Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3982 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:52

Ceny mleka 2016

Tylko że jak cena dla największych spadnie do 70 gr to niestety małym spadła by do 40-50 gr co oczywiście nie jest możliwe aby spadła cena do tego poziomu i co każdy człowiek który trochę logicznie myśli o tym wie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 17:18
  •  

#1502 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:57

Ceny mleka 2016 to nie pierwszy taki kryzys i nie ostatni trzeba to jakoś przetrwać i wierzyc że będzie lepiej . mnie bardziej martwi brać moich dopłat bo nawozy jakoś udało się przetrwać bez jakiej kolwiek pożyczki ale opryski mnie chyba wykoncza .
jesli pomoglem kliknij fajne

#1503 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:08

Ceny mleka 2016 Zawsze możesz na długi termin płatności brać i byle do wypłaty. Kryzys nie pierwszy, ale jak widać władza w Uae i Polsce na błędach się nie uczy, albo jej nie zależy. Powinny powstać jakieś kampanie promujące patriotyzm konsumencji a wraz z nimi zmienić ustawę i jasno pisać na etykietach z jakiego mleka, mięsa i z kąd pochodzi produkt.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:37

Ceny mleka 2016

Tylko że jak cena dla największych spadnie do 70 gr to niestety małym spadła by do 40-50 gr co oczywiście nie jest możliwe aby spadła cena do tego poziomu i co każdy człowiek który trochę logicznie myśli o tym wie...

jak cena dla największych spadnie do 70 gr to jesteście bankrutami 

was już nie ma i ten mniejszy spokojnie jeszcze przetrwa za te 70 gr bo nie będzie komu  ich okradać 

widać wyraźnie co masz w głowie , zamiast liczyć koszty to liczysz jak okraść innych i nazywasz to logicznym myśleniem 

nie tędy droga człowieku i ten kryzys przynajmniej   ma tyle  dobrego, że wyprostuje wam mózgi i dotrze do was zdrowa  ekonomia  czyli liczenie kosztów a nie wyzyskiwanie innych 

to największa zmora jaka niszczy SM , tacy ludzie w radach którzy tylko myślą żeby inni pokryli im wysokie koszty  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1505 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:57

Ceny mleka 2016

dlatego mówię że nie spadnie do takiego poziomu bo niektórzy z tych większych już przy złotówce będą bankrutami, ale niestety przy tym cenniku jaki jest obecnie stosowany w większości mleczarni jak duży miały 70 gr to mały miałby 50 co jest zabójstwem i dla jednego i dla drugiego

#1506 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:59

Ceny mleka 2016

mozliwe jest kto wie ile potrwa kryzys i jak dalej beda produkowac na maksa to za rok dwa moze spasc do 50 gr.Popatrz na swinie 3 zl za kg wagi zywej a pewie 3 lata temu producenci trzody tez mysleli ze to niemozliwe

Edytowany przez marju12, 24 kwiecień 2016 - 12:00.

#1507 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:02

Ceny mleka 2016 Na Podlasiu teraz rzadko ktoś o kryzysie mówi, bo pamięta cęnę 70 gr z 2008 roku. U nas Mlekovita tym razem jakoś sobie radzi. Wtedy było cięźko, teraz wydaje się gorzej, bo spadki po kilku latach dobrobytu.
Najgorzej, jak ktoś się przeliczył i przeinwestował.
Póki na życie starczy, to mały przetrwa. Niestety sam, bo żona i dzieci to luksus na wsi. Większy niż ciągnik za 1 mln zł.

Edytowany przez przezuwaczka, 24 kwiecień 2016 - 12:04.

#1508 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:07

Ceny mleka 2016

Witam

Od razu chce powiedzieć ze nie mam krów. 

Dużo czytam tutaj o cenach , opłacalności i widzę że jest wręcz tragicznie z produkcją mleka i nie tylko, lecz mam znajomych co mają 120 krów mlecznych i tam tego nie widzę, widzę tylko że zbudowali sobie obóz pracy (dosłownie) i że inwestują takie sumy pieniędzy że wygrana w lotto 5 milionów w rok by była wydana.

