Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4048 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 08 maj 2016 - 11:12

Ceny mleka 2016

Nie znam hodowcy, który byłby szczęśliwy.

Kryzys kryzysem ja jestem szczęśliwa. Wole być uwiązana do moich krów niż do łaskawości pracodawcy. Nigdy nie zapomnę zwolnienia z pracy, bo mam dzieci i mało dyspozycyjna jestem...

Ja zmniejszyłam sobie koszta produkcji właśnie dzierżawami i podniesieniem wydajności. Mnóstwo mam sąsiadów, którzy tego nie rozumieją, a ja to widzę na koncie. Dla mnie pastwisko to nie oszczędność. Z dobrej beli mam więcej mleka, a z trawy tylko problemy żywieniowe. Wybieg im wystarczy. Hf męczy się na łące. Widzę to u sąsiada. Weterynarz, ketoza i Struga w kółko. Jak mu mówisz, że qq daj więcej, to się pyta, czy ma na pastwisko wywieść :P

Edytowany przez przezuwaczka, 08 maj 2016 - 11:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 12:16
  •  

#1742 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:30

Ceny mleka 2016

To co lepiej sprzedać 100l za 2zł czy 200l za 1zł- gdybyś miała to nosić bańkami a obornik wywalać widełkami wybór był by prosty

Ja nie wiem co się z tym narodem np cena foli do sianokiszonki jest taka sam jak z przed bumu mlecznego to krowa zje mniej do wyprodukowania 100l mleka niż do 200 a nie mówię o pracy jaką trzeba wykonać

Niektórzy to już w błędne koło się pchają a za sobą pociągną ten rynek na dno

Edytowany przez macin87, 08 maj 2016 - 11:30.

#1743 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:39

Ceny mleka 2016

@Marcin, no właśnie co się dzieje z tym narodem, że nie myśli szerzej? Wg Ciebie, mając 2 krowy po 5000l wydajności, narobisz się mniej niż mając jedną dającą 10000l. Gratulacje!

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:45

Ceny mleka 2016

roboty mniej i problemów też,  mało tego to jeszcze dwa cielaki  ;)

ile ta krowa co daje 10 tys pociągnie ? jakiej opieki , warunków i żywienia wymaga ? 

przy obecnej cenie na mleko trzeba iść w opasy  a tu hf- y się nie sprawdzą 

idę w tym kierunku od lat , ale wiadomo to kwestia wyboru i zaplecza 

Edytowany przez marko-kolo, 08 maj 2016 - 11:52.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1745 Share juniormarcin

juniormarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:49

Ceny mleka 2016

@przezuwaczka ma po części rację że aby obniżyć koszty należy znaleźć dzierżawy i zwiększyć wydajność od sztuki .Na dzierżawie siejemy zboże, dokupujemy śrutę rzepakową plus witaminy i dodatki w zależności od wydajności i mamy tanią paszę treściwą. Jedynie z pastwiskiem się nie zgodzę bo krowy kiszonkę z kukurydzy mogą zjeść w oborze i później wyjść na pastwisko. Praca jak by nie było to też koszt a praca przy widłach to nie bajka. 

#1746 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 08 maj 2016 - 11:50

Ceny mleka 2016

OSM Czarnków pow. 15tys. białko 3,3 tłuszcz 4,0      0,89 netto :(

#1747 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:51

Ceny mleka 2016

Dobra, zejdę z wydajności 2 po 7,5tys i 3 po 5tys. Pasuje? Mam stado na 7,5 tys i wiem ile weta już nie widziałem i wole przy takich łazić dwóch, niż przy  trzech po 5tysi.

Edytowany przez agromatik, 08 maj 2016 - 11:53.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1748 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 08 maj 2016 - 11:57

Ceny mleka 2016 marko kolo mylisz się w swojej wypowiedzi w gospodarstwie w którym jest wysoka wydajność czasami nie wiedzą co to ketoza . pozatym mniej jest pracy przy mniejszej ilości sztuk.

#1749 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:06

Ceny mleka 2016

To ja napiszę ci tak mniejsze gospodarstwa zrezygnują przez taki tok myślenia a oddadzą wam tą ziemię a wy nie dość że zwiększycie produkcję mleka to i zwiększycie produkcję krajowego mleka poprzez genetycznie wysublimowane sztuki co daja 10tys. i co jeszcze bardziej wrośnie produkcja mleka w kraju (co myślisz co stanie się z ceną mleka w tym wypadku?) ale ceny do produkcji nie spadną bo pracodawca musi zapłacić pracownikowi który też chce żyć w tym karju (bo przecież produkty w sklepach też drastycznie nie spadną co by dało pretekst do obniżenia płacy) Zresztą co ja będę pisał. Ja i tak nie mam super hf moje dają 6tys a i cene mam wyższą niż taki co ma 8tys. (porzez lepsze parametry)

agromatik jak dalej myślisz że twój tok myślenia to nie błędne koło, gdyby nie takie pierdoły jak Ja i wiele innych gosp. podobnych do mojego dawno byście mieli cenę poniżej 50gr

