Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3954 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 09 maj 2016 - 09:49

Ceny mleka 2016 Tego nie był bym taki pewny. Mam pół ha okulnika przy oborze. Krowy wolą gryźć tam trawę jak jeść tmr. Dopiero po jakimś czasie się to odwraca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 04:05
  •  

#1802 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 maj 2016 - 10:14

Ceny mleka 2016

Wygnajcie krowe z dobrego tmr na pastwisko gwarantuje Wam ze bedzie stała przed dzrzwiami obory i ryczała a gdzies bedzie miała świerze powietrze motylki itp

krowa jak wyjdzie pierwszy raz na pastwisko to tylko pobiega sobie i przybiegnie spowrotem do obory, ale nie dlatego ze tam tmr lezy, jak wyjdzie drugi raz to juz troche pochodzi, a jak na trzeci dzien jej nie wypuscisz to cala wies bedzie slyszec odglosy z obory,   Wystarczy spojrzec na zachowanie zwierzat i bedzie widac co dla nich jest lepsze. 

#1803 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 09 maj 2016 - 11:27

Ceny mleka 2016

Jak zaznaczyłem dobry tmr, kazdy wie jak sie krowy zachowuja przy pierwszym wygnaniu wiec nie wiem po co to piszesz, jak kosisz dwa tygodnie po wszystkich to napewno do takiej sianokiszonki  spieszczyc sie nie bedzie. Jak zwykle zbaczamy z tematu. W Piatnicy o obniżkach nic nie słychac.

Edytowany przez Soltys85, 09 maj 2016 - 11:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 09 maj 2016 - 11:47

Ceny mleka 2016 Ja mam dobry tmr. Z bardzo dobrych obietosciowych. Krowy poprostu lubią zielone.
Nie wierzysz dożyć do tmru po 5kg świeżej zielonki. Zamiast 1.5kg sianokoszonki A zobaczysz jak pobieranie paszy tobie wzrośnie.

#1805 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2016 - 12:03

Ceny mleka 2016

OSM Koło - ok. 20 tys., tł. 4,3, b. 3.2, za marzec, 95 gr netto, 1 zł brutto dla VATowca, przy czym trzeba wspomnieć, że w połowie marca była obniżka, więc cena za mleko w kwietniu będzie z 2-3 grosze niższa. Dopłata do ilości została całkowicie zawieszona.

Wtrącę się także w dyskusję dotyczącą wypasania - każdy z Was ma trochę racji, ale suma sumarom opłacalność produkcji przy wypasie lub zostawianiu krów w oborze zależy od olbrzymiej ilości czynników, przez co u każdego z osobna będzie to inaczej wyglądało. Już kolega wcześniej wspominał, rasa bydła, rodzaj stosowanych pasz, odległość pastwisk, rodzaj obory, POGODA I ILOŚĆ OPADÓW!!!!, wielkość stada, itd. itd.... Nie było, nie ma i nie będzie złotego środka w tej kwestii. Pozostaje modlić się, żeby urosły ładnie pasze objętościowe, to się jakoś rok przeżyje. Chociaż na razie się nie zapowiada...

Wsch. Wielkopolska - susza jak CHOLERA!! A najciekawsze jest to, że w obrębie 20-30 km popadało wszędzie i to ładnie, a tutaj jakby ksiądz na mszy pokropił...

#1806 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 09 maj 2016 - 12:47

Ceny mleka 2016

Ja mam dobry tmr. Z bardzo dobrych obietosciowych. Krowy poprostu lubią zielone.
Nie wierzysz dożyć do tmru po 5kg świeżej zielonki. Zamiast 1.5kg sianokoszonki A zobaczysz jak pobieranie paszy tobie wzrośnie.

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze :D

#1807 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 09 maj 2016 - 13:53

Ceny mleka 2016 No mozna i tak.

