Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4038 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 18:05

Ceny mleka 2016

Mlekovita centrala to samo.

Inwestując w siebie, pogłębiając wiedzę i umiejętności da się ograniczyć koszty. Śmiali się z nas sąsiedzi, jak zbieraliśmy wcześnie i szybko trawy i ostatni kukurydzę. Ja się z nich mogę pośmiać, bo mniej dodatków białkowo-energetycznych dokupowałam i weterynarza nie widuję. Oby tylko pogoda była łaskawa...

Jałówki trzeba karmić tak, aby wycielały się do dwóch lat i nie trzymać darmozjadów.

w tym roku nie koniecznie to sie sprawdzio, roznica pomiedzy tym co kosil 15 maja a tym co pod koniec maja byla taka ze ten co skosil pozniej mial 2 razy tyle paszy objetosciowej, co do 2 pokosu to jeden i drugi nie mial co kosic lub nakosil niewiele,  sam robilem dwie pryzmy z trawy, i ta co byla robiona tydzien pozniej dala poltora razy wiecej sianokiszonki z takiego samego areau, moze zawartosc bialka byla odrobine nizsza, ale mozna bylo to uzupelnic np tania sruta rzepakowa 1000 zl tona.  tansza opcja niz dokupywanie bel.  co do kukurydzy, jesli ziarno dojrzale to nie widze sensu czekania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 06:12
  •  

#1602 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 20:03

Ceny mleka 2016

Moim zdaniem qq lepiej jak jest trochę przyschnięta. Zawsze kosiłem trochę zieleńszą to krowy jadły to tak średnio. W tym roku skoszona została trochę suchsza to jedzą bardzo dobrze, i ta suchsza sporo lepiej pachnie niż ta mokra.

#1603 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 01 maj 2016 - 07:55

Ceny mleka 2016

Nie wiem jak u was ale u nas od zejścia śniegów których tak naprawdę nie było , ani razu nie padał porządny deszcz susza jest straszna . Brak pieknej pogody i wysokich temperatur plus zimne noce i brak deszczu i nie ma i nie bedzie co kosić a 15 maja to można pojechac bedzie zobaczyć czy może rosliny wystartowały bo nedza . A wiec kryzys sie pogłebi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#1604 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:19

Ceny mleka 2016

Nie wiem jak u was ale u nas od zejścia śniegów których tak naprawdę nie było , ani razu nie padał porządny deszcz susza jest straszna . Brak pieknej pogody i wysokich temperatur plus zimne noce i brak deszczu i nie ma i nie bedzie co kosić a 15 maja to można pojechac bedzie zobaczyć czy może rosliny wystartowały bo nedza . A wiec kryzys sie pogłebi

U mnie północ Mazowsza to samo. Podejrzewam, że w mojej okolicy już maksimum mleka zostało osiągnięte i to własnie przez klimat. Dotąd ludzie zwiększali produkcję bo mieli dobrą paszę sprzed dwóch lat. Ale teraz to już każdy jest czysty. Prawie nikt nie ma kukurydzy, a o balotach to można pomarzyć, chyba, ze z "użytków ekologicznych" z pomorza gdzie w tamtym roku wszystkie trzciny z rowów powycinali.

Jak tak dalej pójdzie to nie cena nas dobije, ale własnie brak opadów. Chociaż cena na pewno nie pomaga oczywiście

#1605 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:32

Ceny mleka 2016 U nas województwo łódzkie mam tereny różne od piaszczystych do glinianych. Na podmokłych mam łąki. Kukurydza pół na pół suche z mokrym. Także myślę że pasza będzie trawy ładne ale nawozenie tez poszło duże. Kukurydza właśnie wczoraj posiana. Co do ceny to nie będę się wypowiadał...
Lukash06

#1606 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 maj 2016 - 09:52

Ceny mleka 2016 Na wyjście z kryzysu branży mleczarskiej jest sprawdzony sposób. Trzeba jeszcze bardziej się germanizować i wspierać germańskie tak by z kraju jak najwięcej wyprowadzić piniędzy by budżet nie miał już z czego dołożyć. Wtedy bogaty germaniec wykupi mleczarnie i po roku je zamknie by pozbawić konkurencji dla swoich. Mleczarnie przerobi na megamarkety i tam będzie sprzedawał swoje wyroby po wysokich cenach. A Wy już nie będziecie narzekać bo nie będziecie musieli już doić krów.