Dosłownie w ciągu 5 lat z gospodarstwa 50 ha mają już przeszło 200 ha własnych, a u nas ziemia jest przeszło 50 tyś za ha, a o sprzęcie to już nie wspomnę wszystko nowe 5 ciągników ładowarki teleskopowe samojezdne paszowozy i już nie wspomnę że na 100 ha ornej mają teraz 6 ciągnik 300 km i nowy John Deere sieri  7, !!!!!!, a te 5 ciągników co mają to najmniejszy ma 130 km a największy 200 km więc jest czym w polu robić.

Oglądają to i nie tylko z boku ponieważ znamy się od dziecka stwierdzam że produkcja mleka w Polsce jest bardzo opłacalna, i ze wszystkich dziedzin jakie znam ma najszybszą stopę zwrotu.

Sam prowadzę gospodarstwo 100 ha, firmę transportową i handel zbożem i węglem, a o tym co oni kupują z tego mleka to nawet nie mogę POMARZYĆ więc nie wiem czemu tu wszyscy tak narzekają.

A i wiem że łatwo się z boku komuś liczy, ale to nie tylko ja to widzę w mojej okolicy 

Pozdrawiam

To i dowaliłeś, znałem ja i takich tylko na końcu zostali z goło dupo albo na suchej gałęzi. W banku pieniądze dają i nakupisz sprzętu ale czy to świadczy o opłacalności??? 

Jak juz o tym mowa do ide zajrzec na liceytacje komornicze i nie mówcie że chce sie dorobić na cudzym nieszcześciu, na tych licytacjach najczęstszymi bywalcami sa własciciele komisów ze sprzetem rolniczym, dlaczego on ma kupić tanio a póżniej ja u niego przepłacać??

#1509 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:10

Ceny mleka 2016

dlatego mówię że nie spadnie do takiego poziomu bo niektórzy z tych większych już przy złotówce będą bankrutami, ale niestety przy tym cenniku jaki jest obecnie stosowany w większości mleczarni jak duży miały 70 gr to mały miałby 50 co jest zabójstwem i dla jednego i dla drugiego

i dlatego właśnie mleczarnie dobrze wiedzą że należy postawić na tych co produkują tanio bo bez surowca nie mają sensu bytu 

nie licz na takie cenniki i taką różnicę w cenie jak  by miało dojść do takiego krachu 

czego ani sobie ani Tobie nie życzę 

dla tych co mówią że na Podlasiu takie rarytasy to polecam  dostawców byłej SUDOWI  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1510 Share niesamowity90

niesamowity90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:23

Ceny mleka 2016

marko-kolo, przecież 59 groszy za litr mleka w klasie extra to rarytas pierwyj sort !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:23

Ceny mleka 2016

jak cena dla największych spadnie do 70 gr to jesteście bankrutami 

was już nie ma i ten mniejszy spokojnie jeszcze przetrwa za te 70 gr bo nie będzie komu  ich okradać 

widać wyraźnie co masz w głowie , zamiast liczyć koszty to liczysz jak okraść innych i nazywasz to logicznym myśleniem 

nie tędy droga człowieku i ten kryzys przynajmniej   ma tyle  dobrego, że wyprostuje wam mózgi i dotrze do was zdrowa  ekonomia  czyli liczenie kosztów a nie wyzyskiwanie innych 

to największa zmora jaka niszczy SM , tacy ludzie w radach którzy tylko myślą żeby inni pokryli im wysokie koszty 

najgorszymi idiotami byli ci co brali miliony na rozwój przy mleku ok 2 zł i mysleli ze juz tak zawsze bedzie ....

#1512 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:03

Ceny mleka 2016

to nie dokonca ich wina tylko tych pseudo doradcow ktorych ja nazywam sprzedawcami i tego glupiego hasla ktore propagowali na wsi " jak nie inwestujesz i nie kupujesz nowych maszyn nowych budynkow itd to sie cofasz"" i teraz niektorzy sie cofna ale tak ze nic im nie zostanie a mialo byc tak pieknie

u nas cena 88gr ja produkuje do 60gr wiec spie spokojnie.Spokoj daje mi brak kredytu dobrze ze nie dalem sie wpuscic w maliny jak inni ktorzy teraz maja juz dobrze w gaciach ze strachu co bedzie dalej. wspolczuje troche im

Edytowany przez marju12, 24 kwiecień 2016 - 13:06.