#1750 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:06

Ceny mleka 2016

slawek74

czasami tak , niestety nie zawsze ..wiesz nie każdy jest wstanie zapewnić  warunki pod taką wydajność 

każdy robi to co lubi , ja  idę  w profil mięsno - mleczny - tu o takich rekordach nie ma mowy 

koszt produkcji litra w swoim gospodarstwie mam na poziomie 70 gr litr  

specjalizacja w jednym kierunku przy obecnej i zapowiadanej sytuacji na rynku mleka może odbijać się czkawką przez długi czas 

Edytowany przez marko-kolo, 08 maj 2016 - 12:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 08 maj 2016 - 12:08

Ceny mleka 2016 jak ktoś widłami zadużo pracuje to powodzenia . koszta zawsze można zredukować poprzez czasami swoją wydajność pracy a nie jak którzy do 50 sztuk zatrudniają pracownika .pastwisko to też kłopot ogrodzenie i wprowadzanie jak i czepianie szybciej jest wysypać wóz paszowy , pozatym krowa hf lubi monodiete . oszczędności trzeba szukać w żywieniu jednej warto dać innej zabrać aby nie zatuczyć temat rzeka ...

#1752 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:13

Ceny mleka 2016

Kryzys kryzysem ja jestem szczęśliwa. Wole być uwiązana do moich krów niż do łaskawości pracodawcy. Nigdy nie zapomnę zwolnienia z pracy, bo mam dzieci i mało dyspozycyjna jestem...

Ja zmniejszyłam sobie koszta produkcji właśnie dzierżawami i podniesieniem wydajności. Mnóstwo mam sąsiadów, którzy tego nie rozumieją, a ja to widzę na koncie. Dla mnie pastwisko to nie oszczędność. Z dobrej beli mam więcej mleka, a z trawy tylko problemy żywieniowe. Wybieg im wystarczy. Hf męczy się na łące. Widzę to u sąsiada. Weterynarz, ketoza i Struga w kółko. Jak mu mówisz, że qq daj więcej, to się pyta, czy ma na pastwisko wywiesc

jakim cudem dzierzawa moze dac wiekszy przychod jak wlasna ziemia? co za bzdury, za dzierzawe nie wezmiesz doplat, musisz zaplacic, w wiekszosci przypadkow nie da sie wziasc nawet zwrotu akcyzy na paliwo bo wlascicel tez ma ciagnik. Kolejna bzdura to ze sianokiszonka da wiecej mleko niz trawa, 100 swierzej trawy da wiecej mleka niz 100 kg sianokiszonki, sianokiszonka jest pomiedzy trawa a sianem.  jesli chodzi o zdrowotnosc krow to sianokiszonka wypada najgorzej jesli krowy maja sie meczyc to raczej w oborze na uwiezi a nie na swierzym powietrzu .  . 

#1753 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:16

Ceny mleka 2016

Ja zmniejszyłam sobie koszta produkcji właśnie dzierżawami i podniesieniem wydajności. Mnóstwo mam sąsiadów, którzy tego nie rozumieją, a ja to widzę na koncie. Dla mnie pastwisko to nie oszczędność. Z dobrej beli mam więcej mleka, a z trawy tylko problemy żywieniowe. Wybieg im wystarczy. Hf męczy się na łące. Widzę to u sąsiada. Weterynarz, ketoza i Struga w kółko. Jak mu mówisz, że qq daj więcej, to się pyta, czy ma na pastwisko wywieść :P

z pastwiskiem jest dokładnie tak jak piszesz,trawa szybko robi się stara i mleka mniej a tak skosze 15 maja i mam jednakową pasze cały rok,

#1754 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:20

Ceny mleka 2016

jak ktoś widłami zadużo pracuje to powodzenia . koszta zawsze można zredukować poprzez czasami swoją wydajność pracy a nie jak którzy do 50 sztuk zatrudniają pracownika .pastwisko to też kłopot ogrodzenie i wprowadzanie jak i czepianie szybciej jest wysypać wóz paszowy , pozatym krowa hf lubi monodiete . oszczędności trzeba szukać w żywieniu jednej warto dać innej zabrać aby nie zatuczyć temat rzeka ...

trochę  to się kłóci ta filozofia z tym co robią wasi przedstawiciele w radach 

dlaczego wyją że jak  nie dostaną dopłaty ilościowej to bankrutują ? 

