Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4057 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:21

Ceny mleka 2016

najtaniej wychodzi jesli ktos ma 100 % wlasnej ziemi w dobrej lokalizacji, czyli blisko gospodarstwa, i najlepiej w jednym kawalku, z tym bywa bardzo roznie, jeden ma 40 ha ziemi w 40 dzialkach porozrzucanych w odleglosci do kilku na nawet kilkunastu km, inny ma wszystko w jednym miejscu.    nie wspominam juz o sporej rozbierznosci w jakosci ziemi, to tez ma spory wplyw, inna bedzie sianokiszonka z 4 klasy z nizszych a inna z gleb torfowych podmoklych czy piaszczystch.  to samo jest z uprawami, jeden zasiewa kukurydze i spi spokojnie a drugiemu dziki zjadaja uprawe i pasza wychodzi mu znacznie drozej, temat rzeka.   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 06:58
  •  

#1762 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:23

Ceny mleka 2016

tak i przez te 3 dni , myślisz cały czas o swoich rekordzistkach żeby im tam czasem nic nie pier ..... ;)

jak Ci poleci taka co daje 10 tys to masz od razu  sporo miejsca w zbiorniku  :D

ja tam wole większy luz i mniej stresu sobie i zwierzętom  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1763 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:29

Ceny mleka 2016

@marko kolo no to ja sobie posiedzę przez te n-minut, a Ty dzierży widły i te twoje dodatkowe trzeba oporządzić :D.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje? zobacz »

•  

#1764 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:38

Ceny mleka 2016

słuchaj ktoś te widły musi dzierżyć , skoro już przychodzi to przynajmniej ma zajęcie  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1765 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 517 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:43

Ceny mleka 2016

Następny! Jakiś wysyp idiotów z onetu i tym podobnych?

tylko się zastanów kto z nas jest tym idiotą na pewno nie ja więc kto

#1766 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:49

Ceny mleka 2016

@marko kolo no to ja sobie jednak posiedzę :D.

Oluś powielasz idiotyczne stereotypy więc jak to nazwać?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1767 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:53

Ceny mleka 2016 Jałowa dyskusja. Kto da radę to przetrwa, inny zmieni profil produkcji lub padnie. Takie jest życie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. To temat o cenach - dla przypomnienia.

#1768 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 08 maj 2016 - 14:51

Ceny mleka 2016 U mnie dzierżawa się opłaca, bo dokupienie ziemi to średnio 50 tys za ha. Mam w sumie 60% dzierżaw. W tym za połowe i swoje biorę rolnośrodowiskowe(około 500 zł/ha), a za wszystko zazielenianie, bo większy areał. Oddaje podstawowe i dopłacam 800 zł za dzierżawę. W sumie dokładam śmieszne pieniądze, a ziemia w płodozmianie, wapnowana i obornikowana pięknie rodzi. Jakbym miała kupić tyle ziemi, to bym całe życie spłacała, a tak lajcik. Kredytu nie ma to i za takie pieniądze przetrwam.
Próbowałam kiedyś pastwiska i dokarmiania qq w domu. Nie najadały się niestety. Dochodziło do tego, że do południa stały, bo nie zjedzone i bez sensu to było. Te same krowy bez pastwiska w V lak dają więcej niż wtedy w III. Zmiany są bardziej szkodliwe niż brak ruchu.

Edytowany przez przezuwaczka, 08 maj 2016 - 15:43.

#1769 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 maj 2016 - 16:49

Ceny mleka 2016

Po 5 latach na uwięzi z obory na samochód wychodzi pokraka a nie krowa. Byle jaki okólnik i wolnostanowiskowa - dopiero wtedy można mówić o długowieczności krów. 