#1607 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:54

Ceny mleka 2016

ceny za jakiś miesiąc pojdą w góre szykije się eksport do Rosji przez Ukrainę

Edytowany przez Anetka1, 01 maj 2016 - 09:54.

#1608 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 01 maj 2016 - 10:06

Ceny mleka 2016 Rolnik1973

Ty się tak nie ciesz bo Ty na tych swoich świnkach wyszedłeś jeszcze gorzej niż my na mleku, w moim regionie póki co się nie dokłada do tego interesu, jeszcze parę groszy zostanie, a do świń od roku chyba dokładasz ale się cieszysz bo nie musisz doić krów. Nie oszukujmy się, krowy mają tylko Ci którym się chce robić i się tej roboty nie boją, lekko nie jest, zwłaszcza jak cena idzie w dół, ale zlikwidować hodowle to można w jeden czy dwa dni a odbudować później to potrzeba kilka dobrych lat, także trzeba to przeczekać, już różnie było, kilka lat temu oddawałem mleko po 80 groszy a później było po 1,50zł więc te wahania są bardzo duże, ale żadna produkcja nie jest stabilna cenowo, czy to zboże, bydło, świnie czy warzywa, wszędzie są lepsze i gorsze lata, grunt to się nie załamywać od razu.

Anetka1

Coo? Że niby Rosja ma brać produkty mleczarskie od Ukrainy?? Skąd masz takie informacje? Wątpię żeby to była prawda.....

#1609 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 maj 2016 - 10:22

Ceny mleka 2016 Świnie też przez duńskie i germańskie tanie, bo bambry muszą się germanizować. Lecz to półapka na samego siebie. Kwestia czasu kiedy klapka zamknie się.

#1610 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 01 maj 2016 - 10:40

Ceny mleka 2016

Anetka ma Opla kadetta bagażnik 390l! będzie wozić mleko na Rosję Podpisujcie szybko kontrakty bo ilość kg ograniczona :lol:

Edytowany przez fireseba, 01 maj 2016 - 10:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 01 maj 2016 - 10:40

Ceny mleka 2016 U nas popaduje całkiem ładnie. Tylko cieplej mogłoby być. Ja wolę mniej dobrej trawy na kiszonkę zrobić, a braki dla jałowizny GPSem i słomą uzupełnić niż dokupować białko, bo to nie to samo. Teraz widzę jakie trudne jest karmienie mlecznic słabym sianem, bo sporo mi bel zgniło. Białko z traw jest trudno zastąpić, a chronione grubo kosztuje. Ratują mnie duże zapasy qq. Warto było z cięciem poczekać 37% skrobi i nic się nie psuje.

Oby Anetka1 posłańcem dobrej nowiny była. Trzymam kciuki.

Edytowany przez przezuwaczka, 01 maj 2016 - 10:43.

#1612 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 01 maj 2016 - 13:22

Ceny mleka 2016

Z tego co czytałem w Hoduj z głową to embargo jeżeli zejdzie to pójdzie tam mleko ale nie na takich warunkach jak kiedyś bo już są tam inne rynki i nie na doimy tyle co kiedyś.Zima dała się weznaki a w szczególności brak wody w zimę i niektóre trawy wymarzły i trzeba przesiać.Każdy się dziwi kiedy skończą się obniżki tylko nikt nie mówi o tym,że wielu rolników się powiększa mimo kryzysu i doją coraz więcej a mleczarnie nie są z gumy i też mają jakieś limity więc każdy kraj obniża cenę. Podobno kto przetrwa do 2025r ten w przyszłości będzie żył w dostatku.

#1613 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 maj 2016 - 13:44

Ceny mleka 2016

Hochland Węgrów -7gr

Jak obniżyli? Po groszu na tłuszczu i białku?

