Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4060 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 15 maj 2016 - 07:39

Ceny mleka 2016 Bez przesady robić im się nie chciało to się przynosili.I to głównie z powodu spmatyki. Ale ten co o nią nie dba to i tak ogranicza sobie zysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 13:48
  •  

#1922 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 15 maj 2016 - 07:45

Ceny mleka 2016 Jak ktoś liczy na układy z kierowcą, by lać byle g... to nie dziwię się.
Moje mleko ma bakterii ok 10-15 max i komórki 100-250. Jakbym był pod oceną dałoby się poprawić te wyniki. Wszystko utrzymuje się na podobnym poziomie kilka lat, choć zdarzają się pojedyncze wpadki z kom, ale to jak u każdego. W tej chwili ok 80%stada stanowi MO i SM, które mają wyższą zawartość kazeiny od hf a tym samym z tego mleka daje wyprodukować się do 10% więcej sera. Nikt mnie za to nie premiuje. W tej chwili od Mlekovity 1,03 netto
No i jakie wy macie te wymogi, których bym nie mogł ja i inni spełnić?

#1923 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 15 maj 2016 - 07:52

Ceny mleka 2016

Ja się dziwię że  lepszą cene zamienili na gorszą . W mojej okolicy to z Mlekowity  uciekali do Rypina , bo tam byle białe . Mój debiut czyli pierwsze wyniki kom somat .83 tyś bakt. 14 tyś . także z dobrym doświadczeniem to chyba nie sztuka jak żółtodziób z takimi zaczyna .Ja wiem żę w Mlekowicie kładli i kładą uwagę na jakość mleka .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje? zobacz »

•  

#1924 Share suchy330

suchy330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:12

Ceny mleka 2016 Thomas jakie układy o czym mówisz wgl :-D w Piątnicy czegoś takiego nigdy nie było samochód sam próbki pobiera od kilku dobrych lat. Ok fajnie ze masz takie dobre wyniki ale problemem jest to ze masz ch*jowa mleczarnie,pozdrawiam

#1925 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:24

Ceny mleka 2016

ale on nie mówi tutaj o piątnicy tylko że ludzie się przenoszą do innych mleczarni gdzie nie ma automatycznego poboru próbek po to by kombinować z kierowcą, w mlekovicie jak nie masz układów z kierowcą a z tym podobno jest coraj gorzej(nie wiem dokładnie bo nie próbowałem się ugadywać) to też ci nie przepuszczą komórek i bakterii, a jak ktoś dba i pilnuje więc łapie się w pułapie 400 tysięcy komórek to do 300 już nie wiele brakuje...

#1926 Share kamcio2846

kamcio2846

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:45

Ceny mleka 2016

Witam.Jaka jest cena za litr mleka w mleczarni Polindus Gąsewo?

#1927 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów

Napisany 15 maj 2016 - 11:42

Ceny mleka 2016

Jak ktoś liczy na układy z kierowcą, by lać byle g... to nie dziwię się.
Moje mleko ma bakterii ok 10-15 max i komórki 100-250. Jakbym był pod oceną dałoby się poprawić te wyniki. Wszystko utrzymuje się na podobnym poziomie kilka lat, choć zdarzają się pojedyncze wpadki z kom, ale to jak u każdego. W tej chwili ok 80%stada stanowi MO i SM, które mają wyższą zawartość kazeiny od hf a tym samym z tego mleka daje wyprodukować się do 10% więcej sera. Nikt mnie za to nie premiuje. W tej chwili od Mlekovity 1,03 netto
No i jakie wy macie te wymogi, których bym nie mogł ja i inni spełnić?

kolgo duza roznica jest miedzy  simentalem a MOnbeliard w mleku ja 90% mam simentale ale mysle nad monbelirde bo faktycznie simy troche slaobo z mlekiem i gdyby nie cena cielat 19zl na wage zywa to bym nie jechal na sm.

#1928 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:24

Ceny mleka 2016 Pat dobrze wyjaśnił. W Mlekovicie kierowcy byli przekupni. Podobno niektórzy w wiosce dawali 100 zł miesięcznie i dawali do probówki co chcieli. Jak trafi się 1-3 kombinatorów na trasie to w cysternie przy 17 tyś i ta wyniki powinny być w normie. Rok temu jeden kierowca domyślam się, żw brał w łapę, bo pytał jak mi mleko przechodzi, bo by wziął dodatkową próbkę. Dzisiaj jeździ z nim ciągle laborantka. Nie wiem, może u wszystkich jeżdżą i to przypadek, albo zamiast wywalić go to pilnują, bo to znajomy. W Baranowie wszystko możliwe.

#1929 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:33

Ceny mleka 2016

Witam.Jaka jest cena za litr mleka w mleczarni Polindus Gąsewo?

Za  niska panie-  za niska.       

#1930 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 maj 2016 - 13:07

Ceny mleka 2016

kolgo duza roznica jest miedzy  simentalem a MOnbeliard w mleku ja 90% mam simentale ale mysle nad monbelirde bo faktycznie simy troche slaobo z mlekiem i gdyby nie cena cielat 19zl na wage zywa to bym nie jechal na sm.

Tu się z tobą zgodzę bo kupiłem Simentalke  ze Słowacji(jałówkę) i po ocieleniu na jesieni dawała ledwo 9l/dzień potem 15l/dzień(2kg paszy i 1,5 śruty ququ+trawa) a 3 dni temu ocieliła mi się jałówka HF/MO i na obecna chwile daje 18l/dzień(1kg śruty ququ +siano )bo dopiero od jutra pójdzie na pole będzie miała trawę i pasze więc róznica jest ogromna  a budowa mniej więcej taka sama.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 maj 2016 - 13:27

Ceny mleka 2016 Pany w programie wieś co jest Polską to ktoś dzwonił że ma mleko po 33gr.