#1770 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 maj 2016 - 17:03

Ceny mleka 2016

Pawelol1111

Mozesz przedstawić jakieś badania na ten temat? Wszystko zależy od żywenia. Nie raz miałem problemy z otłuszczaniem się krów na uwięzi więc nie wiem o jakiej pokrace ty mówisz. Też zrezygnowałem z pastwiskowania. Jednolita pasza przez cały rok daje wymierne korzyści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 maj 2016 - 17:13

Ceny mleka 2016

Nie wiem ile to dlugowiecznosc u krow, ale ja zazwyczaj staram sie nie trzymac krow dluzej niz do 20 lat, mam kilka jeszcze z tym zielonym paszportem maja 16-19 lat,co prawda w bardzo dobrej kondycji, ale troche pierwiastek sie wycielilo wiec tnajstarsze ida w pierwszej kolejnosci do zbycia.

#1772 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 08 maj 2016 - 17:40

Ceny mleka 2016 mateusz1q zgadzam się z tobą

#1773 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 08 maj 2016 - 18:40

Ceny mleka 2016

Ja tam trzymam na pastwisku i nie przekonuje mnie ze jednolita pasza, czy bardziej równomierna wydajność bo to racja ale ja mam je na pastwisku cały czas, przychodzą tylko na dój wiec nie musze miec kiszonki na cały rok ani słomy. Uważam ze to duża oszczędność i oczywiście więcej czasu mam dla siebie. Proste jak cena dalej będzie szła w dół to żeby za oszczędzić na foli będziecie kosili i świeżą trawę im dowozili codziennie :)

#1774 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:10

Ceny mleka 2016

przezuwaczka w jednej sprawie masz racje w drugiej nie

1 sprawa faktycznie biorac 10ha po 50 tysia masz 500tys +odsetki 600tysia do splaty i codziennie zyjesz w strachu czy to splacisz czy cie zlicytuja.Tu cie popieram .Poczekaj cena spadnie do 20 tysia za jakis czas bo musi przez ta ustawe i wowczas kupisz.

2 sprawa pastwiskowanie.Powiem jasno nikt na swiecie nie wymyslil tanszej produkcji niz pastwisko.Tylko pastwiskowac to trzeba umiec.Nie wpuszcza sie na 5 ha 40 krow i niech sie pasa miesiac.sa tajemnice sukcesu.Powiem wam jak ja to robie .Ilosc sztuk na okreslony obszar ja mam 1,7 ar na 1 sztuke dziennie i kwaterowanie.tzn codziennie krowa wychodzi na swieza trawe nowa kwatere  taka na ktorej wczesniej nie byla.

Krowa ma taka tendencje ze jak pochodzi po trawie to potem juz tego nie chce jesc.bedziewybierala tam skubnie i tam  bedzie miala malo i bedzie glodna tu kolega wczesniej mialk taki problem ze byly glodne po pastwiski. I tak w 1 dniu na 60 ar idzie 35 krow w 2 ida jalowki,cieleta  na ta kwatere a w 3 opasy i tak wkolko..

2 sprawa jakosc pastwiska ja mam najstarsza trawe 3 lata potem oranie i sianie a najlepszym przypadku podsiewanie.

3 oczywiscie ze pastwiskowanie nie daje rownej produkcji dla tego koryguje sie dokarmianiem.

Tak da sie robic przy malych stadach do 40 sztuk przy duzych to niewykonalne.

Edytowany przez marju12, 08 maj 2016 - 19:14.

#1775 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:25

Ceny mleka 2016 Pastwiskowanie i kwatery. Już to widzę u siebie. Od kilku dni grzeje po ponad 20 °C i widzę jak już trawa podsycha na pastwisku. Nawet dobrze nie wyrosła i już po trawie.

#1776 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:31

Ceny mleka 2016

Pawelol1111

Mozesz przedstawić jakieś badania na ten temat? Wszystko zależy od żywenia. Nie raz miałem problemy z otłuszczaniem się krów na uwięzi więc nie wiem o jakiej pokrace ty mówisz. Też zrezygnowałem z pastwiskowania. Jednolita pasza przez cały rok daje wymierne korzyści.