można to,  można tamto tylko że prawda jest taka że granica opłacalności jest  przy 1 zł za litr w takich gospodarstwach 

więc ja w to nie idę bo wyraźnie widać gdzie są niższe koszty  ;)

#1755 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:44

Ceny mleka 2016

Nic nie mówiłem o zwiększaniu wielkości produkcji w gospodarstwie, tylko o zwiększeniu produkcji od sztuki. Przelicznik jest prosty, jeżeli do godnego życia potrzeba dajmy na to 100tys l mleka, to lepiej je wyciągnąć z 30szt, niż z 35. Głupie 10min zaoszczędzone dziennie, daje rocznie sześć godzin leżenia bykiem. Zaraz się znajdzie inteligent który dowiedzie, że ta stówa to ledwo na szczaw starczy, a od tej ilości to powinno być tyle a tyle, więc mówię - to przykład.

Edytowany przez agromatik, 08 maj 2016 - 12:47.

#1756 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:50

Ceny mleka 2016

Nie wierzę, że branie dzierżawy w dzisiejszej sytuacji to jest ciecie kosztów. Nie ma dopłat, nie ma akcyzy, często trzeba jeszcze dopłacić dzierżawę. I dobrze jak pogoda dopisze , że urośnie i da się ładnie zebrać. A na razie to przynajmniej w moim regionie to jest północ Mazowsza i południe warmińsko mazurskiego to cienko z tymi plonami. Ostatni raz dobrze popadało w lutym, a od tego czasu to można mówić o dobrym deszczu jeżeli uda mu sie tylko przykryć ziemię. Susza zapowiada się jeszcze głębsza niż w zeszłym roku. W tej sytuacji pogodowej i przy takich cenach dzierżawa to samobójstwo. Sąsiad wydzierżawił  w tamtym roku na jesieni 15 ha użytków zielonych. Jest oczywiście postępowy. Wszystko na jesieni zaorał i zasiał trawę. zima jaka była każdy wie wszystko mu wymarzło. Na wiosnę powtórka siewu. Tylko  wiatr hula i nosi murszem po okolicy, a trawa co dziesięć cm takie czerwone listki. Jak by nie było musi czekać na deszcz i siać trzeci raz. Do tej pory poszło mu ze dwie tony trawy. Poza tym paliwo, sprzęt i robocizna. i nic z tego nie ma.

Dzierżawa to może się opłaciła jak mleko było po 1.5 i wyżej, ale teraz to głupota i naganianie pieniędzy nierobom.

A niech ceny mleka utrzymają się poniżej i w okolicach złotówki przez rok, dwa albo pięć ciekawe ilu forumowiczów będzie miało takie samozaparcie i dalej będzie się popisywało ile to oni nie potrafią wyprodukować. No chyba, że ktoś jest sadomasochista... ;)

#1757 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:01

Ceny mleka 2016

Nic nie mówiłem o zwiększaniu wielkości produkcji w gospodarstwie, tylko o zwiększeniu produkcji od sztuki. Przelicznik jest prosty, jeżeli do godnego życia potrzeba dajmy na to 100tys l mleka, to lepiej je wyciągnąć z 30szt, niż z 35. Głupie 10min zaoszczędzone dziennie, daje rocznie sześć godzin leżenia bykiem. Zaraz się znajdzie inteligent który dowiedzie, że ta stówa to ledwo na szczaw starczy, a od tej ilości to powinno być tyle a tyle, więc mówię - to przykład.

Tylko jakie są realia a takie że masz np 35 sztuk a z tych 5 gorszych likwidujesz tych 5 gorszych a w ich miejsce dajesz lepsze- bo rzeczywistość jest taka że nie znam gosp. które zmniejszyło liczbę krów a jedynie je wymienili na lepsze modele- i dalej ciągnie to nas głębiej i głebiej aż dojdzie do momentu że nie będzie można ciąć kosztów bo nie będzie z czego wtedy zacznie się naturalna selekcja głupcy odpadną z obiegu spadnie ilość mleka i cena zacznie rosnąć

Nawet jak ostatnio rozmawiałem ze świniarzem że lepiej jest kupić zboże dla świń od ryczałtowca i być na vat niż brać dzierżawę oddać dopłatyt zapłacić podatek i dzierżawę idt. a takie są realia że nie rolnik trzepie kase z dopłat a mieszczuchy posiadające akt własności a rolnik będzie orał aż się zaorze  :lol:

#1758 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:05

Ceny mleka 2016

Ty mówisz o wadzie psychiki, a nie o wadzie wzrostu wydajności od sztuki.

#1759 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 08 maj 2016 - 13:07

Ceny mleka 2016

Agromatik z Twoich obliczeń wychodzi z 60 godzin ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:15

Ceny mleka 2016

Masz rację :ph34r:  czyli 3 dni urlopu, jeszcze lepiej.