie są. Wymagania jak najbardziej do przejścia.

#1955 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:28

Ceny mleka 2016

Artek hf-ce mozesz załozyć spinkę  na pochwę i nie będzie problemu .

#1956 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 16 maj 2016 - 09:44

Ceny mleka 2016 Ogłoś obydwie i która nie pójdzie pierwsza, zostanie :P

#1957 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:55

Ceny mleka 2016

grzesiekxy byłem u wet. swoich i właśnie mówili ze to się lubi paskudzić a to już jest ostateczność(tak mi powiedzieli)

przezuwaczka dobry pomysł tylko czasem mogę sprzedać tą lepszą(całokształt) i dlatego proszę o rady właśnie was bo co kilka głów to nie jedna a plusem HFki to tylko myślę jest to mleko , a simentali cała reszta ale ilość mleka pozostawia wiele do życzenia.

#1958 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 16 maj 2016 - 10:34

Ceny mleka 2016 artek ja bym sprzedał obie dziś można znaleźć na ich miejsce coś sensowniejszego za normalne pieniądze .nie to że namawiam ale mój wujo chętnie sprzeda całe stado kilkanaście sztuk choroba nie pozwala mu na dalsze prace .

#1959 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:46

Ceny mleka 2016

Może to i dobra rada bo wtedy kupie jedną ale dobrą tylko tez istnieje prawdopodobieństwo się nadziać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:33

Ceny mleka 2016

sami rolnicy w zarzadzie nie wiele moga zdzialac, jest wiele spoldzielni gdzie w zarzadzie sa najlepsi rolnicy i te spoldzielnie dzis upadaja, jesli ktos jest bardziej w temacie to nie bedzie pisal glupot ze piatnice do sukcesu doprowadzila dobra jakosc skupowanego mleka, i jego przerobow, a tymbardziej zarzad skladajacy sie z rolnikow.   Chociaz nie twierdze ze Piatnica robi najgorsze produkty, jakosciowo mozna porownac do wiekszosci mleczarni. Ale to troszke za malo y odniesc sukces. Tak jak pisalem tu pomogli bardzo wplywowi ludzie w rozwinieciu firmy, wejsciu na rynek , dzieki temu piatnica byla zawsze do przodu,