#1614 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 maj 2016 - 16:41

Ceny mleka 2016

Niby jak tam maja exportować jak juz dawno ruskie wprowadziły zakaz przywozu towarów z UA.Dlatego oni tak na siłe szukają zbytu na rynkach UE i Azji

#1615 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 maj 2016 - 16:46

Ceny mleka 2016

Z tego co czytałem w Hoduj z głową to embargo jeżeli zejdzie to pójdzie tam mleko ale nie na takich warunkach jak kiedyś bo już są tam inne rynki i nie na doimy tyle co kiedyś.Zima dała się weznaki a w szczególności brak wody w zimę i niektóre trawy wymarzły i trzeba przesiać.Każdy się dziwi kiedy skończą się obniżki tylko nikt nie mówi o tym,że wielu rolników się powiększa mimo kryzysu i doją coraz więcej a mleczarnie nie są z gumy i też mają jakieś limity więc każdy kraj obniża cenę. Podobno kto przetrwa do 2025r ten w przyszłości będzie żył w dostatku.

Będzie żył w dostatku kolejne 2 lata aż znów zrobi się mleczna górka i wszyscy co przeinwestowali odpadną z wyścigu. 

#1616 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 02 maj 2016 - 07:39

Ceny mleka 2016

nowy sacz cena - 8 gr do 80 groszy litr

kwiecien plus zapowiedz dalszych obnizek o ile cos nie drgnie.

ukraina ma zablokowany dostep do rynku rosyjskiego wiec prosze nie pisac bzdur ze cokolwiek pojdzie ta droga.

panowie nie jest dobrze.dobrze ze nie ma kredytu.

z sasiedniej wsi taki co wybydowal obore ma 140 krow juz ponoc nie zaplacil dwoch rat i teraz juz nie odbiera tel bo z banku wydzwaniaja co chwile teraz chce sprzedac czesc pola a tu porazka weszla nowa ustawa i cene daja mu za ha jak za 10 arow .

jak cena do roku nie podskoczy to straci wszystko 

i po co mu byla ta obora i ciagnik za 300 tysia teraz moze na rower nie iec i gdzie meszkac

te kredyty to jednak sa sliska sprawa

#1617 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 02 maj 2016 - 08:21

Ceny mleka 2016

marju kup sobie ta masc na bol d... polska mentalnosc nic tak nie cieszy jak nieszczescie innych............

#1618 Share ZiemowitWielki

ZiemowitWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 maj 2016 - 09:30

Ceny mleka 2016

Gdzie ci ta cena spadła bo w podlaskim jak płacili tak płacą że sprzedażą obyć tylko chciał sprzedać to biorą i po 50 tys i wyżej.

#1619 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 02 maj 2016 - 10:05

Ceny mleka 2016

napisze kilka zdan tylko zeby nie bylo ze pisze nie na temat i zebym znowu nie dostal bana. 

Nie wiem dla czego uwazacie koledzy ze to mnie cieszy.powiem jasno i wprost jest mi przykro i smutno jak ktos ma klopoty teraz przez kredyt.

Swoje uwagi pisze ku przestrodze tych ktorzy sie nad kredytem zastanawiaja i ku przemysleniu swojego zachowania tych ktorzy do kredytow namawiaja niech  dobrze przemysla sprawe i tyle.

wiec juz ze mnie zejdzie  i nie robcie ze mnie krwopijcy :)

.

kolego nowy sacz to malopolska zebys lepiej zrozumial skoro nie masz orientacji co jest gdzie  to powiem ze jest to  80 km od zakopanego.Teraz chyba wiesz gdzie cena spadla.

co do podlaskiego to chyba najlepszy region kraju na produkcje mleka.

zdrowia wszystkim

Edytowany przez marju12, 02 maj 2016 - 10:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 maj 2016 - 10:11

Ceny mleka 2016

Hochland Węgrów -7gr

Jak obniżyli? Po groszu na tłuszczu i białku?

Obniżyli 1gr na tłuszczu i dla większych dostawców pow. 30tys 2gr na litrach

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.