Porozmawiaj z pierwszym lepszym weterynarzem. Jeśli krowa nie porusza się wtedy aparat ruchowy staje się upośledzony. Wiąże się to z bólem a ból ze stresem o schorzeniach nie wspominając.W stadach potrzebna jest hierarchia - jej brak odbija się na dobrostanie a to znów dzieje się kosztem zdrowia krowy - skraca jej życie w naturalny sposób. Krowa to nie silnik że aby dobre paliwo lać i zmieniać olej to działa i działa. Zamknij się w pokoju i niech Ci donoszą żarcie - posiedzisz miesiąc i zwariujesz a po kilku latach będziesz wąchał kwiatki od spodu. 

#1777 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:45

Ceny mleka 2016 Ja zrezygnowałem z pastwiskowania na rzecz uwięzi. Dlaczego bo krowy zaganiałem na łąkę godzina rano i godziną wieczorem. Latem straszne upały spadek produkcji wykazały tylko naj lepsza czesct30% niszczyly, czasu bardzo dużo traci@ łem a przy tym paszy wozenie wody przegradzanie. Fakt żyły dłużej ale produkcji nie bylo nie to co teraz krowa ciągnie max 10 lat chabet nie mam tylko ładne sztuki siadają stawy Ale to okolot6-7 roku dopiero widać. Zużycie paszy o wiele lepsze czasu i wiele więcej. Ale jak ktoś powiedzialygdybym miał łąki koło siebie to by się pasły. Na koniec kiedyś krowy dawały mac 25 doba dziś przy stanowiskowej jest to ponad 40

#1778 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:50

Ceny mleka 2016

Ja tam trzymam na pastwisku i nie przekonuje mnie ze jednolita pasza, czy bardziej równomierna wydajność bo to racja ale ja mam je na pastwisku cały czas, przychodzą tylko na dój wiec nie musze miec kiszonki na cały rok ani słomy. Uważam ze to duża oszczędność i oczywiście więcej czasu mam dla siebie. Proste jak cena dalej będzie szła w dół to żeby za oszczędzić na foli będziecie kosili i świeżą trawę im dowozili codziennie :)

no tak zaoszczedze na foli a wpie zaoszczedzona kase na rope do codziennego dowożenia,dwoma ciągnikami,że o tym ile przy tym roboty nie wspomne,robiłem tak kiedys ,i życiu nie wróce,w oborze,jeden ryk bydła jak ciągnik słyszeli , trawa szybko starzeje się ,co do wypasu też kiedys chodziły ,mleka od pastwiska mało,a chorowali nic nie mniej niż teraz,

#1779 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:52

Ceny mleka 2016

u mnie najdalej oddalone laki sa 5 km od gospodarstwa, i na trzeci pokos ponad 20 krow tam chodzi, godzina w jedna strone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów

Napisany 08 maj 2016 - 20:05

Ceny mleka 2016

pastwiskowanie tylko jak sa  laki zaraz kolo gospodarstwa wowczas jest najlepiej ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) .

Ja do 17 l nie dokarmiam tylko trawa sztuki powyzej  dokarmiam. indywidualnie ile ktora daje mleka i potrzebuje.

mam male stado i moge dopiescic kazda sztuke.I to dokarmiam zbozem i kukurydza a nie super dodatkami.witaminy i lizawki daje.

koszt produkcji sa u mnie male .Duzy sobie ze mna nie poradzi kosztowo :)  :D  :D

.wiecej nie bede pisal bo to forum o cenach mleka a nie zywieniu

powiem tylko ze teraz mam cene 79gr i jest ok jest dobra wyplata.

swoja cene minimalna obliczylm na 60gr ta cena tez daje mi zysk ale naklad pracy za duzy do zysku.

Edytowany przez marju12, 08 maj 2016 - 20:09.