#1513 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:46

Ceny mleka 2016

Dokładnie nie jest jeszcze tak żle jak mleczarnie płacą na czas.Podejrzewam że gorsze chwile jeszcze przed nami.Na razie towaru nie brakuje a wiec nie ma szans na zmiane kierunku cen a mleka jeszcze bedzie więcej bo zbliża sie pierwszy pokos traw.Ja juz żyto zrobiłem na kiszke i jutro kuku pójdzie jeszcze nigdy tak szybko także paszy będzie jak na razie gorzej z cena

#1514 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:15

Ceny mleka 2016

@marju12 Jakiej wielkości hodowla? Jeśli to nie tajemnica oczywiście. W moich warunkach gdybym miał dostawać 88 groszy, to szczerze dał bym sobie spokój i przeszedł na mięsne.

Edytowany przez andrzej2257, 24 kwiecień 2016 - 14:17.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#1515 Share WitekRolnik

WitekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:41

Ceny mleka 2016

Tylko, że przestawić się na mięsne to też są koszty i jest to czynność czasochłonna. Także są plusy i minusy, a poza tym jeśli się wszyscy tak rzucą na mięsne to też wywoła się tą czynnością zawirowania na rynku wołowiny i cena też może diametralnie lecieć na dół, a tego chyba każdy nie chce :)

Ja myślę, że niedługo ten kryzys minie tak jak te poprzednie. Jeszcze moment i bydło pójdzie na łąki to też koszty produkcji mleka się delikatnie zmniejszą więc trzeba jakoś to przetrwać, aby móc w przyszłości zamiast wygaszać produkcję, dalej produkować nasze polskie mleko :)

#1516 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:00

Ceny mleka 2016 Czy to prawda, że Łowicz ma tylko ostatnie dwa miesiące płynności i szykuja go do sprzedaży?

#1517 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:22

Ceny mleka 2016

i dlatego właśnie mleczarnie dobrze wiedzą że należy postawić na tych co produkują tanio bo bez surowca nie mają sensu bytu 

nie licz na takie cenniki i taką różnicę w cenie jak  by miało dojść do takiego krachu 

czego ani sobie ani Tobie nie życzę 

dla tych co mówią że na Podlasiu takie rarytasy to polecam  dostawców byłej SUDOWI  ;)

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale dostawcy z Sudowi do niedawna mieli na kontach przelewy za grudzień i pół lutego, za resztę miesięcy kasy brak. W mojej okolicy niektórzy porozumieli się z prezesem Sudowi i przeszli do MSM Mońki z tym, że mają do końca maja bodajże część mleka oddawać jeszcze do Sudowi bo chcą utrzymać do połączenia z Mlekpolem wszystkich dostawców. No i tym sposobem do jednego rolnika przyjeżdżają 2 mleczarki  :D.

#1518 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:28

Ceny mleka 2016

powiedz mi jak mogą przyjeżdżać dwie cysterny co ma dwa zbiorniki? Jak tak będą robić to biada tej sudowi!!! Jakby to było prawdą to na miejscu MLKPOLU wycofałbym się z przyłączenia tego trupa.

Czy to prawda, że Łowicz ma tylko ostatnie dwa miesiące płynności i szykuja go do sprzedaży?

Sprzedać to raczej nie mogą bo to własność udziałowców!!! 

Edytowany przez grzesiu, 24 kwiecień 2016 - 16:31.

#1519 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:44

Ceny mleka 2016 A powiedz jak mają życ ci ludzie? Za styczeń, pół lutego i marzec kasy brak a tu trzeba kupić środki do produkcji, nasiona, nawozy, opryski itp. A kasa prawdopodobnie dopiero w Czerwcu. W Mońkach kasę będą mieli za te mleko co oddadzą już w maju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share WitekRolnik

WitekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:47

Ceny mleka 2016

Dobrze, że moja mleczarnia takich problemów z wypłacaniem kasy nie ma, ale za to współczuję tym ludziom, którzy oddają mleko, a za to kasy na koncie nie widzą.