#1932 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 maj 2016 - 13:44

Ceny mleka 2016

mleks wyszków  12000 tł 4,25 1,055 br

#1933 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 maj 2016 - 13:48

Ceny mleka 2016 Słyszałem od znajomego że Mlekovita płaci mu 48 gr za litr, wiec bardzo możliwe że i 33gr płacą, zwłaszcza jak słabe parametry i małe ilości. Taka cena to chyba wystarczy na prąd za dojenie i na nic więcej

#1934 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 15 maj 2016 - 13:52

Ceny mleka 2016 Dobrze, że przypomnieliście, bo muszę TOK dzisiaj wszystkim zrobić. 15 dzisiaj, więc na kontrole, żeby się kwiatek jakiś nie trafił. Ostatnio pod oceną było u jednej 4 mln, a obrzęk po 3 dniach wykwitł. Na szczęście w mleczarni dobrze wyszło.

#1935 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 15 maj 2016 - 18:01

Ceny mleka 2016

To u Ciebie obrzęk  ,,wyszedł'',a jak u mnie 4490000 :blink:  po laboratorium bo nie wiadomo skąd somatyka,a na   ,,patelni ''na oko  600000 :unsure: ,wymię miękkie,żadnych kłaków,przez cedzidła bez jakikolwiek problemów,mućka w kilka dni do żyda,jak masz badania przy każdym odbiorze szybko interweniujesz,a po tygodniu czy dwóch takie objawy praktycznie szkoda kasy na weta :mellow:

#1936 Share realny

realny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:06

Ceny mleka 2016 Ci co przeniesli się z Piatnicy do polmleku to nie przez to ze robic im się nie chce bo to duzi dostawcy tylko ze dwa lata temu płacili lepiej i obiecywali ze nie beda placic mniej jak w piatnicy a przy tym zero jakości aby biale ale juz tak dobrze nie jest i pewnie teraz żałują
A jakości mleka przyjmowanego do Piatnicy nie ma co porównywać do zadnej innej mleczarni. Dlatego Piatnica jest mocna na rynku polskim bo ma super produkty. Sami wiecie ze z byle czego cacka nie zrobisz.

#1937 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:10

Ceny mleka 2016

To u Ciebie obrzęk  ,,wyszedł'',a jak u mnie 4490000 :blink:  po laboratorium bo nie wiadomo skąd somatyka,a na   ,,patelni ''na oko  600000 :unsure: ,wymię miękkie,żadnych kłaków,przez cedzidła bez jakikolwiek problemów,mućka w kilka dni do żyda,jak masz badania przy każdym odbiorze szybko interweniujesz,a po tygodniu czy dwóch takie objawy praktycznie szkoda kasy na weta :mellow:

ja tam takich krów nie wywalam do żyda do póki dają dobrze mleko i się zacielają, ale do tego trzeba mieć resztę krów "dobrych" które mają komórki na poziomie poniżej 100 tysięcy

#1938 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:35

Ceny mleka 2016

Ci co przeniesli się z Piatnicy do polmleku to nie przez to ze robic im się nie chce bo to duzi dostawcy tylko ze dwa lata temu płacili lepiej i obiecywali ze nie beda placic mniej jak w piatnicy a przy tym zero jakości aby biale ale juz tak dobrze nie jest i pewnie teraz żałują
A jakości mleka przyjmowanego do Piatnicy nie ma co porównywać do zadnej innej mleczarni. Dlatego Piatnica jest mocna na rynku polskim bo ma super produkty. Sami wiecie ze z byle czego cacka nie zrobisz.

produkty najgorszej jakosci nie sa, ale nie o to chodzi, chodzi o to ze piatnica wybila sie dzieki wplywowym ludziom dzialajacym dla tej spoldzielni, dzieki temu miala zawsze przewage, mogla szybciej sie rozwijac , miala wieksze mozliwosci . Widze ze wielu jest tu w bledzie, ze to zasluga dobrej jakosc skuowanego surowca.

#1939 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 15 maj 2016 - 20:42

Ceny mleka 2016 Po 5ciu dniach leczenia i zdaiwania w podłączany zbiorniczek wróciła do normy. 8 l na raz daje znowu z tej ćwiartki. Somatyka trochę podwyższona, ale sprzedaż byłaby karygodna.

Wszędzie jest tak samo. Jedni dbają i liczą, inni kombinują. Mnie kiedyś mleczarnia otworzyła oczy na jakość mleka posądzeniem o dolwwanie wody. Okazało się, że to zatrucie mykotoksynami z qq i niektóre wodę dawały nawet 5%. Jestem im wdzięczna za to, bo teraz dużo bardziej dbam o zdrowie krów od higieny, żywienio po choroby zakażne...

Edytowany przez przezuwaczka, 15 maj 2016 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 15 maj 2016 - 22:35

Ceny mleka 2016

Co do Piątnicy to marka, marka i jeszcze raz marka. Wyrobili sobie markę u ludzi dobrymi niespotykanymi wcześniej produktami bez barwników i konserwantów. Ludzie to kupili wiedzą, że to jest dobre i po to wracają.  Dzięki temu mogą sobie pozwolić na nieco wyższe ceny swoich produktów i przez to lepiej płacić dostawcom. Tyle w temacie.

Edytowany przez kokoman0, 15 maj 2016 - 22:37.