#1808 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 09 maj 2016 - 14:43

Ceny mleka 2016

ostatni sezon i ten co będzie idealnie obrazuje tą "wyższość pastwiska" jak trawa usycha  na pień i tutaj nawet kwaterowanie nie pomoże...

ciekawa teoria , pewnie nawalisz balotów z tej uschniętej trawy  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1809 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:05

Ceny mleka 2016

chodzi o to że skosisz możesz zanim uschnie i się wy-kłosuje a krów nie pogonisz by szybciej żarły....

#1810 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 09 maj 2016 - 17:30

Ceny mleka 2016

ja tam bym ich nie gonił za bardzo w takiej sytuacji  ;)

jasne skosisz szybko i co ? odrośnie ?  klęska to klęska co tu ugrasz ? nic 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 maj 2016 - 17:36

Ceny mleka 2016

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze.

pamietam ten post i bylo tam napisane ze jedna pryzma byla zrobiona tydzien pozniej, co dalo poltora razy tyle paszy objetosciowej wiecej z tego samego areau co pryzma pierwsza. moze delikatnie slabszej pod wzgledem bialka, ale to sie oplacilo bo pasze objetosciowe w tym roku byly drogie, lepiej sie oplacilo dokupic taniej rzepakowej zeby wyrownac bialko niz dokupywac bele, inna sprawa zeby wczesniejsze koszenie pierwszego pokosu zaowocowalo lepszym drugim pokosiem, w obu przypadkach drugiego pokosu nie bylo lub byl slaby .  nic nigdy nie pisalem ze kosze dwa tygodnie po wszystkich , pierwsza pryzma jak wszyscy ruszaja, druga pryzma tydzien pozniej, krowy sianokiszonke z pryzmy zjadaja bardzo dobrze, nic na sciolkie nie idzie.  

#1812 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 maj 2016 - 18:41

Ceny mleka 2016

SPOMLEK za maj -17 gr

#1813 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:01

Ceny mleka 2016 OSM radomsko za kwiecień 13 tys litrów 1 zł brutto. Ja mam krowy na uwięzi nie ma możliwości wypasania krow. Brak ziemi blisko domu. Cena spada co miesiąc o kilka groszy na ilości.
Lukash06

#1814 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:52

Ceny mleka 2016

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze :D

niestety kolego mowa była bodajże o zeszłym roku , była susza i zimnota i  tu potwierdzam że w maju to nie było praktycznie co kosić

drugiego pokosu nie było i tu nie ma co mędrkować w takiej sytuacji ..kto poczekał to przynajmniej nie  musiał   potem kupować w takich ilościach jak ci co liczyli na drugi pokos 

#1815 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:29

Ceny mleka 2016

U nas dziś jeden belował .....6 sztuk z ha.Natura wie co robi, kazdy sprzeda połowe bydła i problem się rozwiąze.

#1816 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 10 maj 2016 - 06:59

Ceny mleka 2016

SPOMLEK za maj -17 gr

tu juz chlopy jada z grubej rury z obnizkami .kolego -17 gr z jakiej kwoty .....? bo tu moze byc diabel w szczegolach

#1817 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 maj 2016 - 11:41

Ceny mleka 2016 ryki za kwiecień 1,19 brutto vatowiec 3,58 bi 4,9 tł 15 tysi

#1818 Share koks

koks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ciągniki MF

Napisany 10 maj 2016 - 12:00

Ceny mleka 2016

SPOMLEK za maj -17 gr

Serio, aż tylee?  :wacko:  Skąd info?

#1819 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:04

Ceny mleka 2016

Ryki nie zla cena, OSM Kosow Lacki, troszeczke slabiej,  7466 litrow tl 3.71 bialko 2.88 cena netto 0.69 zl  , prognozuja dalsze obnizki, a jeszcze nie tak dawno 1.61 za litr bylo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:16

Ceny mleka 2016

mlekovita pow 20 tys tłuszcz 3.8 bi 3,3 cena 1,19 brutto,myślałem że bedzie gorzej